Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Jāņa Jurkāna 'Pulkstenis ar dzeguzi'
Foto: Gunārs Janaitis

30. decembrī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē gaidāma pirmizrāde Jāņa Jurkāna "Pulkstenim ar dzeguzi" Mihaila Kublinska režijā, portālu "Delfi" informē Nacionālā teātra pārstāvji.

„Neviens nav labs, neviens nav ļauns, mēs visi esam nelaimīgi…” – šo Viljama Šekspīra citātu Mihails Kublinskis licis savai jaunajai izrādei kā moto.

Konflikts starp pragmātisku un ideālistisku pasaules uztveri ir viens to tiem, ko piedzīvo gandrīz katrs mākslinieks un patiesībā katrs domājošs cilvēks.

Mūsdienās šī pretruna ir vēl asāk izteikta, nekā tālajā 1977. gadā, kad jaunais dramaturgs Jānis Jurkāns to iesniedza lugu konkursā un vidējās paaudzes režisors Mihails Kublinskis iestudēja. Toreiz tas bija neparasts gadījums, jo tapa divas izrādes vienās un tais pašās dekorācijās, jo katram sastāvam bija savs režisors. Pirmajam - Alfreds Jaunušans. Mihaila Kublinska izvēle atgriezties pie šīs lugas ir sava veida revīzija - vēlme pielikt punktu tais vietās, kur toreiz dažādu apstākļu dēļ tika pielikts komats.

Izrādes iestudēšanas laiks ir cits. Pārceļot lugas darbību uz 21.gadsimtu, režisors vēlas uzsvērt, ka, par spīti apstākļiem, izrādes jaunā paaudze spēj un var veidot savu dzīvi šeit, Latvijā, un ne par kādu prombraukšanu nedomā. Savu nākotni viņi redz tikai šeit.

Lomās: Ģirts Jakovļevs, Lāsma Kugrēna, Mārcis Maņjakovs, Jānis Āmanis, Inga Misāne-Grasberga, Baiba Indriksone, Kaspars Dumburs, Zane Dombrovska, Artis Drozdovs.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Ģirts Jakovļevs Inga Misāne Lāsma Kugrēna Zane Dombrovska
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form