Foto: AFP/Scanpix
Latvijā atšķirībā no Anglijas vai Amerikas modeles nav aktīvākās dažādu burziņu apmeklētājas un reti parādās sabiedrības ziņu foto galerijās, tāpēc dažas no viņām atpazīst tikai modes un stila dzīves aktīvākie interesenti.

Lai gan Latvijā skaistu meiteņu netrūkst un ne viena vien no viņām veiksmīgi darbojas modeļu biznesā gan dzimtenē, gan ārpus tās robežām, DELFI Izklaides apkopojumā goda vietā ir tās meitenes, kurām izdevies gūt ne tikai panākumus, bet arī atpazīstamību. 


Spilgtā blondīne Ginta Lapiņa

Foto: Reuters/Scanpix

Pasaulē šobrīd populārākā latviešu modele ir platīnblondā Gunta Lapiņa, kuras kontā ir neskaitāmas sadarbības ar zināmiem modes namiem, dizaineriem, kosmētikas ražotājiem un citiem modes un stila industrijas "spēlētājiem".

Aizkrauklē dzimusī meitene savu modeles karjeru sāka jau 2005. gadā, kad viņu Rīgā uz ielas pamanīja modeļu aģentūras Dandy dibinātājs un direktors Nils Raumanis.

Starptautiskajā modes tirgū viņa debitēja 2008. gada pavasarī, piedaloties Ņujorkas modes nedēļā, bet par īstu sensāciju modes pasaulē viņa kļuva 2010. gadā, piedaloties prestižajās Milānas, Parīzes, Londonas un citu pilsētu modes skatēs.

To, ka latviešu modele ir pamanīta modes pasaulē, apliecina arī tas, ka šī gada pavasarī viņa iekļuva žurnāla Vogue britu izdevuma veidotajā blondīņu topā.

Pašmāju zvaigzne Māra Kampernova

Enerģiskā Dandy aģentūras modele Māra Kampernova rotājusi vai visu populārāko sieviešu žurnālu vākus. Lielu lomu Kampernovas atpazīstamībā spēlējusi arī ilgstošā un veiksmīgā sadarbība ar populāro zeķu un veļas ražotāju SockBox, kura pikantajās jauno kolekciju fotosesijās viņa pozējusi.

Šī modele ir viena no tām, kas lauž visus ierastos stereotipus par modelēm - viņa iesaistās dažādos projektos un strādā ar bērniem vasaras nometnēs. Pērn Māra pabeidza studijas Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē, un pašlaik maģistratūrā studē kultūras un sociālo antropoloģiju.

Jaunpienācēja Denija Sarkanbikse

Foto: Reuters/Scanpix

Lielajā modes pasaulē jauniņā Dandy aģentūras modele Denija Sarkanbikse debitēja šī gada pavasarī, kad viņa piedalījās Milānā un Parīzē notikušajās modes nedēļās un guva atzīstamus panākumus - Parīzē meitenei ekskluzīvās modeles statusu piešķīra modes nams Givenchy, kas nozīmēja, ka perspektīvā modele šīs modes nedēļas ietvaros strādāja tikai ar šo modes namu.

Turpretim Milānā meitene piedalījās tādu zīmolu kā Emporio Armani un Dolce&Gabbana skatē, kuras ietvaros tieši uz latviešu meitenes sejas tika prezentēts Dolce&Gabbana rudens/ziemas sezonas grims.

Šī gada vasarā Denija Parīzē piedalījās Armani jaunās kolekcijas skatē, kā arī viņas foto rotājuši dažādu modes izdevumu vākus un iekšlapas, un modes dzīves zinātāji šai meitenei sola veiksmīgu karjeru.

Slavenākā hokejistu atvase Alise Znaroka

Foto: DELFI

Alises pievienošanās Latvijas modeļu pulkam tika pamanīta īpaši, jo viņa ir leģendārā hokejista un hokeja trenera Oļega Znaroka jaunākā meita.

Alise nesen beigusi vidusskolu, un līdz ar to viņa daudz vairāk laika un enerģijas var veltīt modeles darbam, ko, kā pati atzina intervijā DELFI Izklaidei šī gada pavasarī, uzskata par savu prioritāti.

Tiesa, pievilcīgā meitene pati labi apzinās, ka dažādos projektos nevarēs iesaistīties savu ķermeņa formu dēļ - viņa šim darbam skaitās nedaudz par apaļīgu, bet ne pašu modeli, ne tos, kuri izvēlas ar viņu strādāt, šis aspekts neuztrauc.

Viktorijas 'eņģelītis' Ieva Lagūna

Pievilcīgā gaišmate, Dandy aģentūras modele Ieva Lagūna  modes pasaulē darbojas jau vairākus gadus, bet aizvadītajā rudenī viņas vārds pāršalca latviešu medijus - Ieva piedalījās populārā apakšveļas zīmola Victoria's Secret lielajā modes šovā Ņujorkā, kas tiek vērtēta kā caurlaide uz lielo modes pasauli.

