Pasaules vecākie labi saglabātie teātri: Top 10
Foto: Publicitātes foto

Patlaban visi Latvijas teātri un teātru trupas cits pēc cita uzsāk jaunās darba sezonas. Dažiem tās rēķināmas dažos, dažiem vairākos desmitos gadu, bet Latvijas Nacionālā Opera 5. un 6. septembrī ar svētku koncertiem atzīmē 150 gadu jubileju. Tikmēr daudzviet citur pasaulē teātri var lepoties pat ar vairākus tūkstošus gadu senu vēsturi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tieši teātri senie grieķi uzskatīja par visnozīmīgāko no visām mākslām, jo tas ietvēra dzejas lasīšanu, dejošanu, muzicēšanu un, protams, arī spēju iejusties dažādos tēlos. Patlaban par  teātru pasaules centriem izveidojušās tādas lielpilsētas kā Ņujorka, Maskava, Milāna un Sidneja, taču reiz aktīvākā kultūras dzīve koncentrējās galvenokārt ap Vidusjūras reģionu, norāda portāls "Listverse".

Iepazīstinām ar desmit vislabāk saglabātajiem senajiem teātriem, kuri būvēti sengrieķu pilsētvalstu un vēlāk arī Romas impērijas ziedu laikos. Gandrīz visos no tiem vēl šodien visai regulari ne tikai ieveļas tūristu bari, bet arī uzstājas pasaulslaveni simfoniskie orķestri, operdziedātāji un pat tiek uzvestas izrādes.

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form