Māra Ķimele Valmierā iestudē Ibsena lugu 'Alvinga kundze'
Foto: Jānis Šatrovskis

Jaunā gada pirmais iestudējums Valmieras teātrī gaidāms 11. janvārī. LMT Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos Henrika Ibsena luga "Rēgi" Māras Ķimeles režijā, kas teātrī tiek iestudēta ar nosaukumu "Alvinga kundze", galveno lomu spēlēs aktrise Elīna Vāne, portālu "Delfi" informē Valmieras teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Cekule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Alvinga kundze" jeb Henrika Ibsena 1881. gadā sarakstītā luga "Rēgi" (Latvijas skatītājiem zināma arī ar nosaukumu "Spoki") ir stāsts par sievieti un notikumiem viņas ģimenē, kuru galvenais izraisītājs ir viņas pāragri mirušais vīrs Edvards Alvings.

Kad no Parīzes mājās atgriežas viņas dēls, jaunais gleznotājs Osvalds Alvings un viņas jaunības dienu mīlestība mācītājs Manderss, Alvinga kundze nonāk dilemmas priekšā: saglabāt dēlā radītās ilūzijas par tēvu vai tās sagraut ar patiesību – nepielūdzamu un aukstu kā gaismu virs Norvēģijas kalnu ledājiem.

Izrādes radošajā komandā sadarbojas scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Marija Ulmane un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, bet lugas tulkojuma jaunā redakcijā - Madara Rutkēviča.

Pārējās lomās Pauls Iklāvs, Krišjānis Salmiņš, Klinta Reinholde, Aigars Vilims.

Slavenā norvēģu rakstnieka luga Valmieras teātrī tiek iestudēta trešo reizi. 1955. gadā šo darbu iestudēja Māras Ķimeles vecmāmiņa, režisore Anna Lāce, savukārt 1999. gadā tapa izrāde Feliksa Deiča režijā.

Tags

Māra Ķimele Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form