Foto: Publicitātes foto
Piektdien, 16. februārī, pie Latvijas Televīzijas skatītājiem atgriezīsies šovs par īstajām Latvijas saimniecēm, kas piedzīvojis nelielas izmaiņas.

Kā vēsta Latvijas Televīzijas pārstāvji, līdz ar jauno sezonu projekts no "Īstajām latvju saimniecēm" kļuvis par "Īstajām Latvijas saimniecēm", kas precīzāk raksturo jaunās dalībnieces, jo neviena neviena no dāmām nav latviete, visas ir cittautietes katra ar savu stāstu par to, kā šeit nokļuvusi – kāda dzīvo jau paaudzēm ilgi, cita atbraukusi pati, cita ieprecējusies.

"Visas saimnieces runā lieliskā latviešu valodā, un tas bija viens no nosacījumiem, izvēloties šīs sezonas dalībnieces," stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks.

Savā ziņā šīs sezonas dalībnieces nav tik tradicionālas saimnieces kā ierasts iepriekšējās sezonās, taču visas saistītas ar saimniekošanu, un arī kulinārija viņām nav sveša. "Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, šogad saimnieču temperaments projektam dod citu "uzrāvienu" vispozitīvākajā nozīmē," norāda Valdnieks.

Skatītāji varēs ielūkoties tajā, kā notiek viesošanās lībiešu, baltkrievu, poļu, tatāru, lietuviešu un krievu stilā.

Aktīvās dāmas kopj savu tautu tradīcijas, tādēļ, viesojoties pie viņām, varēs ne vien vērot, kādas ir katras nacionālās virtuves gardās īpatnības, bet arī ik nedēļu sekot līdzi tam, kādus svētkus ar dziesmām un dejām spēj sarīkot katra saimniece. Turklāt viena no dalībniecēm sagādājusi izaicinājumu – viņa ir veģetāriete, tādēļ pārējām dāmām savas ēdienkartes bija jāpielāgo. Uzņemot viesus pie sevis, saimniece pagatavoja pirmo un vienīgo veģetāro maltīti raidījuma vēsturē.

Dženeta Marinska – lībiete


Foto: Publicitātes foto

Dženeta dzīvo Kolkā, pavisam netālu no Kolkas raga. Rosīgākais laiks viņas dzīvē ir vasara, kad dienas cita pēc citas ir pilnībā pakārtotas viesu vajadzību apmierināšanai. Viņai pieder neliels viesu nams, un nākas rūpēties arī par viesu vēderiem. Maltītes gatavošana – tā ir ikdiena. Kā pati saka – vasarā savas dzīves nav!

Citādāk ir ziemā, kad atliek laiks arī sabiedriskām un kultūras aktivitātēm – Dženeta darbojas Līvu savienības Kolkas grupā, brauc uz Rīgu uz teātri, kino un muzejiem. Nodarbojas arī ar rokdarbiem un pēta dzimtas vēsturi. Veido dzimtas koku un cenšas izzināt senču likteņus.

Faimja Turlaja – tatāriete

Foto: Publicitātes foto

Faimja ir tatāriete, kura bērnību pavadījusi Krievijā, Sibīrijā, bet, esot augstskolas praksē Latvijā, viņu noskatīja latgaļu puisis Arvīds. Tā Faimja pārcēlās uz dzīvi Latvijā, bet pirms 17 gadiem, kad bērni bija izaudzināti un palaisti savā dzīvē, uzņēmīgais pāris sāka atjaunot Arendoles muižu Latgalē. Tagad tur iekārtots omulīgs viesu nams, taču atjaunošanas darbu pietiks vēl mazmazbērniem.

Ikdienā Faimja rūpējas ne tikai par vīra, bet arī muižas viesu vēderiem, un gatavo viņa lieliski. Arendoles muiža noteikti ir viena no labākajām vietām Latvijā, kur nobaudīt īstu, autentisku tatāru virtuvi no ekoloģiskiem produktiem.

