Ūdens temperatūra peldvietās no +5 līdz +20 grādiem
Foto: flickr.com/werkman

Siltākais ūdens peldvietās pirmdienas rītā saglabājas upēs, bet aukstākais – jūrā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdienas pēcpusdienā ūdens temperatūra upēs daudzviet sasniedza +18..+22 grādus, nakts gaitā tā pazeminājusies par 1-4 grādiem. Pirmdienas rītā ūdens temperatūra Ventā un Lielupē ir +16..+20 grādu, savukārt Gaujā, Aiviekstē un Daugavā - no +14 līdz +18 grādiem.

Ūdens temperatūra ezeros +15..+18 grādu, bet dažos dziļākos vai meža ieskautos ezeros saglabājas nedaudz vēsāks ūdens.

Ūdens temperatūra jūras piekrastē svārstīga, caurmērā +10..+13 grādu. Svētdienas rītā Rojā ūdens temperatūra bija noslīdējusi zem +5 grādiem, savukārt pirmdienas rītā Skultes novērojumu stacijā, Zvejniekciemā, reģistrēta ūdens temperatūras pazemināšanās līdz +5,5 grādiem.

Ūdens līmenis upēs un ezeros turpina pazemināties.

Pirms gada šajā laikā ūdens temperatūra upēs un ezeros nepārsniedza +10..+15 grādu.

Oficiālā peldsezona Latvijā ik gadu sākas 15. maijā un noslēdzas 15. septembrī. Šajā laikā Veselības inspekcija uzrauga peldvietu ūdens kvalitāti.

Tags

Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form