Foto: F64

Pēc šova "X Faktors" pirmo atlašu noslēguma sekos nākamā kārta – krēslu izaicinājums –, un tās gaidās "Delfi Izklaide" piedāvā atskatīties uz dažiem spilgtākajiem projektā redzētajiem priekšnesumiem.

Gadi nav šķērslis

Foto: F64
Šova startam tā producenti bija izvēlējušies īpaši spilgtu priekšnesumu – skarbās žūrijas trijotnes priekšā stājās 55 gadus vecais frizieris no Valmieras Gints Ristamecs.

Viņš žūriju pārsteidza ne tikai ar savu vizuālo tēlu, kas viņu izceļ vienaudžu vidū, bet arī vokālajām dotībām un balss plašajām iespējām.

Lai gan žūrijas daiļā dzimuma pārstāve Aija Auškāpa viņa tālāko dalību šovā noraidīja, abu pārējo vērtētāju atbalsts Gintam ļāva lepni iesoļot nākamajā kārtā.

Lunkanā Anastasija

Foto: Publicitātes foto

Par pārsteidzošu priekšnesumu pirmajā atlases raidījumā parūpējās 17 gadus vecā akrobāte Anastasija, kura žūrijas trijotni mēģināja savaldzināt ar enerģisku priekšnesumu, apvienojot divus no saviem talantiem – dejošanu un dziedāšanu.

Pārlieku labi pievilcīgajai pusaudzei gan neveicās – izpildot akrobātiskos vingrojumus, cieta viņas vokālais sniegums, un nākamajā kārtā meitene neiekļuva.

Vēlāk intervijās Anastasija neslēpa, ka savu lomu neveiksmē spēlējusi arī žūrijas attieksme, kas viņas priekšnesuma laikā uzjautrinājusies, izsitot nepieredzējušo skatuves mākslinieci no līdzsvara un ietekmējot viņas balss iespējas.

Nepelnīti neievērots komiķa talants

Foto: F64 (Edmunds Brencis)/Publicitātes foto

Lai gan šova "X Faktora" Latvijas versijā galvenā uzmanība tiek pievērsta tieši dziedošo talantu meklējumiem, starp viņiem uzmirdz arī tādi, kuriem, iespējams, vajadzētu spēkus iemēģināt arī kādā citā lauciņā.

Starp tādiem minams mutīgais liepājnieks Matīss Pavītols, kurš pats sevi raksturoja kā "cilvēku-haosu". Viņš žūrijas simpātijas mēģināja iekarot ar dziesmu "Merry Christmas", bet pirms sava priekšnesuma viņš izsauca īstu smieklu vētru ar dažām trāpīgām asprātībām.

Diemžēl žūrijas locekļus viņa vokālais sniegums nepārliecināja, un tālākajai kārtai enerģiskajam joku plēsējam neizdevās kvalificēties.

Vai Latvijai vajag otru Kauperu?

Foto: F64
Starp visvairāk apspriestajiem dalībniekiem, kurus bija iespējams novērtēt šova "X Faktors" atlases kārtā, ierindojams arī Roberts Eihe, kura galvenais trumpis bija balss līdzība ar grupas "Prāta vētra" līdera Renāra Kaupera skanējumu.

Uz skatuves viņš kāpa ar grupu "Musiqq" un "Prāta vētra" veiksmīgo kopdarbu par debesīm, kas iekrita tevī, un vērtējama kā viena no pēdēju gadu lipīgākajām Latvijā tapušajām dziesmām.

Kamēr sociālo tīklu apsprāši meklēja dažādus skaidrojumus šai gluži vai aizdomīgajai līdzībai starp Robertu un Renāru, žūrijas locekļi puisim deva trīs "jā", kas nozīmē – Kaupera līdzinieku redzēsim arī krēslu izaicinājumā.

Reperis ar biznesa plānu

Foto: Publicitātes foto
Daudzu uzmanību piesaistīja arī 19 gadus vecais reperis Aleksandrs, kurš strādā celtniecībā, bet vēlas dzīvot prom no visas sabiedrības.

"Ar repu es domāju nopelnīt naudu iesākumam. Tālāk man ir doma dzīt mašīnas no Vācijas," savos nākotnes plānos nelielu ieskatu sniedza uzņēmīgais puisis.

