Foto: LETA
Tuvākajā nedēļā gaidāmais aukstuma vilnis Latvijā būs lielākais kopš 2014. gada janvāra, prognozē sinoptiķi.

2016. gada sākumā diennakts vidējā gaisa temperatūra brīžiem noslīdēs astoņus grādus zem normas. Aukstākajās dienās saule gaisu nespēs iesildīt vairāk kā līdz -8..-14 grādiem. Minimālā gaisa temperatūra diennakts tumšajā laikā valsts lielākajā daļā sasniegs -14..-19 grādu, bet vietām, izklīstot mākoņiem un iestājoties bezvējam, dažās naktīs sals var pārsniegt -20 grādu.

Valdošais būs lēns līdz mērens austrumu vējš. Brīžiem gaidāms neliels sniegs un sarma.

Zemākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta 2015. gadā, bija -22 grādi 7.janvārī, bet toreiz aukstums bija īslaicīgs, jo janvāra pirmajās dienās visā valstī valdīja atkusnis un no 9. janvāra atkal visā valstī gaisa temperatūra pakāpās virs nulles.

Pagājušās ziemas zemākā gaisa temperatūra Latvijā bija -23 grādi 2014. gada 29.-30. decembra naktī Rucavā, bet arī šis aukstuma vilnis nebija garāks par dažām dienām.

Pēdējais ilgstoša un barga sala periods Latvijā bija 2014. gada janvārī, kad mēneša otrajā pusē katru nakti gaisa temperatūra noslīdēja zem -15 grādiem, vietām Vidzemē sasniedzot -24 grādus.

Pašreizējais sala periods Latvijā sākās 27. decembrī, un līdz šim zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Dobeles novadā, kur 31. decembra rītā sals sasniedza -17..-18 grādu.

Kurzemi, Zemgali un pieguļošos Vidzemes novadus klāj no viena līdz sešiem centimetriem plāna sniega kārtiņa, bet pārējā Vidzemē un teju visā Latgalē tikpat kā nav sniega - valda kailsals.

Kailsala dēļ Vidzemē un Latgalē pastāv sējumu izsalšanas risks, pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!