Valmieras teātris ar dokumentālo izrādi 'Lūcis' viesosies Rīgā
Foto: Matīss Markovskis

Piektdien, 1. jūnijā, pulksten 19.00 un sestdien, 2. jūnijā, pulksten 13.00 un 18.00, Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma Valmieras drāmas teātra dokumentālā izrāde "Lūcis", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Zane Ceriņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma režisore Elīna Cērpa pirms dokumentālās izrādes tapšanas veikusi apjomīgu pētījumu par aktiera un režisora Pētera Lūča darbu un laiku Valmieras teātrī. Interesanti stāsti arī uzzināti, atmiņu pēcpusdienā tiekoties ar izcilās personības laikabiedriem. Izrāde ir kā vēstījums jaunākajai paaudzei par Pētera Lūča daiļradi un viņa atstāto mantojumu Valmieras teātrim. Iestudējums nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai "Kilograms kultūras".

Valmieras teātris ar dokumentālo izrādi 'Lūcis' viesosies Rīgā
Foto: Matīss Markovskis

Titullomā – Imants Strads. Pārējās lomās: Astra Baumane, Regīna Devīte, Rūta Dišlere, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers un Pētera Lūča laikabiedri - Ivars Briedis, Ausma Dzintare vai Rita Treisnere, Dzintra Lezdiņa.

Iestudējuma radošajā komandā strādā arī scenogrāfe un video māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džons (Kevin Wyn-Jones), muzikālo noformējumu veidojis Emīls Zilberts, vēsturisko dialogu konsultante – Austra Skudra, koncepcijas un dramaturģijas konsultants – Matiass Knolls (Matthias Knoll), Pētera Lūča grima autori – Zane Žilinska un Romāns Kabaško, Pētera Lūča matu autore – Mārīte Gaidele, uzacu autore – Ilona Zariņa.

Valmieras teātris ar dokumentālo izrādi 'Lūcis' viesosies Rīgā
Foto: Matīss Markovskis

Aktieri, režisoru un skatuves mākslas pedagogu Pēteri Lūci (1907.–1991.) plašāka sabiedrība iepazina kā Oskaru Kļavu pirmajā latviešu pilnmetrāžas skaņu spēlfilmā "Zvejnieka dēls" (1939). Valmierā pirmo darbu – Rūdolfa Blaumaņa "Indrānus" – viņš iestudēja 1943.gadā. Deviņus gadus vēlāk Pēteris Lūcis kļuva par Valmieras teātra pastāvīgo režisoru. No 1957.gada līdz mūža nogalei viņš bija Valmieras teātra galvenais režisors. 2017.gadā tiks atzīmēta Pētera Lūča 110.gadadiena.

Pētnieciskais skatuves darbs "Bērni iet", kas pārtapis izrādē "Lūcis", radies pateicoties veiksmīgai sadarbībai starp Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras drāmas teātri un producentu kompāniju "Pigeon-Bridge", kā arī sadarbībā ar aktrisi Astru Baumani, spāņu mākslinieku Migelu Anhelu Melgaresu (Miguel Angel Melgares) un radošo producenti Zani Esteri Gruntmani.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris Valmieras teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form