'Teātra observatorijai' divu dienu laikā jāatmaksā 5000 latu parāds; teātra liktenis - neskaidrs
Foto: F64

Ceturtdien, 1. septembrī, izšķirsies režisores Gaļinas Poliščukas vadītās "Teātra observatorijas" nākotne - ja teātra vadība nenomaksās īres un komunālo maksājumu parādus - apmēram 5000 latu - par Kongresu nama Jaunās zāles telpām, ko viņi īrē no Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas nami", teātrim šīs telpas būs jāpamet. "Teātra observatorijas" pārstāve Brigita Siliņa uzsver, ka tas nozīmētu teātra likvidāciju, otrdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rīgas namu" valde lēmusi izbeigt pērn septembrī noslēgto sadarbības līgumu ar SIA "Gaļinas Poliščukas Teātra observatorija", kas paredzēja Rīgas Kongresu nama Jaunās zāles izmantošanu tikai šā teātra vajadzībām.

"Pēc vairākiem atgādinājumiem un tikšanās ar pārstāvjiem diemžēl jākonstatē, ka sadarbības līguma nosacījumi 2011. gadā no "Teātra observatorijas" puses nav izpildīti attiecībā uz teātra jauniestudējumu skaitu un skatītāju piesaisti atbilstoši sadarbības līgumā paredzētajam, kā arī ir iekrājies parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem," laikrakstam norādījusi "Rīgas namu" komunikācijas speciāliste Terēza Luksa.

Viņa skaidrojusi, ka pat gadījumā ja parādu atmaksās, "Rīgas nami" neplāno pagarināt līgumu ar "Teātra observatoriju". "Tā varēs šīs telpas īrēt kā ikviens kolektīvs, kas izteiks šādu vēlmi, tomēr īpašu privilēģiju vai tiesību šim teātrim, visticamāk, vairs nebūs," laikrakstam sacījusi Luksa.

Savukārt "Teātra observatorijas" pārstāve Siliņa "Neatkarīgajai" atklāja, ka iepriekš ar "Rīgas namiem" vienojušies par parāda atmaksu līdz gada beigām, taču "Rīgas nami" pēkšņi mainījuši lēmumu un medijos paziņojuši, ka pēdējais termiņš ir septembra sākums.

Saskaņā ar Siliņas teikto laikrakstam, no "Rīgas namiem" vien 22. augustā teātris saņēmis vēstuli, ka parāds jāatmaksā septiņu darba dienu laikā. "Teātris ir nostādīts nepatīkamā situācijā. Jau divus gadus darbojamies bez valsts vai pašvaldības dotācijas, tikai no biļešu ienākumiem, tāpēc sezonu starpposmā ir neiespējami gūt līdzekļus parāda atmaksai. To varam atmaksāt tikai tad, ja mums ļauj strādāt un gūt ienākumus no pārdotajām biļetēm.

Esam pilnībā gatavi jaunajai sezonai. Teātra observatorijas repertuārā pašlaik ir vairāk nekā 15 izrāžu ar dekorācijām un pārējo aprīkojumu. Esam pilnībā aprīkojuši Kongresu nama Jauno zāli teātra vajadzībām. Kādu nākotni varam iedomāties, ja teātris ar to visu tiks izlikts uz ielas? Protams, ka slēgšanu!" "Neatkarīgajai" sacījusi Siliņa, kura cer turpināt sarunas ar "Rīgas namiem" un vienoties par jaunu atmaksas grafiku.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form