Foto: DELFI

Šonedēļ, viesojoties radiostacijas Boom FM studijā, blogeris Deniss Ševeļovs atzina, ka vēl ilgi būs gejs, jo to nav iespējams mainīt, un šī paziņojuma sakarā DELFI Izklaide no milzīgā geju pūļa apkopoja tos sabiedrībā zināmo cilvēku stāstus, kuri bijuši pietiekami drosmīgi, lai atklāti runātu par savu netradicionālo orientāciju un atzītos, ka ir homoseksuāli vai biseksuāli.


Darba zaudēšana un fiziskas traumas – Māris Sants

Foto: LETA

Viens no pirmajiem sabiedrībā zināmajiem cilvēkiem, kurš uzdrošinājās atklāt savu seksuālo orientāciju, bija mācītājs Māris Sants - 2002. gadā viņš radio Brīvā Eiropa diskusijā paziņoja, ka ir gejs, bet pēc tam saņēma Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīcas Konsistorija lēmumu, ka ir atcelts no mācītāja amata.

"Ap 2005. gadu es biju viens no diviem sabiedrībā zināmajiem gejiem visā valstī. Lielākā daļa no tiem, kuri atklājās, nekavējoties emigrēja.

Pirms es 36 gadu vecumā atklājos, es apmeklēju dažādas ārstniecības programmas - gāju pie psihiatriem, psihoterapeitiem, apmeklēju "bijušo geju" kopienas kopā ar evaņģēliskajiem kristiešiem, kuri ticēja, ka homoseksualitāte ir dziedējama.

Tomēr jau 33 gadu vecumā notika kāda nozīmīga lieta un es sapratu - tas viss patiesībā ir absolūti normāli. Es sapratu, ka grēks ir slēpt savu homoseksualitāti," savulaik izdevumam West End Extra atklāja Sants.

Jau aptuveni piecus gadus Sants par savu dzīvesvietu izvēlējies Angliju, kur aizmirsis, ka ir gejs, un nekad nav slēpis - dzimteni viņš pametis galvenokārt tieši naidīgās sabiedrības attieksmes un valdošās homofobijas dēļ.

Pēc savas "iznākšanas no skapja" Sants ne tikai zaudēja darbu, bet arī piedzīvoja vārdiskus un pat fiziskus uzbrukumus - 2007. gadā divi puiši viņu esot piekāvuši, kad viņš devies uz kāda bērna kristībām. Ar laiku sākusi pasliktināties arī redze, ko Santa ārsts skaidrojis ar stresu, ko radījuši biežie uzbrukumi.

Atklāts gejs jau kopš 16 gadiem – Kārlis Streips

Foto: LETA

Žurnālists Kārlis Streips vienmēr atklāti runājis ne tikai par dažādām sociāli ekonomiskām nebūšanām valstī, bet arī par savu seksuālo orientāciju, jo, kā viņš savulaik skaidrojis intervijā DELFI Izklaidei, to slēpt nav jēgas.

"Gejs, kurš, lai slēptos, apprec sievieti, kaitē sev, bet vēl daudz, daudz vairāk kaitē sievietei. Tas ir pretīgi, un tāpēc es par to, ka esmu gejs, esmu bijis atklāts jau kopš 16 gadu vecuma.

Piedevām fakts, ka esmu gejs, Latvijā ieradās, pirms es pats te nokļuvu, un tāpēc mēģināt atkal slēpties nebūtu bijis nekādas jēgas," norādījis Streips.

Tiesa, ar attiecību veidošanu Latvijā žurnālistam nav veicies spīdoši - pērnā gada pavasarī pēc sešu gadu draudzības viņš izšķīrās no mīļotā puiša, nodēvējot viņu par "absolūtu ēzeli".

Tagad gan, spriežot pēc Streipa ierakstiem sociālajos tīklos, privātā dzīve atkal ir sakārtota, un nākamajā gadā viņš plāno doties uz Čikāgu, lai apprecētos ar savu puisi.

Ar vīru Austrālijā – 'Misters Latvija' Vilnis

Foto: Publicitātes foto

Iespējams, neviens vairs neatcerētos konkursa Misters Latvija 1995 uzvarētāju Vilni Solovjovu, ja vīrietis šī gada pavasarī nebūtu pašmāju medijiem atklājis, ka jau trīs gadus viņš Austrālijā dzīvo kopā ar vīrieti un ir precējies.

Pēc dalības konkursā Vilnis bija paguvis apprecēties un kļūt par divu meitu tēvu, bet vēlāk ģimene izjukusi, un 2009. gadā liktenis viņu savedis kopā ar Stīvenu - abi vīrieši iepazinušies Ņujorkā, kur Vilnis uzstājies kā dejotājs mūziklā, un vēlāk apprecējušies.

"Jā, es esmu precējies, man ir vīrs. Stīvens strādā British American Tobacco, un mums ar viņu ir arī kopīgs bizness - kafejnīca Sidnejā. Un, lai arī Austrālijā mūsu laulība nav legāla, visas mantiskās lietas ir juridiski sakārtotas," izdevumam Vakara Ziņas norādījis vīrietis.

Viņš nav slēpis, ka Latviju pametis sabiedrības aizspriedumu dēļ, bet Austrālijā viņa seksuālā orientācija nevienu neuztraucot.

