Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu
Foto: DELFI

Konkursa nominācijas komisija 22. februāra sēdē lēma pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz 2018. gada 23. martam, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale.

No Nacionālā teātra valdes locekļa amata pretendentiem tiek sagaidīta nevainojama reputācija, augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas pēdējo septiņu gadu laikā iegūta valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu citu svešvalodu, t.sk. angļu valodas zināšanas. Tāpat obligātas ir zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši teātra nozari, kā arī valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, tostarp finanšu vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskās plānošanas prasmes un orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

Nacionālā teātra valdes locekļa amata pretendentiem KM jāiesniedz arī teātra iepriekšējās 3 gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi. Citu pieteikumā ietveramo dokumentu apraksts pieejams KM mājaslapas sadaļā "Vakances".

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 116,00 eiro.

Pieteikumus Nacionālā teātra valdes locekļa amatam izvērtē speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus – VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" valdes loceklis Zigmars Liepiņš, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija un neatkarīga eksperte – biedrības "Latvijas Jaunā teātra institūts" valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore - Zane Kreicberga.

Jau ziņots, ka līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis 2017. gada izskaņā darīja zināmu KM savu lēmumu neturpināt darbu kā teātra valdes loceklis un turpmāk - līdz teātra simtgadei - strādāt pie iesāktajiem darbiem kā teātra izpilddirektors.

Konkurss 2018. gada 30. janvārī tika izsludināts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", kā arī KM mājaslapas sadaļā "Vakances".

Tags

Latvijas Nacionālais teātris Ojārs Rubenis

Comment Form