Londonā pirmizrādīs Kristas Burānes un britu mākslinieka Endija Fīlda kopdarbu
Foto: Ieva Kauliņa

No 27. līdz 29. jūnijam Londonas Starptautiskajā teātra festivālā "Lift" gaidāma pirmizrāde latviešu režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka Endija Fīlda kopdarbam "Noktirne", portālu "Delfi" informē Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde tapusi iedvesmojoties no sarunām ar dabas pētniekiem un vietējiem iedzīvotājiem un ir veltījums pilsētas naktij un tās iemītniekiem. Septembrī "Noktirni" varēs redzēt Starptautiskajā jaunā teātra festivālā "Homo Novus" Rīgā.

Izrāde "Noktirne" izmaina pierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju, ievedot skatītāju pilsētas un tās uztveres nepieradinātajā daļā. Tā ir vides izrāde, kas sākas pēc saulrieta, turpinās līdz pusnaktij, lai ļautu tumsai kļūt par nakts dziesmas fonu, kurā spēcīgi ieskanās dabas balsis. Reizē izrāde un fizisks ceļojums "Noktirne" ir teātra piedzīvojums, kas aizved līdz robežai, kur sastopas cilvēka radītais ar dabīgo, uzdodot jautājumu par cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanas nosacījumiem.

Izrādes autori ir teātra un kino režisore Krista Burāne (Latvija), teātra mākslinieks un rakstnieks Endijs Fīlds (Lielbritānija), scenogrāfe Ieva Kauliņa (Latvija) un horeogrāfs Ēriks Ēriksons (Zviedrija).

Projekts ir teātra festivālu platformas "Urban Heat" iniciatīva un notiek ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu.

"Noktirne" ir starptautisks sadarbības projekts, kura tapšanā iesaistīti trīs teātra festivāli – "Homo Novus" Rīgā, "Lift" Londonā un "Lokal" Reikjavikā. Izrāde tiks rādīta katrā no šīm Eiropas pilsētām, pielāgojot to vietējai ainavai un specifikai. "Noktirnes" pirmizrāde Rīgā notiks festivālā "Homo Novus" 7., 8. un 9. septembrī.

Festivāla programmā šogad gaidāmas vēl vairāku sadarbības projektu pirmizrādes – režisora Viestura Meikšāna un jaunā britu komponista Olivera Līsa opera "Nezināmais nezināmais", jauno mākslinieču Kates Krolles, Māras Gaņģes un itāļa Džanmarijas Tozati īpaši festivālam veidoti pilsētvides darbi, komponistes Annas Ķirses "Koku operas" izrāde Rīgā. Savukārt viesizrāžu programmā iekļauti spilgto flāmu teātra mākslinieku Benija Klāsena un Mirjamas Van Imshūtas darbi, igauņu spožākā vidējās paaudzes mākslinieku trio Juhana Ulfsaka, Ēro Epnera un Marto Kangro izrāde "Darbnīca" un citi.

Festivāls "Homo Novus" notiks Rīgā no 6. līdz 12. septembrim. Pilna programma būs pieejama no 16. jūlija festivāla mājaslapā www.homonovus.lv.

Tags

Homo Novus Krista Burāne Latvijas Jaunā teātra institūts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form