Valmieras teātrī godināti sezonas sasniegumi; visvairāk spēlētā izrāde – 'Nākošpavasar'
Foto: Jānis Šatrovskis

Pirms Jāņiem, 21. jūnijā, Valmieras teātra kolektīvs ar iestudējumu "Es neesmu klaviernieks" noslēdza 2021./2022. gada sezonu un godināja aizvadītās sezonas sasniegumus. Visvairāk spēlētā izrāde sezonā bijusi Toma Treiņa iestudētā "Nākošpavasar", kas viesizrādēs apceļojusi visus Latvijas novadus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sezonas noslēgumā tika godināts vecmeistars Varis Brasla, kam izrāde "Es neesmu klaviernieks" ir pēdējais iestudējums uz Valmieras teātra skatuves, 61 gada garumā iestudējot 44 izrādes.

Tāpat tika sumināti aktieri, kuri šīs sezonas laikā nospēlējuši visvairāk izrāžu – Klinta Reinholde, Mārtiņš Meiers un Anna Nele Āboliņa.

Sezonas izskaņā teātra direktore Evita Sniedze pateicās kolektīvam par aizvadīto sezonu, kas nav bijusi viegla gan pandēmijas, gan uzsākto rekonstrukcijas darbu dēļ. Bet arī pauda bažas, ka nākamā sezona būs tikpat izaicinoša un neparedzama, jo diemžēl dažādu iemeslu dēļ būvdarbi nerit pēc plāna. Līdz ar to darbiniekiem sadzīves apstākļi sezonas sākumā vēl nebūs uzlabojušies, bet direktore pauda cerību, ka radošais pacēlums un jauda, kas iegūta šajā sezonā turpināsies un izteica apbrīnu kolektīvam par spēju būt saliedētam, disciplinētam un radošam.

Gribētos cerēt, kas šīs sezonas objektīvam raksturojumam varam citēt teātra kritiķi Līgu Ulberti: "Valmieras teātrim šī ir bijusi grūta, bet varena sezona – astoņas pirmizrādes gandrīz pilnībā nojauktajā teātra ēkā, kur kā spītīga saliņa turas tikai Apaļā zāle. Ļoti mazajā spēles laukumā izdevies ierūmēt ļoti dažādus darbus, no kuriem dažiem citos apstākļos varbūt noderētu lielāka skatuve, bet kopumā uzrāviens ir nenoliedzami jaudīgs – visu paaudžu režisori, no lielās klasikas līdz mūsdienu latviešu autoriem."

Jauno sezonu teātris uzsāks 2. augustā, aizvadot astoto Valmieras vasaras teātra festivālu un ar izrādēm atgriežoties Apaļajā zālē, kā arī dodoties viesizrādēs uz Rīgu, kur biļetes jau pieejamas.

Tags

Toms Treinis Anna Nele Āboliņa aktieris Mārtiņš Meiers Evita Sniedze Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form