Starptautiskais jaunā teātra festivāls 'Homo Novus' izsludina programmu
Foto: Publicitātes foto

No 6. līdz 12. augustam norisināsies ikgadējais starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus", piedāvājot septiņus jaundarbus un pulcējot māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Itālijas, Beļģijas, Austrālijas, Islandes un Somijas. Festivāla notikumi galvenokārt aptvers tuvējo Pārdaugavu ar centrālo skatuvi jaunajās "Dirty Deal Teatro" telpās un Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, portālu "Delfi" informē Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

6. septembrī pulksten 22.00 festivālu atklās pirms diviem gadiem alternatīvās mūzikas festivālā "Sansusī" izskanējušās Annas Ķirses, Andra Kalnozola un Andra Eglīša miniatūrās izrādes "Koku opera" pilsētas versija "Koku opera. Pilsēta", kuras tapšanā šoreiz piedalās arī arhitekts Austris Mailītis. Komplekso un aktuālo cilvēka un dabas attiecību tēmu klimata pārmaiņu kontekstā skatīs vēl viens muzikāls jaundarbs – režisora Viestura Meikšāna un jaunā britu komponista Olivera Līsa izrāde "Nezināmais nezināmais", ko "Homo Novus" producē kopā ar Valmieras vasaras teātra festivālu un "Sansusī". Šī tēma ir pamatā arī režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka Endija Fīlda kopdarbam "Noktirne", kas aicinās doties pilsētā krēslas stundā, raugoties pasaulē dzīvnieka acīm, un flāmu mākslinieces Mirjamas van Imshūtas klausāmajā izrādē "Ko saka daba", kur skatītāji kļūst par lieciniekiem dabas skaņu interpretācijai sešu virtuozu mūziķu izpildījumā.

Jau ierasti festivāls veicinās teātra un citu mākslu sadarbību trīs jaundarbos, kas top ar starptautiskās platformas "Magic Carpets" atbalstu. Atklājušas kopīgu interesi par dažādām lietu labošanas un uzlabošanas praksēm, pirmo reizi jaunu izrādi kopā veidos leļļu teātra režisore Māra Gaņģe un vizuālā māksliniece Kate Krolle; itāļu mākslinieks Džanmarija Tozati radīs mūsu pilsētas un sabiedrības portretējumu teatrālā lielformāta instalācijā "Mana sirds ir tukša kā spogulis", bet brits Džons Lovs ar skaņas starpniecību pievērsīs uzmanību aizmirstām un nomaļām struktūrām pilsētas ainavā.

Laikmetīgās dejas sadaļā – trīs jaunu, neatkarīgu horeogrāfu – latvietes Elīnas Lutces, islandietes Rosas Omarsdotiras un somietes Miras Kauto solo izrāžu vakars, kura uzmanības centrā ir telpas sievišķā kvalitāte. Pirmo reizi festivālā viesosies mākslinieki no Austrālijas – jaunais horeogrāfs Džeimss Bačelors ar izrādi "Visums", kas tapusi zinātniskas ekspedīcijas laikā subantarktikā, apceļojot vulkāniskās salas. Ieskatu svaigākajā, kas tapis dramaturģijas jomā Baltijā, sniegs sadarbībā ar Lietuvas Nacionālo teātri rīkotie dramaturgu Matīsa Gricmaņa un Vlada Suncova tekstu lasījumi, kā arī igauņu Ēro Epnera, Marta Kangro un Juhana Ulfsaka izrāde "Darbnīca", kas atgriežas Rīgā pēc skatītāju lūguma.

Viesizrāžu programmā šogad iekļauti arī divi spēcīgi un dziļi personiski solo darbi – beļģa Benija Klāsena izrāde "Esi sveicināta, bezjēdzība" un daļēji autobiogrāfiskā itāļu mākslinieces Silvijas Kalderoni performance ar DJ seta elementiem "MDLSX" – festivāla aicinājums sakāpinātajā viedokļu apmaiņā par dzimti un dzimumu dot balsi cilvēkam, kurš nogājis garu un grūtu ceļu, līdz nonācis pie savas patiesās identitātes.

Ar pilnu festivāla programmu var iepazīties mājaslapā www.homonovus.lv.

Biļetes uz "Homo Novus" iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā, bet no 7. augusta tās būs pieejamas arī Latvijas Jaunā teātra institūta birojā Miera ielā 39-2. Iespējams iegādāties arī festivāla pasi , kas ļauj noskatīties visas festivāla maksas izrādes ievērojami lētāk. Tradicionāli vairākas izrādes un pasākumi skatītājiem tiks piedāvāti bez maksas.

Tags

Homo Novus Latvijas Jaunā teātra institūts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form