No geju porno līdz kāzām – Ainars Bumbieris

Foto: Privātais arhīvs

Jaunās paaudzes mūziķis Ainars Bumbieris pirms diviem gadiem sabiedrības uzmanības degpunktā nonāca, pateicoties internetā izvietotam pikantam video, kurā puisis bija redzams visnotaļ atklātās ainiņās ar puisi.

Toreiz, komentējot šo video, Bumbieris DELFI Izklaidei paziņoja, ka ir biseksuāls - viņam ir bijušas attiecības ar meitenēm, un ne viena vien varot apstiprināt, ka gejs viņš neesot.

"Jā, man patīk arī džeki, bet es neesmu gejs, ja par gejiem uzskata tos, kuri pišas ar visiem riņķī, un pēc tam ar to lepojas," toreiz savu izpratni par gejiem skaidroja Bumbieris.

Šī gada sākumā Bumbieris gan sadūšojās atklāt, ka jau vairākus gadus ir kopā ar puisi, mūziķi Sandri Mikudu, un abi laimīgie mīlnieki pēc diviem gadiem pat gatavojas precēties, bet kādā citā intervijā abi puiši atzina, ka, pēc viņu aprēķiniem, Latvijā katrs desmitais esot gejs.

Homoseksualitāte neliedz kļūt par tēvu - frizieris Pērs

Foto: DELFI

Gana daudz cietis dēļ savas atklātības ir arī slavenību frizieris Pērs Bogomazovs, kurš vairākkārt intervijās izteicis cerību, ka reiz pienāks laiks, kad Latvijā vairs nebūs jābaidās savas netradicionālās orientācijas dēļ, kā arī norādījis - ja viņam būtu tāda iespēja, viņš neizvēlētos būt gejs.

Tiesa, neraugoties uz sabiedrības nosodošo attieksmi, Pērs ir viens no retajiem, kurš ne tikai pats "iznācis no skapja", bet arī citus gejus un lesbietes aicinājis atklāt savu orientāciju, lai atvieglotu sev dzīvi.

Pērn tapa zināms, ka frizieris Pērs kļuvis par tēvu - viņa dēlu Niko Marisu pasaulē laidusi bijusī olimpiete, tagad jauno basketbolistu sagatavotības trenere Līga Kļaviņa, kura 2005. gadā apprecējās ar juristi Evitu Gošu.

Savulaik, viesojoties raidījumā Vīrietis uz paklāja, viņš atzina, ka savam bērnam nekad nenovēlētu būt gejam, bet solījis, ka, ja tā tomēr notiktu, viņš atvases izvēli noteikti atbalstītu.

Bērni pieķer ar sievieti gultā – Ieva Adamss

Foto: Publicitātes foto

Viena no retajām daiļā dzimuma pārstāvēm, kura publiski nav vairījusies no savas seksuālās dzīves apspriešanas, ir pasniedzēja, savulaik par "radiogeišu" dēvētā Ieva Adamss.

Savulaik, kā eksperte viesojoties Elīnas Doļģes un Leonardas Ķesteres veidotajā raidījumā Vīrietis uz paklāja, viņa paziņoja, ka bērni reiz viņu pieķēruši gultā ar sievieti.

Vēlāk sarunā ar DELFI Izklaide Adamss atzina, ka cilvēkus mīl neatkarīgi no dzimuma un to neuzskata par grēku vai slēpjamu lietu ne no sabiedrības, ne bērniem.

"Jā, to neslēpju pat no saviem bērniem - gandrīz gadu viņi dzīvoja ar divām mīlošām māmiņām, un tad? Tas nekādā veidā nav ietekmējis Viktora gaumi attiecībā uz blondām princesēm un Umas pārliecību, ka viņa ir supermeitene, kurai drīz pie kājām būs visi drošsirdīgākie prinči pasaulē!" skaidroja Ieva.

Jau gandrīz divus gadus viņa ir laimīgi precējusies ar uzņēmēju Arni Lejiņu, un, atzīmējot gada jubileju, viņa atzina, ka, lai gan abiem laulātajiem ir gan tuvi draugi, gan draudzenes, ar citiem romantiskas attiecības vairs netiek veidotas.

Vienmēr atklātais biseksuālis – dizaineris Dāvids

Foto: DELFI

Modes mākslinieks Dāvids, kurš, pateicoties gan saviem provokatīvajiem modes šoviem, gan televīzijas sarunu šova, savulaik iemantoja skandālista slavu, daudzus gadus ir precējies, bet publiski atzinis, ka nesmādē arī seksu ar sava dzimuma partneriem.

Jau Dāvida šova laikā viņš atklāti runāja par savu seksuālo dzīvi un dažādiem eksperimentiem, kam ļāvies, bet par savu biseksualitāti viņš uzskatīja par vajadzīgo atgādināt arī pirms diviem gadiem, strīdoties ar žurnālistiem.

"Es nekad neesmu slēpis, ka esmu biseksuāls. Es nekad neesmu slēpis, kas man patīk," toreiz dusmīgi klaigāja modes mākslinieks.

Tiesa, kad kādā sludinājumu portālā parādījās sludinājums ar bildēm no Dāvida mājas, kurā bija teikts, ka pāris meklē biseksuālu puisi, modes mākslinieks apgalvoja, ka viņa vārdā tur uzdarbojies kāds viltvārdis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!