Psiholoģiskajā drāmā 'Mīļākais' Dailes teātrī debitēs aktrise Elīna Vaska
Foto: Daina Geidemane

Dailes teātra Mazajā zālē 18. septembrī pirmizrādi piedzīvos psiholoģiskā drāma "Mīļākais", ko iestudē krievu režisors Genādijs Ostrovskis. Šajā iestudējumā uz Dailes teātra skatuves debitēs jaunā aktrise Elīna Vaska, kuru skatītāji iepazinuši kā galvenās lomas atveidotāju Renāra Vimbas filmā "Es esmu šeit".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš paudis režisors Ostrovskis, viņam Vaska iepatikusies, tāpēc līdz šim teātra skatuvi nepieredzējusī aktrise izraudzīta lomai. Viņš ir pārliecināts, ka Vaskai noteikti ir liela nākotne kino, bet to, vai tāda ir arī teātri, rādīs laiks.

Galvenājās vīriešu lomās izrādē būs Intars Rešetins un Juris Žagars.

Genādijs Ostrovskis Dailes teātrī iestudē jau otro reizi – 2014. gadā pirmizrādi piedzīvoja viņa veidotā melodramatiskā komēdija "Divi kapteiņi".

Iestudējuma "Mīļākais" centrā ir Čeriševs – profesors, lingvists. Vārdos viņš var izskaidrot visu pasauli. Taču viņš nav iedomājies, ka arī cilvēka dzīvei var būt apslēpta nozīme – tāpat kā vārdiem. Ka ilgus gadus viņam līdzās ir pastāvējusi vēl otra – cita, nezināma realitāte. Ar cilvēku viņam blakus kaut kas ir noticis, bet viņš to nav zinājis, nav jutis. Nu vairs nav, kam pajautāt, ar ko parunāt. Ja kāds visu paskaidrotu, viss nostātos savās vietās. Bet tagad uz pašu galveno dzīves jautājumu tā arī nav atbildes. Šis ir dramatisks stāsts par divu vīriešu mīlestību pret vienu sievieti, kuras vairs nav un kura negribot tagad ir savienojusi viņu dzīves. Viņu pazīšanās sākas ar pamatīgu kautiņu un lamāšanos, kas transformējas savādās abpusējās vizītēs un atklātās pārrunās. Dīvains mīlas trīsstūris, kurā iztrūkst viena dalībnieka.

Pēc Genādija Ostrovska scenārija krievu kino režisors Valērijs Todorovskis uzņēmis filmu "Mīļākais" (2002) ar Oļegu Jankovski un Sergeju Garmašu galvenajās lomās.

Jauniestudējumā "Mīļākais" lomas atveidos Intars Rešetins (Čeriševs), Juris Žagars (Ivans), Elīna Vaska (Ļena, Čeriševa sieva / Petja), Sarmīte Rubule (Vera, Ļenas draudzene), Dainis Gaidelis (Stasiks, Čeriševa draugs), Mirdza Martinsone, Akvelīna Līvmane (Tantes), Aija Dzērve vai Kristīne Belicka (Veržbicka, žurnāliste), Anete Krasovska (Petjas draudzene / Pārdevēja / Studente), Aldis Siliņš (Kontrolieris / Nāve) un Eva Trapāne vai Rebeka Rēķe (Ivana meita).

Izrādes radošajā komandā strādā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Kārlis Božs, mūzikas konsultants Juris Vaivods, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Lugu no krievu valodas tulkojusi Vija Vītola.

Tags

Dailes teātris Elīna Vaska Intars Rešetins Juris Žagars Sarmīte Rubule
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form