Foto: Unsplash
Otrdien līdz pulksten 16 augstākā gaisa temperatūra valstī bija +22,3 grādi Daugavpilī, un tas ir jauns 2. aprīļa nacionālais siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, ka valstī reģistrēta aprīļa otrajā dienā, bija +20,4 grādi 2017. gadā Daugavpilī.

2. aprīļa maksimālās temperatūras rekords pārspēts 12 novērojumu stacijās, arī galvaspilsētā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz +18,9 grādiem.

Četros pēcpusdienā gaisa temperatūra bija no +4,6 grādiem Kolkā un +5,5 grādiem Pāvilostā līdz +21,9 grādiem Daugavpilī.

1.aprīļa nacionālais siltuma rekords tika pārspēts uzreiz par četriem grādiem, augstākā gaisa temperatūra pirmdien bija +23,0 grādi Daugavpilī. Savukārt svētdien gandrīz visās novērojumu stacijās tika labots marta rekords, un jaunais marta siltuma rekords Latvijā ir +22,8 grādi.

Pēdējā mēnesī valstī kopumā pārspēti 78 siltuma rekordi.

Jau ziņots, ka trešdien visā Latvijā gaidāmi nokrišņi, bet rietumos to būs krietni mazāk nekā austrumos, kur vietām prognozētas stipras lietusgāzes, iespējams arī pērkona negaiss ar krusu un postošām vēja brāzmām. Lietus pāries sniegā, gaidāms arī putenis. Trešdienas pēcpusdienā vietām valstī, vakarā jau daudzviet veidosies sniega kārta, autoceļi kļūs slideni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!