Foto: Vida Press
Sestdien, 20. janvārī, 60. jubileju svin deviņdesmito gadu TV ekrānu zvaigzne Lorenco Lamass, un, godinot jubilāru, "Delfi Izklaide" piedāvā uzzināt, kā tad klājies viņam un citiem aizvadītā gadsimta izskaņā populāriem seriālu varoņiem.

Renegātam piecas sievas

No siržu lauzēja līdz auto ekspertam

Emulators pazudis no ekrāniem

Foto: Vida Press

Ridžs Foresters atgriežas pie ģitāras

Foto: Vida Press
Populārās ziepju operas "The Bold and the Beautiful" ("Hameleonu rotaļas") skaistulis Ridžs Foresters, ko tēloja aktieris Rons Moss, dāmas no TV ekrāniem valdzināja ceturtdaļgadsimtu. Seriāls milzu popularitāti guva ne tikai ASV, bet arī Eiropā un Austrālijā. Pirms desmit gadiem Mosam, piemēram, austrāliešu fanu kopa gribēja pat piešķirt titulu "Gada austrālietis". Savukārt Eiropu aktieris krustu šķērsu ir izceļojis, reklamējot "The Bold and the Beautiful". Itālijā viņš pat piedalījās šova "Dejo ar zvaigzni" vietējā versijā, tiekot pie otrās vietas.

Kad 2012. gada augustā tika paziņots par Mosa aiziešanu no "The Bold and the Beautiful", seriāla fani bija šokā. Mēļoja, ka aiziešanas iemesls saistīts ar finansiāliem jautājumiem – Moss ar šova veidotājiem nevarējis vienoties par algas pielikumu. Aktieris par to klusē, bet licis noprast, ka iemesli ir vairāki – gan nauda, gan vēlēšanās savā dzīvē ko mainīt.

"Es sapratu, ka man vajag jaunu virzienu dzīvē, vajag iespēju darīt tās radošās lietas, kam man šajos 25 gados nav bijis laika," pirms dažiem gadiem intervijā izklaides izdevumam "Entertainment Weekly" norādīja aktieris.

Mosa mūža kaislība ir mūzika – jau septiņdesmito gadu vidū kopā ar domubiedriem viņš nodibināja rokgrupu "Player", kurā pats dzied un spēlē basģitāru. Viņu lielākais hits – dziesma "Baby Come Back" – pat ierindojās ASV topa "Billboard Hot 100" pirmajā vietā.

Nu gan 65 gadus vecais Moss no grupas esot aizgājis, nodibinājis savu apvienību "Ronn Moss & Friends", koncertējot uz kruīza kuģiem, džeza klubos un pērn decembrī pat uzstājies Tallinā.
Precējies Moss ir bijis divreiz – no 1990. līdz 2002. gadam dzīvoja ar aktrisi Šeri Šetaku, kas viņam dāvājusi divu bērnus, bet 2009. gadā mija gredzenus ar bijušo "Playboy" modeli Devinu Devaskesu, kas savulaik bijusi gan mūziķa Prinsa, gan Holivudas zvaigznes Silvestra Stallones draudzene.

Ātruma mīlētājs no Beverlihilsas

Foto: Vida Press
No 1990. gada oktobra līdz 2000. gada maijam telekanāls "Fox" demonstrēja seriālu "Beverly Hills, 90210" ("Beverlihilsa 90210"). Galvenā puišu loma seriālā bija uzticēta Džeisonam Prīstlijam, kurš ātri vien kļuva par pusaudžu elku, meiteņu mīluli un izpelnījās arī divas "Zelta globusa" nominācijas. Viņš pievērsās arī režisora darbam – veidoja 15 "Beverly Hills, 90210" sērijas, pēcāk strādāja arī pie citiem seriāliem.

Ar kino karjeru Prīstlijam pārāk veicies nav, taču par to viņš, visticamāk, neskumst – seriālu pasaulē savu vietu aktieris ir atradis. No 2010. līdz 2013. gadam bija galvenajā lomā komēdijā "Call Me Fitz", tagad filmējas kanādiešu seriālā "Private Eyes" un daudz laikam velta savam hobijam – autosacīkstēm. Viņš, starp citu, braucis pat slavenību rallijā "Gumball 3000".

