Sākas Igaunijas laikmetīgā teātra programma 'Latest'
Foto: Petri Tuhkanen

No 15. līdz 18. februārim Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar diviem Tallinas teātriem – "Kanuti Gildi SAAL" un "NO99" rīkos Igaunijas laikmetīgā teātra programmu "Latest", kurā piedalīsies arī vairāki latviešu mākslinieki, portālu "Delfi" informē LJTI pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt 2018. gada novembrī Igaunijā notiks latviešu atbildes vizīte un vairākos teātros Tallinā un Tartu tiks izrādīta mūsu jaunā teātra programma. "Latest" ir iekļauta abu valstu simtgades svinību programmā.

Programmas kuratore Latvijā Gundega Laiviņa Igaunijas laikmetīgo teātri raksturo šādi: "Igauņi ir mūsu kaimiņi un mums ir daudz kā kopīga, taču brīnumainā kārtā tas neattiecas uz laikmetīgo teātri un deju. Igauņi skaitās klusi un noslēgti, tomēr viņu teātris ir trakākais, atklātākais un drosmīgākais reģionā un tam piemīt neizskaidrojami tumša un spēcīga enerģija. Līdzībās runājot – īsts igauņu melnais balzams."

Uzsverot abu valstu mākslinieku sadarbības potenciālu, programmas centrā ir astoņu igauņu un latviešu mākslinieku jaundarbs "Pirmie, kas aiziet", kura iedvesmas avots un tēma ir lībiešu vēsture Igaunijas un Latvijas valstiskuma kontekstā. Izrāde, ko veido komponists Toms Auniņš, scenogrāfes Austra Hauks un Epa Kubu, horeogrāfes Joanna Kalma un Karolīna Poska, režisors un aktieris Kārlis Krūmiņš, video māksliniece Kristīna Normana un režisors Valters Sīlis, notiks 15., 17. un 18. februārī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Viesizrāžu programmā būs tikko kā Eiropas teātra Jaunās realitātes balvu saņēmušā teātra "NO99" izrāde "Sapņotāji" (režisors Juhans Ulfsaks) un filma "Pelni un nauda" (autori Enelīsa Sempera un Tīts Ojaso), radošā tandēma "Lond Malmborg" monoizrādes "10 ceļojumi uz vietu, kur nekas nenotiek" un "Fizika un Fantāzija", kā arī trīs spožāko un starptautiski pazīstamāko igauņu vidējās paaudzes mākslinieku – režisora un aktiera Juhana Ulfsaka, dramaturga Ēro Epnera un horeogrāfa Marta Kangro jauniestudējuma "Darbnīca" pirmizrāde. Viesizrāžu programma notiks Ģertrūdes ielas teātrī un Zirgu ielas koncertzālē, bet filma tiks demonstrēta divos seansos Kaņepes Kultūras centrā.

Biļetes uz viesizrādēm var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Igaunijas simtgade Latvijai 100 Latvijas Jaunā teātra institūts Latvijas simtgade Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form