Foto: Delfi Aculiecinieks

Pirmdien Latvijas lielākajā daļā labots aprīļa pirmās dienas maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Augstākā gaisa temperatūra līdz plkst. 13 bija +21,3 grādi Daugavpilī. Tas ir arī jauns 1. aprīļa rekords visas valsts mērogā; iepriekšējais bija +19,1 grāds 2017. gadā Stendē.

Siltuma rekords pārspēts arī galvaspilsētā, kur pusdienlaikā reģistrēti +18,5 grādi.

Vienos dienā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija no +6,5 grādiem Ventspils ostā līdz +20,9 grādiem Daugavpilī.

Jau ziņots, ka pirmie 1. aprīļa siltuma rekordi tika pārspēti jau pusnaktī.

Svētdien augstākā gaisa temperatūra valstī bija +22,8 grādi Zvejniekciemā. Tas ir jauns 31. marta un mēneša siltuma rekords Latvijā.

Marta maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts visās novērojumu stacijās, izņemot Kolku un Mērsragu, kur dienvidaustrumu vējš nesa vēsu gaisu no Rīgas līča.

Sagaidāms, ka otrdien Latgalē tiks pārspēts 2. aprīļa nacionālais siltuma rekords - 2017. gadā Daugavpilī reģistrētie +20,4 grādi.

No rietumiem otrdien sāks ieplūst vēsāks gaiss, un nedēļas vidū Latvijā gaidāms ne tikai lietus, bet arī sniegs, prognozē sinoptiķi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!