Fоtо: DELFI/Publicitātes foto
Lai gan teātris Latvijā ir ļoti populārs, bieži vien aktieri daudz plašāku atpazīstamību gūst, piedaloties dažādos televīzijas projektos. Tā noticis arī ar pulciņu jauno aktieru, un "Delfi Izklaide" piedāvā iepazīties ar spilgtākajiem no viņiem.

Jaunā seja

Fоtо: Publicitātes foto
Šoruden TV3 skatītāju vērtējumam nodeva jaunu vietējā ražojuma seriālu "Svešā seja", kurā starp galvenajiem varoņiem ir arī viegli depresīvā jauniete Džeina Muižniece. Viņas lomā iejutusies 25 gadus vecā Elīna Avotiņa, kura šovasar absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju.

Elīnas talants novērtējams ne tikai seriālā – nesen Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvoja Toma Treiņa izrāde "Kam no Vilka kundzes bail?", kurā jaunā aktrise spēlē kopā ar tādiem pieredzes bagātiem kolēģiem kā Andris Bulis, Ivars Auziņš un Agnese Zeltiņa.

Tāpat viņa piedalās jaunās režisores Māras Ribkinskas izrādē "Jaunības slimības", kas oktobra sākumā skatuves mākslas festivālā "Patriarha rudens" saņēma balvu par labāko režiju, un Valmieras teātra izrādē jauniešiem "Labie bērni", kas oktobrī un novembrī viesosies Rīgā, un citos iestudējumos.

Dailes teātra superzēns

Fоtо: Publicitātes foto
Runājot par seriālu "Svešā seja", nevar nepieminēt arī aktieri Niklāvu Kurpnieku, kuram uzticēta izlutinātā Bruno Muižnieka loma. 25 gadus vecais puisis arī šovasar absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju, kur režisores Māras Ķimeles kursā apguva aktiermeistarību.

Šosezon viņš pievienojies Dailes teātra štata aktieru pulciņam, papildinot jauno aktieru rindas, un šovasar viņš tika pie savas pirmās "Spēlmaņu nakts" balvas nominācijas kā gada jaunais mākslinieks par darbu izrādē "Brutāls un dēls".

Dailes teātra mājaslapā tiek vēstīts arī tas, ka 2006. gadā Niklāvs ir uzvarējis konkursā "Superpuika".

Fоtо: Publicitātes foto/Daina Geidmane Niklāvs Kurpnieks Dailes teātra izrādē "Brutāls un dēls"

Pašmāju dzeltenās preses lasītājiem Niklāva vārds, iespējams, palicis atmiņā cita iemesla dēļ – šovasar medijus pāršalca ziņa, ka jaunais aktieris uzsācis romantiskas attiecības ar savu kolēģi Dārtu Daneviču, kura, starp citu, nesen mīļotajam veltīja arī īpašu "Instagram" ierakstu.

No valdzinātājas TV ekrānos uz lielo kino

Fоtо: DELFI
25 gadus vecā Ieva Florence, kura arī ir starp šovasar Māras Ķimeles aktieru un režisora kursa absolventiem, televīzijas projektu skatītājiem ir labi pazīstama – viņa piedalījusies seriālos "Šķiršanās formula" un "Viņas melo labāk", bet pirmais lielais izrāviens ceļā uz atpazīstamību bija dalība raidījumā-spēlē starp divu dzimumu vadītājiem "Kurš kuru".

Maģiski pievilcīgā meitene, kura bieži tiek dēvēta par skaistāko jauno aktrisi, nākamgad būs redzama arī uz lielā ekrāna – režisors Andrejs Ēķis viņu izvēlējies par vienu no galveno lomu atveidotājām savā jaunajā komēdijā "Blēži", bet meitene piedalījusies arī filmu "Es esmu šeit" un "Maģiskais kimono" tapšanā.

Fоtо: Publicitātes foto/Daina Geidmane Ieva Florence Dailes teātra izrādē "Svinības"
Šajā sezonā viņa arī kļuvusi par Dailes teātra štata aktrisi, bet izrādēs piedalījusies jau kopš 2014. gada.

Eksotisks mikslis

Fоtо: DELFI
Andreja Ēķa komēdijā "Blēži" filmēsies arī jaunā aktrise Aminata Grieta Diarra. Arī viņa ir viena no Ķimeles kursa absolventēm, bet vērīgākie televīzijas skatītāji eksotisko skaistuli, kura uzskatāma par pirmo profesionālo tumšādaino aktrisi Latvijā, atcerēsies pēc dalības seriālā "Viņas melo labāk".

"Mans tēvs ir no Mali Āfrikā, mamma ir Latvijā dzīvojoša poliete pēc tautības ar lietuviešu un latviešu asins sajaukumu. Es esmu tāds mikslis no visa. Turklāt piedzimu Daugavpilī, Latgalē," pērn "Delfi Izklaidei" smejot atzina jaunā aktrise.

