Režisors Felikss Deičs iestudējis Albēra Kamī darbu 'Pārpratums'
Foto: Matīss Markovskis

Valmieras teātra LMT Mansarda zālē 26. maijā pirmizrādi piedzīvos režisora Feliksa Deiča traģikomisks detektīvs divās daļās – pazīstamā franču autora Albēra Kamī darbs "Pārpratums", portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes aktieru ansamblī spēlē Dace Everss, Rūta Dišlere, Eduards Johansons, Inese Pudža, Ruta Birgere, Lelde Kalēja.

Lugā pēc 20 gadu prombūtnes Jans atgriežas pie savas mātes un māsas, kuras iztiku pelna, savā viesnīcā nogalinot vientuļos un bagātos tūristus. Kad Jans saprot, ka paša māte un māsa viņu vairs neatpazīst, viņš kļūst ne vien par viņu ķīlnieku, bet par svešinieku pats savās mājās. Iestudējums uzdod jautājumu, vai ir vērts atklāties tiem, kas mūs ir nogalinājuši savās domās?

Albērs Kamī lugu sarakstīja 1943.gadā, atrodoties trimdā, tālu prom no dzimtās Francijas. Par "Pārpratumu" viņš ir teicis: "Šīs lugas mērķis ir iedzīvināt mūsdienīgā stāstā senās likteņa nolemtības tēmas. Būtu aplami uzskatīt, ka traģēdija vedina padoties liktenim. Tieši pretēji – šī ir luga, kas aicina uz sacelšanos un māca būt patiesam. Cilvēks, kas stāsta patiesību, protams, arī nomirs, bet tikai pēc tam, kad būs palīdzējis dzīvot gan sev, gan citiem. Galu galā, traģisms iedarbojas uz nelaimi kā kārtīgs spēriens pa dibenpusi."

Jauniestudējuma radošajā komandā arī scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Baiba Litiņa.

Tuvākās izrādes 27. maijā un 16., 17. jūnijā.

Tags

Dace Everss Felikss Deičs Inese Pudža Rūta Dišlere Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form