Izkustējies ledus sastrēgums Lielupē; ūdens līmenis krīt
Foto: DELFI Aculiecinieks

Ceturtdien izkustējies ledus sastrēgums, kas bija izveidojies Lielupē starp Jelgavu un Staļģeni, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar to Staļģenē ūdens līmenis pazeminās, divu stundu laikā tas krities par 63 centimetriem, savukārt Jelgavā ūdens līmenis kāpj.

Staļģenes apkaimē bija applūdušas palienes. Ūdens līmeņa augstākā atzīme, kas tika reģistrēta dienas vidū, tomēr bija 1,2 metrus zemāka nekā 2010. gadā, kad tika sasniegts pēdējo gadu palu maksimums.

Dienas pirmajā pusē Jelgavas novērojumu stacija ziņoja par strauju ūdens līmeņa kritumu, bet dati no ūdens līmeņa sensora izrādījušies neprecīzi.

Ūdens līmenis Lielupē pie Staļģenes no otrdienas līdz pulksten 14 ceturtdien bija cēlies par 1,8 metriem, divu nedēļu laikā - par 3,6 metriem.

Lielupē pie Mežotnes jau iepriekšējās dienās, ledus sablīvējumam aizvirzoties lejup, ūdens līmenis bija krities un upe atgriezusies savā gultnē.

Pie Kalnciema turpinās nelielas ūdens līmeņa svārstības.

Ledus sastrēgumam virzoties lejup pa upi, tuvākajās diennaktīs gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās arī posmā no Jelgavas līdz Jūrmalai.

Ceturtdien turpinās arī ledus iešana Daugavā Baltkrievijas teritorijā un Ogres upē. Pie Ogresgala ledus sastrēguma dēļ konstatētas straujas ūdens līmeņa svārstības.

Jau ziņots, ka lielākajā daļā Latvijas upju pakāpeniski paaugstinās ūdens līmenis, bet vietām saistībā ar ledus iešanu tas strauji kāpis vai krities.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form