Valmieras teātra sezonas pirmā pirmizrāde būs Reja Bredberija 'Fantočini noslēpums'
Foto: Matīss Markovskis

Valmieras teātra pirmā Lielās zāles pirmizrāde jaunajā sezonā gaidāma 27. septembrī – Reja Bredberija "Fantočini noslēpums". To veido režisore Jekaterina Polovceva no Maskavas un scenogrāfs Emīls Kapelušs no Sanktpēterburgas, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Ieva Puķīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējumā piedalīsies dažādu paaudžu Valmieras teātra aktieri – Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Rihards Rudāks, Elīna Vāne. "Fantočini noslēpums" ir stāsts par ģimeni, tās mīlestību un uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un dzīvošanu tālāk. Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana. Šis emocionālais zinātniskās fantastikas literatūras autora stāsts, kurā iekļauti Volta Vitmena teksti, Latvijā tiek iestudēts pirmo reizi.

Liela uzmanība septembra repertuārā tiks veltīta skatītāju iecienītākajām izrādēm bērniem. Uzsākot skolas gaitas, bērni kopā ar vecākiem varēs nosvinēt 1. septembri, skatoties Jāņa Znotiņa versiju par Annas Brigaderes darbu "Dievs. Daba. Darbs", kas guvusi gan skatītāju mīlestību, gan ir nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai kā gada izrāde bērniem. Tāpat teātra mazākie apmeklētāji aicināti doties kopīgos piedzīvojumos ar mazo Žaniņu Reiņa Suhanova iestudējumā "Bērns vārdā Rainis" un izzināt aizraujošo Staburaga apkārtni kopā ar Janci un Marču vēl vienā Jāņa Znotiņa izrādē "Staburaga bērni".

Tāpat septembrī LMT Mansardā būs skatāma arī teātra apmeklētāju atzinību iemantojusī Ineses Mičules interpretācija izrādei "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta", kas aicina sekot līdzi kādas ģimenes savstarpējai attiecību krīzei, kad izrādās, ka gadiem krātie meli nebūt nav tas ļaunākais. Izrāde nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai kategorijā "Labākā mazās formas izrāde".

Vairāk par septembra repertuāru un iespēju iegādāties biļetes – Valmieras teātra mājaslapā.

Valmieras teātra sezonas pirmā pirmizrāde būs Reja Bredberija 'Fantočini noslēpums'
Foto: Matīss Markovskis

Valmieras teātra sezona tika atklāta 1. augustā ar tradicionālo Valmieras teātra kolektīva fotografēšanos uz teātra kāpnēm, uzsākta jaunā, 2018./2019. gada, teātra sezona.

Jau trešo gadu, pirmais sezonas notikums ir Valmieras vasaras teātra festivāls. Tādēļ sezonas atklāšanas pasākumā tika sumināts tika festivāla direktors, režisors Reinis Suhanovs. Pērn, trīs dienu laikā, festivāls pulcēja ap 5000 skatītāju. Šogad programma ir īpaši plaša – pirmizrādes piedzīvos gan lielās formas darbi pieaugušajiem, gan muzikālā izrāde jauniešiem, būs arī vairāki iestudējumi bērniem un ģimenēm, laikmetīgā opera, kopā 10 dažādi pasākumi. Festivāla izrādes nu jau tradicionāli tiek veidotas teātrim neierastās vietās pilsētvidē, šoreiz - rūpnieciskās teritorijās, senā lopu laidarā, mežā, tukšā baseinā un citviet. Par godu festivālam tiks atklāta oficiālā festivāla pilsēta "FestivaL'and", ko divu nedēļu laikā būvē starptautiskās arhitektūras, dizaina, pilsētplānošanas un citu radniecīgo nozaru vasaras skolas dalībnieki Informācija par festivālu un programma pieeja šeit.

Tāpat turpinot ilggadējo tradīciju, arī šogad – no 17. līdz 26. augustam – teātris viesojas Rīgā, Dailes teātra mazajā zālē, piedāvājot četrus stāstus par cilvēku savstarpējām attiecībām un mīlestības dažādo dabu – "Kaķis uz nokaitēta skārda jumta", "Augusta vaļi", "104 lappuses par mīlestību" un "Mīlestības testaments".

Tags

Dace Everss Elīna Vāne Ingus Kniploks Jānis Znotiņš Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form