Pēc ilgāka pārtraukuma atkal rādīs izrādi 'Leģionāri. Diskusija ar kaušanos'
Foto: Ģirts Raģelis

Pēc ilgāka laika pārtraukuma Ģertrūdes ielas teātra programmā atgriezīsies Valtera Sīļa iestudējums "Leģionāri. Diskusija ar kaušanos". Izrāde tiks spēlēta 21., 22. un 23. februārī pulksten 19.00, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Izrāde sākas kā ļoti diplomātiska diskusija starp zviedru un latvieti, argumentējot Latvijas un Zviedrijas pozīcijas un skaidri izvirzot pretenzijas par otras puses pieļautajām kļūdām un neadekvātiem lēmumiem. Taču, lai kādi risinājumi tiktu meklēti, atrodas arī ļoti nopietni pretargumenti. Izrādei pakāpeniski attīstoties, mums atklājas tā emocionālā pasaule, kādā atradās abas šajos notikumos iesaistītās puses, un no pieklājīgas diskusijas izrāde pakāpeniski kļūst daudz fiziskāka, jo risinājumu neizdodas atrast, taču izdodas atrast jaunus un jaunus pierādījumus katras puses nebūt ne tīrajai reputācijai," par izrādi stāsta režisors Valters Sīlis.

"Leģionāri. Diskusija ar kaušanos": līdzsvara meklējumi mūžīgajai dilemmai starp indivīda un sabiedrības brīvību. Vai cena, ko maksājam par vispārējo labumu, nav pārāk augsta? Dzīva diskusija divu jaunu cilvēku starpā atklāj gruzdošo zemslāni – aizvainojumu par pāri darījumu un pieviltu uzticēšanos. Taču jautājums paliek atklāts – kurš ir pievīlis kuru, un – kāpēc?

2011./2012. gada sezonā izrāde saņēmusi "Spēlmaņu nakts" balvu kā "Gada latviešu autora darba iestudējums", Valters Sīlis nominēts kā "Gada režisors" un Kārlis Krūmiņš kā "Gada aktieris".

Autori: Karls Alms (Carl Alm, Somija), Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis. Režisors Valters Sīlis. Spēlē – Karls Alms, Kārlis Krūmiņš. Scenogrāfe – Ieva Kauliņa. Gaismas – Māra Jarovoja.

Tags

režisors Kārlis Krūmiņš Ģertrūdes ielas teātris Spēlmaņu nakts Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form