Lai gan vismaz pagaidām 27 gadus vecā Aminata nav Dailes teātra štata aktrise, viņa redzama vairākos iestudējumos, no kuriem kā spilgtākie izceļami Dž.Dž.Džilindžera veidotā izrāde "Bannija Manro nāve" un pavisam svaigais režisora Aleksandra Morfova darbs "Svinības".
Fоtо: Publicitātes foto/Gunārs Janaitis Aminata Dailes teātra izrādē "Bannija Manro nāve"
Aminata arī piedalās Valmieras teātrī tapušajā aktieru/režisoru kursa diplomdarba izrādē "Labie bērni".

Liela pieredzes bagāža

Fоtо: Publicitātes foto
Lai gan arī 23 gadus vecā Anete Krasovska tikai šovasar absolvēja Kultūras akadēmiju, kļūstot par diplomētu aktrisi, un pievienojās Dailes teātra štata aktieru pulciņam, gan televīzijas skatītāji, gan teātra skatītāji meiteni pamanījuši jau gana sen.

Televīzijas ekrānos viņa uzmirdzēja seriālā "UgunsGrēks", bet vēlāk pievienojās arī populārā daudzsēriju projekta "Viņas melo labāk" kolorīto varoņu pulciņam – tajā Anete atveido Mariju.

Viņas kontā ir divas "Spēlmaņu nakts" balvas nominācijas – šogad viņu kā gada jauno skatuves mākslinieci balvai izvirzīja par Juniora lomu izrādē "Bannija Manro nāve", bet "Spēlmaņu nakts 2009/2010" nomināciju kā jaunā māksliniece viņa saņēma par Mazā lomu izrādē "Ka tavu tēti!".

Fоtо: Dailes teātra arhīvs/Anete Krasovska izrādē "Psihs"
Centīgākiem teātra apmeklētājiem noteikti atmiņā palikusi gandrīz pirms desmit gadiem iestudētā izrāde "Psihs", kurā toreiz vēl pusaudze Anete lieliski saspēlējās ar Ģirtu Ķesteri.

Sākusi kā modele un... princese

Fоtо: Publicitātes foto

Lelde Dreimane, kura decembrī svinēs 28. dzimšanas dienu, Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru kursu, ko vadīja Anna Eižvertiņa, absolvēja 2015. gadā, un īsi pēc tam pievienojās Dailes teātra štata aktieru pulciņam.

Savu ceļu šovbiznesā viņa sākusi kā modele – 13 gadu vecumā viņa izmēģināja spēkus modes biznesā, bet pēc vidusskolas beigšanas viņa devusies strādāt uz Parīzi. Izsapņotais gan nav atbildis realitātei, un meitene atgriezusies Latvijā, lai iestātos akadēmijā un kļūtu par aktrisi.
Fоtо: Publicitātes foto/Daina Geidmane Lelde Dreimane Bonijas lomā Dailes teātra izrādē "Bonija un Klaids"
Televīzijas skatītāji viņu noteikti ir pamanījuši tādos seriālos kā "Saplēstā krūze", "Šķiršanās formula" un "Bitīt' matos", bet šovasar tapa zināms, ka viņa pievienojusies populārajam daudzsēriju kaislību stāstam "Viņas melo labāk", kur viņai uzticēta viltīgās Ketijas loma.
Starp citu, 2009. gadā viņa piedalījās pašmāju šovā "Latvijas princese".
Fоtо: Publicitātes foto

Gandrīz rekordiste

Fоtо: Publicitātes foto

Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča nākamā gada vasarā svinēs 30. jubileju, un viņa noteikti ierindojama starp populārākajām pašmāju seriālu aktrisēm. Kaut vai tāpēc, ka Dārta ir filmējusies trīs populāros projektos un gluži par uzlecošo zvaigzni vairs nav dēvējama.

2011. gadā viņu Vandas lomā skatītāji iepazina seriālā "UgunsGrēks", pirms trim gadiem viņa pievienojās seriāla "Ēnu spēles" komandai, bet šoruden uzmirdzēja medmāsas Madaras lomā spraigajā daudzsēriju projektā "Svešā seja", tā kā šobrīd viņas sniegumu iespējams baudīt divos seriālos vienlaicīgi.

Uz teātra skatuves viņas lielais izrāviens bija Zeldas Ficdžeraldas loma izrādē "Neprātīgā Zelda", par kuru viņa arī saņēma "Spēlmaņu nakts" nomināciju kā 2011./2012. gada sezonas labākā debitante.
Fоtо: Publicitātes foto/Gunārs Janaitis Dārta Daneviča Dailes teātra izrādē "Reāli sliktie puiši"
Dārta pievērsusi arī gana lielu pašmāju dzeltenās preses izdevumu uzmanību, gan izvēloties īpaši pikantu tērpu, gan savas privātās dzīves dēļ. Piemēram, labu laiku tika prātots, vai viņai un Valmieras teātra aktierim Mārtiņam Meieram ir vai nav attiecības.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !