Фото: Reuters/Scanpix/LETA

Vai "Eirovīzijas" rezultāti ir izrēķināti jau iepriekš? Tāds jautājums var rasties ne vienam vien, kurš seko līdzi bukmeikeru prognozēm. Ja tic tām, šobrīd Dona kvalificēšanās finālam tiek vērtēta vien ar 24 procentu varbūtību. Taču šova vēsturē ir ne mazums precedentu, kad analītiķi savās prognozēs ir kļūdījušies.

Latviešu mīļākais sports nav hokejs, basketbols vai novuss. Tā ir žēlošanās un kurnēšana. Ai, ko tad mēs! Mēs jau no sākta gala zinājām, ka nebūsim finālā! Taču katru gadu maijā LTV reitings aug, valda liela aktivitāte soctīklos un top pat raksti, ka "Eirovīzija" esot "zilo" konkurss un ka Latvijai tur nav ko darīt.

Interesanti pasekot, kā tad veicies individuālām valstīm laika griezumā. Ļoti iespējams, ka otrdien vislielāko iespaidu atstāja Īrija – tumšā maģija "Bambie Thug" izpildījumā sajūsmināja tos "Eirovīzijas" fanus, kas novērtē kolorītus priekšnesumus, kamēr konservatīvākie no mums gāja meklēt koka krustus, ar ko atbaidīt tikko pieredzētos dēmonus. Lieta tāda, ka vēl pirms mēneša Īrijai tika prognozēta 13. vieta pusfinālā. Galu galā – priekšnesums runāja pats par sevi, un arguments par Īrijas tradicionālajām neveiksmēm strauji pagaisa.

Protams, ka bukmeikeru prognozes un tieši viņu kļūdas mums ir interesantas, jo – ja nu tās ir nepareizas arī par mūsu Donu? Šobrīd Dona kvalificēšanās finālam tiek vērtēta vien ar 24% varbūtību.

Uzreiz jānoskaidro, kāda vēsturiski bijusi zemākā aplēstā varbūtība, bet kas tomēr nav liegusi attiecīgajai valstij tikt finālā. Lūk, kāda aina paveras.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !