Rubenis: Domāju, ka jaunais valdes loceklis realizēs ieceri par māksliniecisko padomi
Foto: LETA

Šobrīd ir nobriedis jautājums par Nacionālā teātra (NT) mākslinieciskās padomes izveidi, intervijā norāda NT izpilddirektors Ojārs Rubenis.

"Domāju, ka jaunais valdes loceklis šo ieceri realizēs," piebilst Rubenis.

Jau mēnesi Rubenis vairs nav NT valdes loceklis, kopš pagājušā gada 15. decembra viņš ir uzņēmies teātra izpilddirektora pienākumus un turpina vadīt teātri līdz brīdim, kad konkursa kārtībā tiks atrasts jauns valdes loceklis.

Intervijā Rubenis atzīst, ka 12 gadu laikā valdes locekļa amatā ir spējis pierādīt, ka NT ir jaudīgs un spēcīgs, ar kuru rēķinās ne tikai Latvijas sabiedrībā, bet arī ārpus Latvijas, kā arī runā par turpmākajiem darbiem, jo līdz galam ir jāīsteno galvenais uzdevums – panākt, ka teātris ir ar nacionālu svaru, vadošais valstī gan klasiskās, gan modernās nacionālās dramaturģijas attīstībā.

NT jau vairākus gadus strādā bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā režisora. "Es esmu par to domājis un dažiem cilvēkiem arī piedāvājis nākt un strādāt šajos amatos," pastāstīja Rubenis. Kā piemērotus šiem amatiem viņš esot saskatījis tikai dažus cilvēkus, bet viņi ir atteikušies dažādu iemeslu dēļ.

Konkrētus uzvārdus Rubenis gan nesauc. "Ja pie apvāršņa parādīsies kāds līderis, kas būs gatavs vadīt Nacionālā teātra māksliniecisko procesu, un teātris būs viņā ieinteresēts, domāju, ka jaunais valdes loceklis šo jautājumu risinās," piebilst izpilddirektors.

Rubenis ir uzbūvējis shēmu, kādā Eiropā strādā ļoti daudzi teātri. Tur ir intendants, kas teātrī pārzina faktiski visu, un radošā grupa, kurā ir teātra stratēģijas un literārais padomnieks, producenti, kas nodarbojas ar jauniestudējumiem. Arī NT pēc tam, kad direktors ir pieņēmis lēmumu par kādas lugas iestudēšanu, tā tiek nodota producentiem, kuri realizē iestudējumu.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris Ojārs Rubenis

Comment Form