Janīna Jurgeleviča – lietuviete

Foto: Publicitātes foto

Lietuviete Janīna ir šīs kompānijas klusākā sieva, taču, kā zināms, tie klusākie ūdeņi ir tie dziļākie, un šī reize nav izņēmums. Janīna izrādās ne vien lieliski auž, bet arī gatavo. Taču galvenais – viņa ir laba organizatore, jo spēj sarīkot neaizmirstamus svētkus ar lietuviešu dejām, dziesmām un, protams, arī bagātīgu mielastu.

Janīna dzīvo Staļģenē, un tā vien šķiet, ka viņas viesību rīkošanā piedalījās ne tikai Staļģenes ciems, bet viss Jelgavas novads.

Jeļena Grīsle – baltkrieviete

Foto: Publicitātes foto

Jeļena noteikti ir viena no aktīvākajām Jelgavas sievietēm. Viņa strādā Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldes Jauniešu centrā jeb vienkārši Jelgavas Jauniešu centrā, kas, Jeļenas vārdiem runājot, ir tilts starp jauniešiem un pilsētas administrāciju.

Brīvajā laikā darbojas Jelgavas baltkrievu biedrībā "Ļanok" (Jeļena ir biedrības dibinātāja un priekšsēdētāja) un dzied biedrības pašdarbības kolektīvā "Ļanok". Vēl viņa pamanās atlicināt laiku dārza darbiem – visu, ko vien var, audzē pati un saglabā ziemai – spiež sulas, vāra ievārījumus, marinē un skābē. Viņa saimniecēm būs sagatavojusi īstu pārsteigumu pašā Jelgavas sirdī un arī lieliskus baltkrievu ēdienus.

Keta Carjova – krieviete

Foto: Publicitātes foto

Keta šoreiz savām konkurentēm sagādāja ne mazums papildu darba, jo viņa ir veģetāriete. Ketai pieder interesanta tējnīca pašā Rīgas sirdī, un viņa iestājas par to, ka jāēd veselīgi un jādod priekšroka ekoloģiski audzētiem produktiem, kuriem pakaļ ir vērts braukt pat vairāk nekā 100 kilometrus.

Viņas vakars būs īsts pārsteigums pārējām viešņām, jo Keta apņēmās parādīt, ka krievi svētkus prot svinēt arī mūsdienīgi. Un vēl – šī būs pirmā un vienīgā maltīte bez gaļas!

Raisa Kozačenko – krieviete

Foto: Publicitātes foto

Raisa ir aktīva sieva, kura ilgus gadus bijusi Jelgavas krievu biedrības priekšgalā. Nu jau kādu laiku vadības grožus atdevusi jaunākās paaudzes rokās, taču tas nenozīmē, ka Raisa sēž mājās, rokas klēpī salikusi. Viņa joprojām rīko un arī piedalās lielākajā daļā biedrības pasākumu, un papildus tam arī lieliski gatavo ēst.

Viņai ļoti labi sanāk kūka "Napoleons", taču to savām viešņām Raisa šoreiz nepasniegs – būs maltīte īstā krievu stilā. Un, kur krievu ēdieni un dzērieni, tur arī krievu tautas mūzika – gandrīz katram dzīves notikumam vai ēdienam par godu Raisas pūrā ir kāda dziesma.

Vanda Baulina – poliete

Foto: Publicitātes foto

Vanda ir šīs sezonas "saimnieču kompānijas" motors un dzinējspēks. Viņai ir viedoklis par visu, un viņa zina, kā lietām jānotiek ! Vanda ir aktīva poļu kultūras un tradīciju kopēja Daugavpilī un par savu darbu poļu tautas labā saņēmusi pat atzinību no Polijas valsts prezidenta.

Vanda ir cilvēks, kurš ļoti dziļi pazīst un izprot poļu mentalitāti un, protams, arī kulināro mantojumu. Viņa galdā cels tādus ēdienus, par kuriem ne visas saimnieces būs dzirdējušas... Un kā nu bez poļu mūzikas – tā viesošanās laikā pie Vanda skanēs daudz un skaļi!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!