Viņš žūrijas simpātijas mēģināja iekarot ar dziesmu krievu valodā, bet neguva cerētos panākumus – no žūrijas komisijas puisis saņēma tikai vienu "jā", kuru reperim deva Intars Busulis.

Ķērkšana japāņu gaumē

Foto: F64
"X Faktora" žūrija nav nekāda pieckapeika, kas visiem patīk. Daži no šerpās trijotnes vērtējumiem izpelnījās lielu skatītāju neizpratni un sašutumu, liekot diskusijām vārīties gan sociālajos tīklos, gan komentāros globālajā tīmeklī.

Starp tādiem ierindojams ceturtajā raidījumā redzētais viesmīlis Vladislavs, kuram ir ļoti tuva Japānas kultūra un valoda un kurš savu "x" faktoru vēlējās parādīt, izpildot kompozīciju japāņu valodā.

Ne vienu vien pārsteidza, ka žūrijas komisija šim dalībniekam deva zaļo gaismu nākamajām kārtām, kamēr citi, iespējams, daudz talantīgāki dziedātāji, bija atstāti aiz strīpas.

Lauku smaciņa

Foto: Publicitātes foto

Daudzu skatītāju simpātijas izpelnījās veterinārārste, divu bērniņu māte Līga, kurai dalība šovā bija iespēja iziet no mājas un piepildīt savu sapni par dziedāšanu vienai uz lielas skatuves.

Žūrijas priekšā viņa stājās ar Dženisas Džoplinas dziesmu "Mercedes Benz", un šis jaunās māmiņas enerģijas pārpilnais un tīrais dziedājums nevienu neatstāja vienaldzīgu – viņa izpelnījās gan skaļas skatītāju ovācijas, gan vienbalsīgu žūrijas piekrišanu viņas tālākajai dalībai šovā.

Nelielu skatītāju neizpratni gan radīja žūrijas locekļa Reiņa Sējāna spriedelējumi par "lauku smaciņu" uz skatuves, ko viņš sajutis šī priekšnesuma laikā, bet pati Līga šādus izteikumus ļaunā neņēma.

Ielu bērna apņēmība

Foto: Publicitātes foto

To, ka sapnis par lielo skatuvi nav tikai dzīves lutinātu talantu priekšrocība, apliecināja angļu valodas pasniedzēja Ariadna. 26 gadus vecā meitene ir izaugusi uz ielas un ubagojusi, un viņas dzīvesstāsts daudzu skatītāju acīs lika sariesties asarām.

Viņa šovā piedalījās, lai pierādītu, ka dzīvē nekas nav neiespējams, un meitenes apņēmība un vokālās dotības pārliecināja žūrijas locekļus, piešķirot viņai caurlaidi uz nākamo kārtu.

Ugunsdzēsējs ar šarmantāko smaidu Latvijā

Foto: Publicitātes foto

Dažreiz, lai paliktu atmiņā, nemaz nevajag lielu talantu vai kaunpilnu izgāšanos – pietiek tikai ar smaidu. Tas nostrādāja, kad uz šova "X Faktors" skatuves kāpa 23 gadus vecais ugunsdzēsējs Normunds no Jaungulbenes.

Viņš bija viens no retajiem dalībniekiem, kurš uzstājās ar paša rakstītu kompozīciju, un savu priekšnesumu puisis nodēvēja par "saldo roku".

Ar muzikālo sniegumu puisim neizdevās pārliecināt žūrijas locekļus, bet var diezgan droši pieļaut, ka viņa smaids atmiņā palika ne tikai žūrijas dāmai Aijai, bet arī daiļā dzimuma skatītājām, kas puiša šarmu vērtēja otrpus ekrānam.

Delfīnu meitene

Foto: F64

Starp atlases kārtas sensācijām ierindojama arī Elizabete no Daugavpils, kurai piemīt pavisam īpašs talants – viņa spēj atdarināt delfīna radīto skaņu.

Žūrijas simpātijas viņa gan mēģināja iekarot ar dziedātājas Bjorkas savulaik izpildīto dziesmu "It's Oh So Quiet", bet žūrija, iespējams, bija apjukusi par delfīnu skaņu un meitenei tomēr neļāva cīņu turpināt.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!