Tiesa, savā aizrautībā ar auto un ātru braukšanu nav izticis bez incidentiem – 2002. gadā, treniņbraucienā traucoties ar ātrumu 290 kilometri stundā, ieskrēja trases norobežojumā un guva nopietnus savainojumus. Vēl dažus gadus pirms tam aktieris ar savu "Porsche" ieskrēja telefona stabā – tad gan pie vainas nebija pārlieks ātrums, bet alkohols. Prīstiljam uz gadu atņēma autovadītāja apliecību un nācās iziet rehabilitācijas kursu.

Kopš 2005. gada maija Prīstlijs ir precēts vīrs. Aktiera un viņa sievas Naomi ģimenē aug desmit gadu veca meita un astoņus gadus vecs dēls . "

Paskatoties atpakaļ, esmu pārsteigts, ka man izdevās tikt ārā no "Beverly Hills, 90210" ēnas. Tas bija grūti, es biju jauns puisis Losandželosā. Man pat prātā nevarēja ienākt, ka pār mani velsies tāda slava. To negaidīja neviens," atminas Prīstlijs.

Smukulītis pat multenēs

Foto: Vida Press

"Beverly Hills, 90210" ("Beverlihilsa 90210") slavas gados meitenes dalījās divās nometnēs – vienas jūsmoja par izskatīgo un prātīgo Brendonu jeb Džeisonu Prīstliju, otras deva priekšroku "sliktajam puisim" Dilanam, ko tēloja Lūks Perijs. Seriāla vidū uz dažiem gadiem Perijs "Beverlihilzu" pameta – viņš vēlējās nopietnākas lomas nopietnākā kino. Taču finansiālu apsvērumu dēļ nācās atgriezties.

Dilana loma "Beverly Hills, 90210" gan Perija dzīvē tā arī ir palikusi tā nozīmīgākā – viņš pat "ierunājis" sevi animācijas seriālos "The Simpsons", "Johnny Bravo" un "Family Guy". Daudzos seriālos notēlojis lomas tikai vienā vai dažās sērijas, kopš pagājušā gada Perijs atkal atradis stabilu darbu – filmējas drāmā "Riverdale", kam pērn oktobrī sākās otrā sezona.

"Es zinu, ka ar Dilana lomu tikšu saistīts līdz mūža galam, bet, patiesībā sakot, tam nav ne vainas. Es radīju Dilanu Makeju. Viņš ir mans," sacījis Perijs, nu jau 52 gadus vecs. Viņš arī "Beverly Hills, 90210" bija vienīgais no galveno jauniešu lomu atveidotājiem, kurš bija precējies. 1993. gadā Lūks par sievu apņēma Reičelu Šārpu. Laulība ilga desmit gadu, tajā dzimuši dēls Džeks un meita Sofija. Vienubrīd baumoja, ka Perijs esot kopā ar aktrisi Renē Zelvēgeri, bet nu jau vairākus gadus par Lūka mīlas dzīvi klusē pat dzeltenā prese.

Puisis, kurš apprecēja sekssimbolu

Foto: Vida Press
Seriālā "Beverly Hills, 90210" Deivida Silvera jeb "trešā tēva dēla" lomā nofilmējās Braiens Ostins Grīns. Un tolaik neviens nedomāja, ka pēc daudziem gadiem Grīns apprecēs pasaules skaistāko sievieti – aktrisi Meganu Foksu. Taču pasakas notiek. Pēc "Beverly Hills, 90210" strauji uzaudzējis muskuļus, Grīns tos atrādīja seriālā "Terminator: The Sarah Connor Chronicles", meitu ģēģera slavu papildināja kopā ar Holivudas slikto puiku Čārliju Šīnu komēdijseriālā "Anger Management", un nu jau septiņus gadus ir precējies ar Foksu – vienu no mūsdienu kino seksa simboliem.

Kopā abi gan ir krietni ilgāku laiku – viņi iepazinās 2004. gadā seriāla "Hope & Faith" uzņemšanas laikā. Foksai tad bija 18 gadu, Grīnam – jau 30. Laulībā gan nav izticis bez krīzes – 2015. gadā Megana iesniedza šķiršanās pieprasījumu, bet jau pēc pusgada atkal abi bija kopā un gaidīja trešā bērna nākšanu pasaulē, un tagad ģimenē aug trīs dēli.

"Es jums par Braienu pateikšu vienu noslēpumu – viņam vienmēr ir bijusi piekrišana pie dāmām," reiz medijiem pavēstīja Džeisons Prīstlijs, viņa kolēģis seriālā ""Beverly Hills, 90210". "Viņš ir lielisks puisis. Kāds ir viņa noslēpums? To gan es nezinu, es neesmu viņa gaumē," smejoties piebildis Džeisons.

Darba beidzamajā laikā Grīnam gan diži daudz nav. 2014. gadā noslēdzās seriāls "Anger Management", pērnā gada grāvējfilma "Cross Wars" pamatīgi izgāzās, un par jauniem projektiem nekas nav dzirdēts. Laiku Braiens velta ģimenei – jaunākajam dēlam tomēr ir tikai pusotrs gads.

Vidusskolas varonis vecpuišu ballītē piekrāpj topošo sievu

Foto: Vida Press
Seriālā "Saved by the Bell" ("Glābējzvans") skaistuļa Zeka Morisa sīvākais konkurents par meiteņu uzmanību bija muskuļotais A.C. Sleiters, ko atveidoja Mario Lopess. Pēc seriāla beigām savu atpazīstamību Lopess izmantoja, piedaloties šovā "Dancing with the Stars" (izcīnīja otro vietu) un kļuvis arī par vairāku TV šovu vadītāju. Pirms dažiem gadiem vadīja "The X Factor" amerikāņu versiju, tagad strādā šovā, kurā komandas cīnās, spēlējot populārās spēles "Candy Crush" dažādas versijas, un jau desmito gadu vada izklaides teležurnālu "Extra".

2010. gadā Lopess pat daļu savas dzīves pārvērta par TV šovu – "VH1" demonstrēja "Mario Lopez: Saved by the Baby", kas sekoja Lopesam un viņa draudzenei Brodvejas dejotājai Kortnijai Mazai laikā, kad viņi gaidīja mazuli.

Pāra meita Džia pasaulē nāca 2010. gada septembrī, bet pēc trim gadiem ģimeni papildināja puika Dominiks. Mario un Kortnija apprecējās 2012. gada 1. decembrī. Šīs gan nebija Lopeza pirmās kāzas – pirmās beidzās ar fiasko. 2004. gada aprīlī Meksikā aktieris mija gredzenus ar savu kolēģi Ali Landriju, pēc divām nedēļām laulība tika anulēta. Tikai pēc vairākiem gadiem Mario atzinās – sieva uzzinājusi, ka viņš dažas dienas pirms laulībām viņu piekrāpis, savā vecpuišu ballītē pārgulēdams ar citu dāmu.

Ilgā gatavošanās tēva lomai

Foto: Vida Press
1995. gadā noslēdzās populārais komēdijseriāls "Full House" ("Pilna māja"), kas slavu atnesa ne tikai dvīnītēm Mērijai-Keitai un Ešlijai Olsenām, bet arī citiem galveno lomu tēlotājiem, to vidū izskatīgajam Džonam Stamosam. Aktieris gan atzinību bija guvis jau pirms tam – ticis pie "Emmy" nominācijas par lomu seriālā "General Hospital".

Pēc "Full House" darba Stamosam netrūka – aktieris strādāja bez mitas, piedalījās TV filmās, seriālos, teātra izrādēs un reklāmās. 2016. gadā bija galvenajā lomā komēdijseriālā "Grandfathered", tagad piedalās "Full House" turpinājumā "Fuller House" un filmējas melnā humora šausmu seriālā "Scream Queens".

Pavasarī Stamoss kļūs par tēvu – viņa līgava modele un aktrise Keitlīna Makhjū ir pāra pirmdzimtā gaidībās. Par saderināšanos ar Makhjū aktieris paziņoja pērn oktobrī pēc teju divu gadu draudzības.

Stamosam šī būs otrā laulība – 1998. gadā viņš apprecējās ar modeli un aktrisi Rebeku Romijnu. 2004. gada aprīlī pāris paziņoja par kopdzīves pārtraukšanu, bet vēl pēc nepilna gada izšķīrās arī oficiāli. Nu 54 gadu vecumā Stamoss beidzot būs papucis, un viņš saka, ka šai lomai esot ilgi gatavojies.

"Viņa man teica – varbūt mums vajadzētu bērniņu, pirms mēs apprecamies?" intervijā izdevumam "People" atminas Stemoss. "Es atbildēju: "Kāpēc?" Un viņa jokojot attrauca – tāpēc, ka tu esi vecs!" Pieredze ar bērniem aktierim ir liela – tiesa, tikai filmēšanas laukumā. "Es būšu jautrais tētis, esmu ilgi gatavojies. TV esmu izmēģinājis ikvienu joku, kādu ar bērniem var izstrādāt. Droši vien to pašu darīšu arī dzīvē."
Foto: Vida Press

Pusaudžu sirdsāķītis vampīru seriālā

Foto: Vida Press
Deviņdesmito gadu sākumā pasauli sajūsmināja komēdijseriāls "Saved by the Bell" ("Glābējzvans"), kurā galvenā loma tika Markam-Polam Goselāram – viņš tēloja izskatīgo Zeku Morisu. Seriālu beidza filmēt 1993. gadā, kad Goselāram bija 19 gadu. Sekoja lomas "Saved by the Bell" turpinājumā, kā arī divas TV filmas, kurās arī piedalījās seriāla varoņi. Tad gan Zeka Morisa lomai nācās teikt ardievas, bet bez darba Goselārs nepalika. Vairākas filmas, četru gadu darbs TV seriālā "NYPD Blue", vēl četri gadi pavadīti, filmējoties komēdijseriālā "Franklin&Bash".

2016. gadā Goselārs tika pie galvenās lomas atkal jaunā seriālā – telekanāla "Fox" veidotajā "Pitch", taču pēc pirmās sezonas tika pavēstīts, ka filmēšana turpināta netiks.

Ne īpaši Goselāram ir veicies kino – viņa pagaidām pēdējo filmu (2016. gada kanādiešu grāvēju "Precious Cargo", kur filmējies arī Brūss Viliss) kritiķi nolīdzinājuši līdz ar zemi. Nu Marks-Pols filmējoties apokaliptiskā vampīrseriālā "The Passage", kura iznākšana paredzēta šoruden.

Foto: Vida Press
Goselārs jau ir atzinies – "Saved by the Bell" filmēšanas laikā viņam bijušas attiecības ar trim galvenajām meiteņu lomu atveidotājām: Tifāniju Amberu Tīsenu, Elizabeti Bērkliju un Larku Vūrhīsu. Vienlaicīgi gan vairāk nekā ar vienu ticies viņš neesot. Ar visiem "Saved by the Bell" kolēģiem Goselārs joprojām esot labos draugos.

Pirms nu jau vairāk nekā 20 gadiem Marks-Pols apprecējās ar bijušo modeli Lizu Anju Raselu, kas viņam dāvājusi dēlu Maiklu un meitu Evu. 2010. gada vasarā pāris paziņoja par šķiršanos, un divus gadus vēlāk Goselārs apprecējās otrreiz. Par sievu aktieris apņēma reklāmas nozarē strādājošo Ketrionu Makginu, viņu ģimenē aug dēls Dereks un meita Lešlina.

43 gadus vecajam aktierim ir arī hobijs, kas aizņem visu no darba un ģimenes brīvo laiku, – ātrums. Goselāram patīk sporta auto, viņš pat piedalās sacensībās, aktieris ir ieguvis pilota licenci un mīl nodarboties ar treka riteņbraukšanu.

Rūdītais vecpuisis auklē dvīņus

Foto: Vida Press
Starp slavenākajām deviņdesmito gadu seriālu zvaigznēm ir nu jau par Holivudas leģendu kļuvušais aktieris, producents un režisors Džordžs Klūnijs. TV viņš debitēja 1978. gadā, bet slavens kļuva ar ārsta Daga Rosa lomu seriālā "ER" "("Ātrā palīdzība"). Tajā Klūnijs filmējās no 1994. līdz 1999. gadam, tiekot pie divām "Emmy" nominācijām. Un "pa taisno" no seriāla iebrāzās Holivudā – komiksa ekranizējumā "Batman & Robin", kara drāmā "The Thin Red Line", kriminālkomēdijā "Out of Sight", satīriskajā kara komēdijā "Three Kings".

Jaunajā gadu tūkstotī jau sekoja "Ocean's Eleven" sērijas filmas, "Oskara" balva kā labākajam otrā plāna aktierim par lomu filmā "Syriana", kā arī "Oskars" par filmu "Argo", kurai Džordžs bija producents. Kopumā filmas ar Klūnija piedalīšanos kases ieņēmumos sapelnījušas teju divus miljardus ASV dolāru. Viņš ir arī pagaidām vienīgais, kurš saņēmis "Oskara" nomināciju sešās dažādās kategorijās.

2009. gadā izdevums "Times" Klūniju iekļāva pasaules simts ietekmīgāko cilvēku vidū, novērtējot aktiera aktivitātes politiskajā un ekonomikas lauciņā.

Foto: Reuters/Scanpix
Protams, arī Klūnija privātā dzīve visiem ir kā uz delnas – paparaci seko teju ikkatram zvaigznes solim. Plaši aprakstīta ir viņa privātā dzīve – pēc šķiršanās no pirmās sievas aktrises Talijas Balzamas 1993. gadā Klūnijs pavēstīja, ka nekad vairs neprecēsies, un kļuva par rūdītu vecpuisi. Viņa gultā pabija īsta daiļavu plejāde – modeles, aktrises, Holivudas zvaigznes (te var vairāk uzzināt par viņa mūža sievietēm). Taču aktiera sirdi 2013. gadā tā pavisam nopietni iekarot izdevās britu advokātei Amalai Alamudinai.
Viņas dēļ Klūnijs pat bija gatavs aizmirst savulaik doto zvērestu un 2014. gada septembrī Venēcijā mīļoto apprecēja. Pērn pasaulē nāca Klūnija atvases – jūnijā Amala Džordžam dāvāja dvīņus Ellu un Aleksandru.

Vecais Makgaivers dusmīgs uz jauno

Foto: Vida Press
Astoņdesmito gadu vidū spoži iemirdzējās Ričarda Dīna Andersona slavas zvaigne – uz ekrāniem iznāca seriāls "MacGyver" ("Makgaivers"). Ar izmanīgā slepenā aģenta Makgaivera lomu Andersons naudu pelnīja septiņus gadus, tiekot pie miljoniem fanu visā pasaulē. 1992. gadā seriālu beidza filmēt, Andersons meklēja laimi kino, bet jau pēc pieciem gadiem nācās atgriezties TV. Ričards atrada darbu zinātniskās fantastikas seriālā "Stargate SG-1", kur desmit gadu laikā nofilmējās vairāk nekā 200 sērijās.

Tagad Andersons ir jau 67 gadus vecs, kopš 2013. gada nav filmējies ne kino, ne TV, bet esot nopietni pievērsies vides aizsardzībai, palīdzot dažādām organizācijām. Un aktieris arī esot dikti dusmīgs par to, ka 2016. gadā viņa iemīļotais seriāls piedzīvojis atdzimšanu – TV ekrānos debitēja jaunā versija par "Makgaiveru".

Foto: Vida Press
"Daudzi man jautā, vai es būšu šajā šovā, vai to producēšu, vai kā citādik piedalīšos. Viss, ko varu pateikt – es pat negrasos apsvērt iespēju jebkā piedalīties šajā projektā," savulaik teikts Andersona izdotajā preses paziņojumā, kurā arī norādīts – šāda jauna seriāla veidošana esot nodevība pret uzticamajiem faniem.

"Man tas pavisam nepatīk – tas ir pamatīgi attālinājies no tām pamatnostādnēm, kas bija mūsu seriālā. Tagad ir tik daudz "action", daudz ieroču, sprādzienu," pērn maijā sanāksmē "MegCon" klāstīja Andersons. "Mūsu seriālu vecāki varēja skatīties kopā ar bērniem. Beidzot bija TV varonis, kurš bija pret vardarbību."

Teksasas reindžeram ir jau 13 mazbērnu

Foto: Vida Press
Leģendārais Teksasas reindžers Čaks Noriss ir jau 77 gadus vecs. TV seriālā "Walker, Texas Ranger" ("Volkers, Teksasas reindžers") galveno lomu viņš nospēlēja no 1993. līdz 2001. gadam, lai gan atpazīstamību bija iemantojis jau krietni pirms tam – astoņdesmitajos Čaks bija filmu kompānijas "Cannon Films" spožākā zvaigzne, savu cīņas māku demonstrējot vidējas raudzes bojevikos.

