Peldošajā mākslas centrā 'Noass' uzvedīs izrādi par Kārli Padegu
Foto: Publicitātes foto

Peldošajā mākslas centrā "Noass" 12. augustā plkst. 20:00 notiks izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu aktiera un režisora Vara Piņķa režijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes "Padegs un Padegs" scenāriju, iedvesmojoties no Jānis Kalnača grāmatas "Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs" un izmantojot izvilkumus no 20. gadsimta sākuma preses, rakstījis dramaturgs Ivo Briedis.

Savukārt mākslas zinātnieks Jānis Kalnačs rakstījis, ka "Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi. Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien."

Lomās jaunie aktieri – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa.

Tags

Mārtiņš Upenieks Noass Kārlis Padegs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form