Nacionālajā teātrī top vērienīgs 'Parīzes Dievmātes katedrāles' iestudējums
Foto: G. Janaitis

Latvijas Nacionālajā teātrī top Zigmara Liepiņa opera "Parīzes Dievmātes katedrāle" teātra versijā. Savulaik šī opera ir ieguvusi Lielo Mūzikas balvu un piedzīvoja lielu popularitāti Nacionālajā operā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Izrādes mēģinājumi teātrī rit jau kopš februāra sākuma, visās teātra darbnīcās tiek gatavotas dekorācijas un gandrīz gatavi ir arī krāšņie kostīmi. Iestudējuma pirmizrāde plānota 17.maijā.

Iestudējuma libreta autors ir Kaspars Dimiters, režisore Indra Roga, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Inga Raudinga.

Annai Heinrihsonei šis ir trešais šīs sezonas darbs Nacionālajā teātrī:
"Ja "Sudraba slidas" un "Ideālais zaglis" bija stingri piesaistītas konkrētam laikam un man bija precīzi jāskatās tā laika mode un izteiksmes līdzekļi, tad šoreiz režisore ļāva man pilnīgu vaļu domāt par tērpiem ārpus laika un telpas, un strādājot man bija dota liela brīvība, it kā vēsturisku laiku un notikumu interpretējot mūsdienīgi," stāsta Heinrihsone.

"Visi varoņi diezgan izteikti dalās grupās, jo izrādē ir gan salašņas, gan augstākais sabiedrības slānis, tāpēc katru grupu es mēģināju risināt atšķirīgās krāsās, savukārt grupu iekšpusē katram varonim vienalga bija jāmeklē stils un piegājiens, kā risināt viņa tērpu. Es ņēmu katru tēlu kā atsevišķu, pašpietiekamu pasauli, kas veidojas, ņemot vērā viņa rakstura īpašības un ieliekot mūsdienīgā formā. Un tā viņi katrs kā tāds dārgakmenis spēlē kopējā rotaslietā," atklāj kostīmu māksliniece.

"Man pašai visinteresantāk bija strādāt pie salašņu kostīmiem, jo tur nu tiešām bija absolūtā brīvība, turklāt par šo grupu vislielākais prieks noteikti ir teātra direktoram, jo tika izmantots liels daudzums jau norakstīto teātra kostīmu, piemēram, no vairākām žaketēm uztaisot vienu," stāsta Heinrihsone.

Izrādē piedalīsies kamerorķestris un koris, diriģentu Māra Kupča un Jāņa Liepiņa vadībā, kā arī mūziķi Rihards Zaļupe un Raimonds Petrauskis

Galvenajās lomās: Esmeralda - Zane Dombrovska vai Beāte Zviedre, Kvazimodo - Juris Jope vai Daumants Kalniņš, Gudula - Dita Lūriņa vai Marija Bērziņa, Frolo - Gundars Grasbergs vai Mārcis Maņjakovs, Fēbs - Mārtiņš Brūveris vai Jānis Ķirsis, Flērdelisa - Madara Botmane vai Ieva Aniņa, Grenguārs - Mārtiņš Egliens vai Kristiāns Kareļins, Klopēns - Kaspars Dumburs vai Ģirts Liuziniks, Kopenols - Ivars Puga un Egils Melbārdis.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dita Lūriņa Egils Melbārdis Ģirts Liuziniks Kaspars Dimiters Marija Bērziņa Rihards Zaļupe Zane Dombrovska
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form