Nacionālajā teātrī pirmizrāde Jāņa Vimbas diplomdarbam – Jasmīnas Rezā 'Art'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top Jāņa Vimbas diplomdarba izrāde pēc franču dramaturģes Jasmīnas Rezās lugas "Art", kas pirmizrādi piedzīvos 25. janvārī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Art" ir smalka, cilvēku pētoša luga par trīs draugu attiecībām ar mākslu, sievietēm un citam ar citu, kurā pēc ilgāka pārtraukuma kā draugi satiksies trīs kursabiedri – Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Egliens un Egils Melbārdis. Izrādē piedalās arī viena no Latvijas labākajām bundziniecēm Nellija Bubujanca.

"Jau pirms režijas maģistrantūras lasīju dažādas lugas, lai saprastu, vai lasot redzu un jūtu, kā tās iestudēt. Starp trim četrām spēcīgām idejām nolēmu, ka Rezā "Māksla" varētu būt tas, ar ko es gribētu pacīnīties. Protams, visi darbi, kas mani uzrunā, kaut kādā ziņā ir personīgi. Jebkuram režisoram tā vajadzētu būt. Mani uzrunāja draudzības tēma. 15 gadu trīs cilvēki uztver cits citu par labākajiem draugiem – tas ir personīgi. Man arī laiku pa laikam rodas jautājums, vai tie draugi, kas man ir draugi, patiešām ir draugi. Un otrādi – vai tie, kas nav draugi, ir mani nedraugi. Cik ļoti mēs, draudzējoties jau kopš pamatskolas, cits citu saprotam," par lugas izvēli stāsta Jānis Vimba.

Tags

Ainārs Ančevskis aktieris Jānis Vimba Egils Melbārdis Latvijas Nacionālais teātris Mārtiņš Egliens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form