Nu jau vairāk nekā desmit gadus aktiera vārds milzu slavu guvis internetā – 2005. gadā virtuālajā vidē sāka klejot joki par Čaka Norisa visvarenību. Jauniegūtā slava aktierim tīri labi iet pie sirds – viņš filmējas kampaņās, ko veido kompānijas, kas savās reklāmās izmanto "faktus par Čaku Norisu". Filmu karjera gan Norisam, šķiet, noslēgusies. Kopš 2005. gada viņš piedalījies tikai vienā filmā, un tā pati bija citas astoņdesmito gadu "action" zvaigznes Silvestra Stallones veidotā "The Expendables 2".

Norisam ir jau 13 mazbērni, bet precējies gan viņš bijis tikai divreiz. 1989. gadā pēc 30 gadu ilgas laulības izšķīrās no pirmās sievas Daienas. Un pēc nepilniem desmit gadiem apprecējās vēlreiz – ar bijušo modeli Džīnu O'Kelliju, 23 gadus jaunāku par aktieri. Džīna vīram 2001. gadā dāvāja dvīņus: dēlu Dakotu un meitu Denilī. Savukārt no pirmās sievas Norisam ir dēls Maiks, kas pasaulē nāca 1962. gadā. Gadu vēlāk piedzima Norisa meita Dina, kas gan ir ārlaulības bērns - aktieris bija savu sievu krāpis, un pirmoreiz Dinu satika vien tad, kad meitai bija jau 26 gadi.

No komēdijseriāla uz Holivudas olimpu

Foto: Vida Press
Gluži kā Džordžs Klūnijs pēc TV straujiem jo straujiem soļiem Holivudā ienāca arī aktieris Vils Smits. Deviņdesmitajos gados viņš filmējās populārajā TV seriālā "The Fresh Prince of Bel Air", kas ilga sešas sezonas. Pirms seriāla Smits bija itin pazīstams reperis, taču sapelnītos miljonus ātri vien notrieca, nemaksāja nodokļus, palika parādā valstij un nonāca bankrota priekšā. "The Fresh Prince of Bel Air" panākumu iedvesmots, Smits pats sev nosolījās kļūt par Holivudas augstākā līmeņa zvaigzni un sāka pētīt, kādas filmas tad īsti kļūst par kases grāvējiem.

Pētnieciskais darbs nesa augļus – par milzu hitu kļuva "Bad Boys", bet dalība "Independence Day" jau atnesa iespēju pašam izvēlēties projektus, kuros filmēties. Sekoja "Man in Black", "Wild Wild West", "Ali", "I, Robot", "The Pursuit of Happyness", "I Am Legend", "After Earth", "Suicide Squad"...

Tā nu Smits ir kļuvis par vienīgo aktieri kino vēsturē, kura 11 filmas pēc kārtas kases ieņēmumos sapelnījušas vismaz 150 miljonus ASV dolāru. Aizpērn tika aprēķināts, ka filmas ar Smita piedalīšanos to veidotājiem ienesušas teju astoņus miljardus dolāru. Un aktiera harizmu un talantu novērtē ne tikai fani, bet arī kritiķi – Smita rēķinā ir divas "Oskara" un piecas "Zelta globusa" nominācijas. Šobrīd aktuālais Smita kinoprojekts ir britu režisora Gaja Ričija muzikālā fantāzija "Aladdin"– tajā Vilam uzticēta Džina loma.

Foto: Reuters/Scanpix
Nu jau 20 gadu Vils Smits ir precējies ar aktrisi Džadu Pinketu – viņiem ir dēls Džeidens un meita Vilova. Džeidens mēģinājis sekot tēva pēdās, taču viņa kino karjera 2013. gadā pēc izgāšanās filmā "After Earth" uz laiku tika iepauzēta. Džeidens sāka strādāt pie sava repa albuma un triju gadu darba augļi pērn novembrī nesa rezultātu – tika izdots ieraksts "Syre". Džada gan nav Smita pirmā sieva – deviņdesmito gadu pirmajā pusē aktieris bija precējies ar Šīru Zampino, kas viņam dāvājusi dēlu Treju.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!