f64

VEF kultūras pilī 30.martā pirmizrādi piedzīvos franču scenārista un režisora Fransisa Vebēra komēdijas "Vakariņas ar muļķi" uzvedums radošās apvienības "Meistaru Teātris" izpildījumā, portālam "Delfi" pavēstīja apvienības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādi varēs noskatīties arī 12. aprīlī, 17. un 26. maijā. Biļetes uz izrādi var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Jura Rijnieka režisētajā jauniestudējumā uz VEF kultūras pils skatuves kāps ne vien jau Latvijā atzīti komiķi, bet arī mediju pārstāvji. Lomās iejutīsies Dainis Gaidelis (aktieris), Haralds Burkovskis (LR1 raidījuma "Kā labāk dzīvot?" un LNT raidījuma "TOP 10" vadītājs), Jana Kalniņa ("Brīnumzemes šova"  un TV3 seja), Raimonds Bergmanis (spēkavīrs un LNT šovu vadītājs), Guntis Veits (mūziķis) un Agnese Linka (LR1 raidījuma "Dzīves ritmi mūzikā" vadītāja).

"Katrs no mums ir piedzīvojis situāciju, kad, esot kopā ar muļķi, tu pats nonāc muļķa lomā, un tieši par to ir arī izrāde," tā lugas saturu raksturo iestudējuma producente Laila Ilze Purmaliete, "šī neapšaubāmi ir viena no visu laiku vissmieklīgākajām komēdijām, un tieši šajā depresīvajā krīzes laikā sniegs skatītājiem tik nepieciešamo smieklu vitamīnu devu."

Lugas galvenais varonis Pjērs Brošāns (Haralds Burkovskis) ir nedaudz snobisks izdevējs, kurš izkaidējas kopā ar sev līdzīgiem domubiedriem iknedēļas vakariņās, kuru galvenais nosacījums ir - katram jāpaņem līdzi kāds vientiesis - muļķis. Saprotams, ka muļķis nezin, ka šajās vakariņās viņš ir galvenais izsmiekla objekts. Ierasto notikumu gaitu izjauc radikulīta lēkme, kuras dēļ galvenais varonis ir spiests palikt mājās un turklāt kopā ar savu muļķi Piņonu (Gaidelis), un tālākie notikumi attīstās ģeometriskajā progresijā - jo vairāk muļķis palīdz, jo nelabojamāka kļūst situācija, un gala rezultātā tā izvēršas par katastrofu - pazaudēta sieva (Agnese Linka), ārprātīga mīļākā (Jana Kalniņa), nodokļu inspektora vizīte mājās(Guntis Veits).

Franču komēdiju meistara, scenārista un režisora Fransisa Vebēra vārds saistāms ar tādām filmām kā "Slaidais gaišmatis ar melno kurpi" ar P.Rišāru, "Lieliskais" ar Ž.P.Belmondo, "Bēgļi" ar Ž.Depardjē un P.Rišāru. Lugu "Vakariņas ar muļķi" Fransiss Vebērs sarakstījis 1991.gadā, un tā viņam atnesa grandiozus panākumus. Kopš tā laika luga nepārtraukti tiek spēlēta uz visdažādāko teātru skatuvēm visā pasaulē.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form