Rīgas cirkā izrādīs Ances Kukules iestudējumu 'Klitaimnestra'
Foto: Līga Zepa

2019. gada 7. un 28. janvārī Rīgas cirkā būs skatāma režisores Ances Kukules izrāde "Klitaimnestra", portālu "Delfi" informē izrādes producente Marta Kraujiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdnieces Klitaimnestras dzimta nespēj izbēgt no mūžīgi lejupejošas spirāles, kurā kopā vijas atriebība, gods, mīlestība un varaskāre. Sengrieķu dievi ir tikpat asinskāri kā šodienas Naudas, Varas, Slavas un Baiļu dievi. No Senās Grieķijas laikiem daudz kas nav mainījies un antīkajos tekstos atklājas modernu attiecību dinamika, ko izrādes komanda risina, interpretējot un eksperimentējot ar režisora Ježija Grotovska veidotajiem aktiermeistarības treniņiem.

Ideja par izrādi "Klitaimnestra" režisorei Ancei Kukulei radās esot meistarklasē Polijā, kas veltīta režisoram un Rietumu teātra reformatoram Ježijam Grotovskim. "Kādā no treniņiem, kurā strādājām ar rituālo un meditatīvo spēku, dzima ideja, ka, iedvesmojoties no meistarklasē piedzīvotā, vēlos veidot izrādi, kurā svarīgākais būtu process, kas ļautu aktieriem iedziļināties Latvijas teātros maz izmantotā aktiermeistarības tehnikā. Uzreiz sapratu, kā Grotovska metodiku var realizēt caur antīko traģēdiju. Tā prasa emocionāli piepildītu, bet aktīvu, lielas amplitūdas aktiera instrumenta izmantojumu un precīzi koncentrētu spēku," stāsta režisore.

Divas traģēdijas/deviņi aktiermeistarības treniņi – šāds žanra apraksts izvēlēts, jo izrāde "Klitaimnestra" tapusi aktrises Ances Kukules režijas maģistra darba pētniecības procesa ietvaros un guvusi izcilu vērtējumu maģistrantūru beidzot. Izrāde ir pieturas punkts Latvijas teātrim neierastu aktiermeisterības instrumentu izmantošanā, kuros sevi pārbauda vieni no spilgtākajiem jaunās paaudzes aktieriem. Iestudējuma pamatā ir lugas Sofokla "Elektra" un Eiripīda "Ifigēnija Aulīdā", kuru dzejas vārsmas dramaturģe Laila Burāne pārvērtusi par dinamiskiem dialogiem.

Radošā komanda: Režisore, skaņu māksliniece – Ance Kukule; dramaturģe – Laila Burāne; scenogrāfe, kostīmu māksliniece – Austra Hauks; aktieri – Agnese Cīrule, Madara Bore, Raimonds Celms un Kārlis Reijers; gaismu mākslinieks – Niks Cipruss; tehniskie risinājumi – Kārlis Tone; producente – Marta Kraujiņa.

Biļetes uz izrādi iegādājamas šeit.

Rīgas cirkā izrādīs Ances Kukules iestudējumu 'Klitaimnestra'
Foto: Līga Zepa
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Agnese Cīrule Raimonds Celms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form