Nacionālā teātra 'Baltā kuba' izrādes turpina 'X paaudze' ar Līgu Zeļģi
Foto: Linda Ģībiete

Latvijas Nacionālā teātra "Baltajā kubā" 11. jūnijā gaidāma trešā pirmizrāde – stāsta "X paaudze" otrā epizode ar Līgu Zeļģi galvenajā lomā, režisore – Ināra Slucka. Pēc pirmizrādes "Zoom" tikšanās ar radošo komandu, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka tiešsaistes iestudējums "X paaudze" tapis pēc Duglasa Koplenda romāna motīviem. Trīs trīsdesmitgadnieki nolemj uzspļaut tai dzīvei, kāda tā ir, un izkāpt no vājprātā joņojošā konvenciālās dzīves vilciena. Amerika ir pietiekami liela, lai būtu iespējams izdzīvot bez steigas un stāstot stāstus... Ja "X paaudzes" pirmajā epizodē skatītāji sekoja līdzi Kaspara Zvīguļa varoņa Endrjū stāstam, tad otrajā – iepazīsies ar Līgas Zeļģes Klēru un viņas dīvaino ģimeni.

Režisore Ināra Slucka par iestudējumu iepriekš teikusi: "Teātris mums šajā gadījumā piedāvāja skatuvi, kas sastāvēja no baltām plaknēm, uz kurām nekā nav, tika dota pilnīgi brīva vieta radošai izpausmei. Un Kaspars Zvīgulis bija tas, kurš uzreiz nāca ar ideju par "X paaudzi". Es izlasīju romānu un piekritu strādāt ar šo materiālu, komandā aicinot pazīstamo videomākslinieku Mārtiņu Dāboliņu."

E-teātra trešā stāsta radošajā komandā darbojās: režisore – Ināra Slucka, tehniskie risinājumi – Reinis Suhanovs, video mākslinieks – Mārtiņš Dāboliņš, video inženieris – Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, skaņu režija – Gints Rutks, producente – Linda Helviga, ierakstu nodrošina – tiesraides.lv. Inovāciju partneris – Latvijas Mobilais Telefons.

Pēc pirmizrādes gaidāma tikšanās "Zoom" platformā ar Ināru Slucku, Līgu Zeļģi, Mārtiņu Dāboliņu un Jāni Vimbu. Biļetes pieejamas teātra mājas lapā.

"X paaudzes" otrā epizode "Klēras stāsts" ir jau trešais darbs e-teātrī "Baltais kubs". Tas tika atklāts ar "X paaudzes" pirmo daļu Ināras Sluckas režijā 28. maijā, bet nedēļu vēlāk skatītājiem tika piedāvāts Artura Krūzkopa monologs "Mīlestība pandēmijas laikā" Valtera Sīļa režijā "Baltajā kubā" jūnijā plānots vēl viens Valtera Sīļa darbs – Vizmas Belševicas "Baltā sieva", ko iemiesos Madara Botmane un noslēdzošā Ināras Sluckas veidotā "X paaudzes" epizode ar Kasparu Zvīguli galvenajā lomā

"Baltā kuba" stāsti tiešsaistē notiek ceturtdienās pulksten 19.00.

Tags

Ināra Slucka Kaspars Zvīgulis Latvijas Nacionālais teātris Reinis Suhanovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form