Maijā Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Rīgu
Foto: Džeina Saulīte

Maijā uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties piecas Daugavpils teātra izrādes: opereti "Mistera Ikss noslēpums", komēdiju "Ekstrasensa cīņa", mūziklu "Džeina Eira", traģikomēdiju "Emigranti" un dejas izrādi "Kazanova. Henrieta. Venēcija.", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Janīna Ivanova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trešdien, 8. maijā, pulksten 19.00, Daugavpils teātra dienas Rīgā atklās starptautisks muzikāls projekts, Imres Kalmana operete "Mistera Ikss noslēpums" (režisors Oļegs Šapošņikovs), kurā kopā ar Daugavpils teātra trupu piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Baltkrievijas un Polijas. Tā ir muzikāla pasaka pieaugušajiem, kurā attēlota tikko uzplaukusi mīlestība starp divu pilnīgu atšķirīgu pasauļu pārstāvjiem: noslēpumainu akrobātu Misteru Ikss un politiķa meitu Eleonoru. Atšķirībā no Kalmana operetes "Cirka princese" oriģināllibreta, šoreiz darbība norisinās nevis cirka arēnā, bet uz kabarē "Zaļā vārna" skatuves. Sižets ir pārcelts uz 1925. gada Rīgu – laiku un vietu, kur plauka naktsdzīve un jautrība, krustojās pavisam dažādu cilvēku ceļi. Izrāde krievu valodā.

Ceturtdien, 9. maijā, pulksten 19.00, uz VEF Kultūras pils skatuves notiks komēdija "Ekstrasensa cīņa" (režisors Ivars Lūsis). Izrāde-brīnumu seanss, kas tikpat labi varētu būt jūsu kaimiņu stāsts. Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir iegājis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss, kura lomā iejutīsies Latvijas kumēdiņu meistars Jānis Jarāns. Izrāde latviešu valodā.

Trešdien, 15. maijā, pulksten 19.00, būs skatāma traģikomēdiju "Emigranti" (režisors Oļegs Šapošņikovs), kura Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus. Lugas autors ir viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta poļu dramaturgiem, absurdists un disidents, Slavomirs Mrožeks. Neskatoties uz izrādes nosaukumu, izrāde nefokusējas uz emigrantu dzīvi ārzemēs, bet vēsta par pilnīgi dažādu cilvēku spēju sadzīvot kopā. Var taču gadīties, ka arī savā dzimtajā zemē cilvēks var justies kā svešinieks. Jāatzīmē, ka šajā izrādē skatītājiem būs iespēja vērot aktieru reālpsiholoģisko spēli tuvplānā, jo skatītāju sēdvietas tiks izkārtotas uz skatuves, ieskaujot aktieru spēles laukumu no visām pusēm. Izrāde krievu valodā.

Maijā Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Rīgu
Foto: Džeina Saulīte

Savukārt ceturtdien, 16. maijā, pulksten 19.00, rīdziniekus gaida jau trešā Daugavpils teātra mūzikla "Džeina Eira" (režisors Oļegs Šapošņikovs) atgriešanās uz Rīgas skatuves. Džeina Eira ir kļuvusi par sinonīmu spēcīgai personībai ar augstsirdīgu dabu, dzelžainu gribu un augstiem morāles principiem. Arī komponista Kima Breitburga un autora Karena Kavalerjana radītajā mūziklā skatītājiem būs iespēja izsekot līdzi šīs spēcīgās sievietes ceļam pretī mīlestībai. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī pieaicināti solisti, tajā skaitā Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Mūzikls ir krievu valodā.

Maijā Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Rīgu
Foto: Džeina Saulīte

Daugavpils teātra dienas Rīgā noslēgs dejas izrāde par mīlestību un kaisli "Kazanova. Henrieta. Venēcija.", kuru uz VEF Kultūras pils skatuves varēs noskatīties otrdien, 21. maijā, pulksten 19.00. Iestudējuma idejas autore un horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, kura šogad ir nominēta Dejas balvai kategorijā "Mūsdienu dejas horeogrāfe/s". Dejas un plastikas valodā, ekspresīvas mūzikas un M. Cvetajevas dzejas vārsmu pavadījumā izrāde atklāj slavenā mīlnieka Džakomo Kazanovas romantisko dvēseli, kura katru reizi spēja mīlēt patiesi un kaislīgi. Skatītājus gaida iespaidīgs un dinamisks šovs ar vērienīgām dekorācijām un vizuālajiem efektiem, kur zudusi robeža starp dramatiskajiem aktieriem un teātra dejotāju trupu; kopā viņi ir radījuši vienotu māksliniecisko pasauli, 18. gadsimta Venēcijā valdošo atmosfēru.

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Daugavpils teātris Oļegs Šapošņikovs VEF Kultūras pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form