Foto: Vida Press

Šogad Eirovīzijas dziesmu konkursā tiks ieviesti jauni balsu skaitīšanas noteikumi, vēsta britu laikraksts The Guardian.

Līdz šim katra valsts piešķīra punktus desmit dziesmām, kas bija ieguvušas visvairāk skatītāju balsu un visaugstāko žūrijas novērtējumu. Kopējā vērtējumā skatītājiem un žūrijai bija līdzvērtīga teikšana.

Sākot no šī gada, no katras valsts skatītāju un žūrijas vērtējums tiks piešķirts atsevišķi.

Tas nozīmē, ka pasākumā tiks piešķirts divreiz vairāk punktu nekā līdz šim. Paredzams, ka dalībniekiem samazināsies iespēja palikt bez neviena punkta, kā arī uzvarētāju vairs nevarēs noteikt pirms punktu skaitīšanas beigām.

Rezultāti tiks izziņoti divās kārtās. Vispirms tiks nosaukti žūrijas piešķirtie punkti no visām 43 valstīm, kas piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursā, bet pēc tam tiks apkopoti skatītāju telefonbalsojuma dati.

Rezultātus paziņos konkursa vadītāji, sākot ar vismazāk punktus saņēmušajām valstīm.

Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) norāda, ka tās būšot lielākās izmaiņas konkursa noteikumos kopš 1975. gada.

"Izmaiņu rezultāts būs dinamiskāka balsošanas secība, turklāt interese būs sakāpināta līdz pat balsošanas beigām," sacīja EBU pārstāvis Juns Ūla Sanns.

Iepriekšējos gados uzvarētājs bieži vien bija zināms jau balsošanas laikā, kad citām valstīm matemātiski to vairs nebija iespējams panākt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!