Foto: AFP/Scanpix

Viena no visu laiku mīlētākajām un populārākajām britu karaļnama pārstāvēm, neapšaubāmi, ir lēdija Diāna Frensisa Spensere, pazīstama kā Velsas princese Diāna (attēlā), kura no 1981. līdz 1996. gadam bija precējusies ar princi Čārlzu.

31. augustā apritēja 18 gadi kopš traģiskās auto avārijas Parīzē, kad izdzisa 36 gadus vecās Diānas, kuru briti joprojām dēvē par "tautas princesi", dzīvība. Pieminot skumjo notikumu, izdevums The Metro apkopojis astoņus daudziem, iespējams, līdz šim nezināmus faktus par viņas dzīvi.

Diānas radi - Holivudas zvaigznes, prezidenti un aristokrāti


Foto: Reuters/Scanpix

Diāna dzimusi aristokrātu ģimenē, un viņas tēvs Džons bija grāfs. Tiesa, tikai retais, iespējams, zina, ka Velsas princesei bija diezgan tuva radniecība arī ar vairākām slavenām un leģendārām personībām.

Tā, piemēram, attāla Diānas radiniece bija aktrise Odrija Hepberna. Tāpat viņu vienojušas radnieciskas saites ar leģendāro britu politiķi Vinstonu Čerčilu un vairākiem ASV prezidentiem.

Viņas radu sarakstā ir arī viena no 18. gadsimta skandalozākajām personībām - Devonšīras hercogiene Džordžiāna Spensere, pēc kuras dzīves motīviem uzņemta filma The Duchess (Hercogiene) ar Keiru Naitliju galvenajā lomā. Arī Marija Stjuarte, kura 16. gadsimtā bija Skotijas karaliene, bijusi Velsas princeses radiniece.

Diānas vecmāmiņa strādājusi karaļnamā


Foto: Vida Press

Velsas princeses vecmāmiņa Rūta bija karaļnamam tuvu stāvoša persona. 1956. gadā, piecus gadus pirms Diānas piedzimšanas, viņa kļuva par vienu no karalienes Elizabetes mātes galma dāmām. Tāpat Diānas omīti vienojusi cieša draudzība arī ar pašu karalieni Elizabeti.

Diāna sāka karjeru kā bērnudārza skolotāja


Foto: AFP/Scanpix

Pirms Diāna apprecējās ar princi Čārlzu un kļuva par karaliskās ģimenes pārstāvi, viņa strādāja par skolotāju. Viņa savas darba gaitas uzsāka 19 gadu vecumā, kļūstot par auklīti. Vēlāk viņa kļuva par skolotājas palīdzi bērnudārzā.

Princis Čārlzs vispirms satikās ar Diānas māsu


Foto: Vida Press

Diānas vecākā māsa lēdija Sāra savulaik satikusies ar princi Čārlzu. Tas, protams, noticis pirms Diānai izveidojušās attiecības ar troņmantnieku.

Turklāt Sārai joprojām saglabājušās ļoti siltas attiecības ar karalisko ģimeni, un viņa joprojām sazinās un tiekas ar abiem Diānas dēliem - princi Viljamu un princi Hariju.

Diāna princim Viljamam noorganizējusi tikšanos ar Kroufordi


Foto: AP/Scanpix

Pusaudžu vecumā princis Viljams samīlējies supermodelē Sindijā Kroufordē. Kad Diāna uzzinājusi par sava 13 gadus vecā dēla aizraušanos, viņa skaisto modeli uzaicinājusi uz vakariņām.

Kā vairākās intervijās vēlāk atklājusi Krouforde, viņa ļoti uztraukusies par šo tikšanos, un vakariņu laikā skaistule jutusies neērti, jo princis vēl bijis mazs bērns. Tiesa, viņai ļoti gribējies uz 13 gadīgo zēnu atstāt labu iespaidu.

Diāna mainīja pasaules uzskatus par AIDS


Foto: Vida Press

Viens no princeses Diānas aicinājumiem bija labdarība un palīdzēšana tiem, kas nokļuvuši nelaimē. Viņa atbalstīja vairāk nekā 100 labdarības organizācijas un pāris mēnešus pirms nāves saņēma Nobela miera prēmijas medaļu.

Viņa tikās ar HIV un AIDS slimniekiem un centās informēt, kā arī izglītot pasauli par šīm kaitēm, aicinot ļaudis nenovērsties no tiem, kuri sirgst ar šīm slimībām.

Diāna - viena no populārākajām žurnālu vāku modelēm


Foto: EPA/LETA

Diāna bija ne tikai tautas, bet arī "mediju princese". Viņas gaitām nemitīgi sekoja līdzi žurnālisti un fotogrāfi, taču slavai bija arī ēnas puse - preses pārstāvji spēlēja lielu lomu arī notikumos ap Diānas nāvi.

Savas dzīves laikā Diāna vairāk nekā 50 reizes parādījusies uz izdevuma People vāka, savukārt laikraksta Times vāku viņa rotājusi astoņas reizes. Tāpat jāatzīmē fakts, ka uz izdevuma Newsweek pirmās lapaspuses viņa parādījusies septiņas reizes.

Velsas princese cīnījās ar depresiju un slimoja ar bulīmiju


Foto: AP/Scanpix

Lielākā cīņa Diānai bija pašai ar sevi. Viņu gadiem nomocījusi depresija un bulīmija. Pēc viņas nāves atklātībā nonāca interviju ieraksti, kuros Diāna atklāja, ka bulīmija aizsākusies uzreiz pēc saderināšanās ar Čārlzu.

Kā intervijās atklājusi Diāna, tieši Čārlzs bijis vainojams tajā, ka viņa sirgusi ar bulīmiju - princis savulaik viņas vēderiņu nodēvējis par apaļīgu, un šie vārdi Diānai tik ļoti iespiedušies atmiņā, ka viņa par visām varītēm vēlējusies notievēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!