Rīgas krievu teātra vadītāja amatā tiks iecelts pagaidu valdes loceklis
Foto: LETA

Trešdien, 29. novembrī, beidzoties ilggadējā Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra valdes locekļa Eduarda Cehovala darbības pilnvaru termiņam, uz laiku līdz atklātā konkursa rezultāta noskaidrošanai teātrī tiks iecelts Kultūras ministrijas (KM) nominēts pagaidu valdes loceklis – KM valsts sekretāra vietniece Baiba Zakevica, portālu "Delfi" informē KM pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris" valdes locekļa amatu tika saņemti piecu pretendentu pieteikumi. Vairāki no tiem izvirzīti vērtēšanai konkursa otrajā kārtā, tādejādi dodot iespēju salīdzināt spēcīgāko pretendentu sadarbības, komunikācijas, darba organizācijas un vadības prasmes. Izmantojot starptautiskus un adaptētus vērtēšanas testus, profesionāls personāla atlases uzņēmums noskaidros pretendentu kā personību piemērotību teātra vadītāja amatam. Nominācijas komisija, ievērojot konkursa dalībnieku iegūto punktu skaitu visās tā kārtās, tajā skaitā personības vērtēšanas testu rezultātus, lems par Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra vadītāja amatam atbilstošāko pretendentu.

Jau iepriekš ziņots, ka atklātā konkursā uz Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra valdes locekļa amatu pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā (iegūta pēdējo septiņu gadu laikā), teicamas latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu (tajā skaitā krievu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozarēm, (īpaši teātra nozari), zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību (tajā skaitā finanšu vadību), labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiska, konceptuāla un radoša domāšana, labas darba organizācijas un vadības prasmes

Tāpat Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amata pretendentiem bija jāiesniedz teātra iepriekšējās trīs gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Iesniegtos pieteikumus teātra valdes locekļa amatam izvērtē speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pilda Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs Sandis Voldiņš, komisijas priekšsēdētāja vietnieces pienākumus - KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Komisijas locekļi – VSIA "Dailes teātris" valdes loceklis Andris Vītols, Pārresoru koordinācijas centra kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Sarmīte Ozola un neatkarīgais eksperts – Latvijas Teātra padomes pārstāvis, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

Ilggadējais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes loceklis Eduards Cehovals šā gada 3. oktobrī KM vērsās ar iesniegumu, kurā lūdza nepagarināt ar viņu darba attiecības.

Tags

Rīgas Krievu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form