Ievu 2008. gadā kādā koncertā pamanījis modeļu aģentūras dibinātājs Nils Raumanis. Kopš tā laika meitene no Saldus, kura iepriekš bija iecerējusi mācīties par ārsti, strādā kā profesionāla modele.

Viņa ir vienīgā latviete, kurai jau četras reizes izdevies pabūt uz prestižā žurnāla Vogue vāka, viņa fotografējusies kopā ar Madonnas ilglaicīgo draugu, pasaulē zināmo supermodeli un aktieri Toniju Vordu un bijusi reklāmas seja tādiem modes zīmoliem kā Gucci, Chanel un citiem, kā arī piedalījusies prestižu modes dizaineru skatēs.

Repšes radiniece Karlīna Caune

Foto: AFP/Scanpix

Šīs meitenes ienākšanai modes pasaulē tika pievērsta pastiprināta uzmanība - tiesa, tas notika ne tik daudzas modeles neparastā skaistuma dēļ, bet gan dēļ viņas tuvo radniecību ar bijušo politiķi Einaru Repši, jo Karlīna ir viņa māsasmeita.

Jaunā modele gan ar šādu pavērsienu nebija apmierināta un pēc uzvaras prestižās modeļu aģentūras Ford Models rīkotajā konkursā Supermodel of the World 2010. gadā intervijās uzsvēra, ka viņas panākumiem ar populāro radinieku nav nekāda sakara.

To, ka šai modelei nav jāizmanto raduraksti, apliecina viņas panākumi ārpus Latvijas robežām - viņa piedalījusies Milānā, Parīzē un citās pilsētas notikušās modes skatēs, bet Latvijā izteiksmīgā skaistule viesojas reti.

Meitene, kuru atklāja Gacho - Luīze Salmgrieze

Foto: Privātais arhīvs

Natalie aģentūras modeles Luīzes Salmgriezes vārdu pirms diviem gadiem pamanīja ne tikai modes dzīves interesenti, bet arī mūzikas mīļi - viņa piedalījās Gacho videoklipā Mans lielais klips.

Arī Luīzei izdevies gūt atzinību no pasaulē zināmiem apģērbu zīmoliem, kas izvēlējušies sadarboties ar latviešu skaistuli - viņa bijusi redzama zīmolu Mango, Liu Jo un citos reklāmas materiālos.

Šovasar viņa pozēja arī Krievijā iznākošajam žurnāla Marie Claire un citiem izdevumiem, kā arī piedalījusies Berlīnē notiekošajā modes nedēļā.

Skaistule ar diplomu Beāte Stivriņa

Foto: AFP/Scanpix

Beāte pārstāv Ginta Budes modeļu aģentūru - savu karjeru viņa sākusi, vairākkārt piedaloties Rīgas modes nedēļās, vēlāk viņa sadarbojusies ar Dior modes namu, Ņujorkā strādājusi pie Pako Rabanes, kā arī piedalījusies Latvijas un arī citu valstu lielākajos modes dzīves notikumos.

Arī šai modelei kabatā ir augstākās izglītības diploms - pērn viņa absolvējusi Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti.

Modele no 12 gadu vecuma - Madara Mālmane

Madarai Mālmanei modes biznesā uzkrāta krietna pieredze - jau pirms vidusskolas absolvēšanas viņa bijusi Christian Dior reklāmas seja, viņas foto divas reizes rotājis itāļu žurnāla Grazia vākus, tapat viņa fotografējusies žurnāliem Vogue, Elle, Vanity Fair un daudziem citiem.

Savu karjeru viņa uzsāka jau 12 gadu vecumā Ginta Budes modeļu aģentūrā, paguvusi strādāt Milānā, Parīzē un citviet, bet pagājušajā gadā viņa tika izvēlēta par piecpadsmitās Rīgas modes nedēļas "seju".

Muzikālā modele Anastasija Kondratjeva

Foto: AFP/Scanpix

Modeles karjeru Vacatio aģentūras modele Anastasija Kondratjeva uzsāka 2008. gada sākumā 16 gadu vecumā, kad viņa devās uz Londonu, kur veiksmīgi startēja Londonas modes nedēļā.

Vēlākajos gados viņa guva panākumus arī Latvijā, pozējot populārākajiem modes un stila žurnāliem, kā arī, protams, veiksmīgi veidojusi starptautisko karjeru, strādājot dažādās lielajās modes nedēļās Ņujorkā, Londonā, Parīzē un citviet, sadarbojoties ar zināmiem zīmoliem un pozējot žurnāliem.

Kādā intervijā ārvalstu presei Anastasija, kuras foto šovasar rotājis Vjetnamā iznākošā žurnāla Elle lapas, atzinusi, ka vienmēr valkā krustiņu, ko viņai bērnībā uzdāvinājusi mamma, bet kā lietu, bez kā viņa nespēj dzīvot, meitene nosaukusi pleijeri, jo dzīvi nespēj iedomāties bez mūzikas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!