Fоtо: Sputnik/Scanpix/LETA

Leģendārā estrādes māksliniece Laima Vaikule šopavasar atzīmēs skaistu jubileju – 31. martā viņai apritēs 65 gadi. Dienu pirms šī īpašā notikuma "Arēnā Rīga" notiks vērienīgs mākslinieces solokoncerts, kurā kopā ar Laimu uz skatuves kāps arī dejotāji no "Freedom Ballet", solisti Intars Busulis, Lauris Reiniks, Jānis Stībelis, kā arī grupa "DaGamba".

Mākslinieces jubilejas gaidās piedāvājam iepazīties ar pieciem izplatītiem mītiem par Laima dzīvi un karjeru un uzzināt, kāda ir patiesība.

Kad Laima pirmoreiz debitēja televīzijā?

Fоtо: DELFI

Pieņemts uzskatīt, ka pirmo reizi televīzijā Laima uzstājās 1986. gadā Viļņā, ceremonijā "Gada dziesma" ar priekšnesumu "Nočnoj koster" ("Nakts ugunskurs", R. Paula mūzika, I. Rezņika vārdi).

Kā izrādās, Laima pirmoreiz TV tomēr bija redzama gadu agrāk – pirmā viņas parādīšanās zilajos ekrānos bija Vissavienības Centrālajā televīzijā Jaungada "Zilās uguntiņas" raidījumā 1985. gadā.

Laima uzstājās cepurē ar spicu galu un sarkanā minikleitā, izrādot slaidās kājas un nevainojamo plastiku. Dejotāju trupas pavadījumā Laima izpildīja dziesmu "Mušmires", tajā amerikāņu grupas "Kool & The Gang" dziesmas "Big Fun" melodijai tekstu bija sacerējis Kaspars Dimiters. Mūsdienās šis priekšnesums varētu šķist atsvaidzinoši psihedēlisks, un viennozīmīgi tāds bija arī publicēšanas brīdī.

Valērijs Ļeontjevs – Laimas pirmais vīrs?

Fоtо: Publicitātes foto

Superhita "Vernisāža" izpildītājus Laimu Vaikuli un Valēriju Ļeontjevu publika "saprecināja" vienā acumirklī.

Šo Paula un Rezņika kopdarbu dziedātāji pirmo reizi izpildīja 1986. gadā kopīgajā padomju un itāļu estrādes zvaigžņu koncertā. Dueta dalībniekiem uzreiz tika piedēvēts romāns – tik pārliecinoši šie abi spilgtie un neparastie skatuves mākslinieki izpildīja atmiņā paliekošo dziesmu.

Mīts par to, ka Laima un Valērijs ir sieva un vīrs, noturējās vairāku gadu garumā un tika pat atspoguļots drukātajā presē. Abi mūziķi, kuru starpā joprojām valda draudzīgas un siltas attiecības, aizvien ik pa brīdim jokojoties uzkurina baumas par savu neesošo romānu, un 9. martā Laima dosies uz Maskavu, lai pati personīgi apsveiktu savu skatuves partneri dzimšanas dienā.

Vai vēsturiskajā foto ar dejotājām redzama arī Laima?

Fоtо: Latvijas Fotogrāfijas muzejs

2016. gadā Latvijas Fotogrāfijas muzejs internetā publicēja arhīva fotogrāfiju ar parakstu "Rīgas rēvijas" dejotājas, 20. gadsimta astoņdesmitie gadi".

Fotogrāfijā ir iemūžinātas četras meitenes baltos cilindros, nostājušās graciozā baleta pozā uz leģendārā restorāna "Jūras pērle" terases.

Momentuzņēmums sociālajos tīklos strauji ieguva popularitāti, daudzi lietotāji ar sajūsmu vienā no meitenēm, blondīnē ar izteiksmīgi krāsotām acīm, atpazina Laimu Vaikuli. Treknu punktu šim mītam pielika pati Laima, ar smaidu paziņojot, ka šajā foto viņas vispār nav.

Patiesība par veģetārismu

Fоtо: LETA

Laima tik tiešām ļoti mīl dzīvniekus, taču nevis tos ēst, bet gan tiem palīdzēt. Viņa jo īpaši dievina suņus, pārdzīvo par roņiem un kopumā ir izcils piemērs nebeidzamai empātijai pret dabu un dzīvnieku pasauli.

Vienlaikus dziedātāja, kurai regulāri tiek lūgts atklāt tvirtuma un mūžīgās jaunības noslēpumu, reizumis iesaka populāru atslodzes diētu deviņu dienu garumā – trīs dienas tikai rīsi, trīs dienas –vārīta vistas fileja, trīs dienas – āboli.

Kā lai izskaidro vistas parādīšanos veģetārietes ēdienkartē? Šis no Laimas puses ir ieteikums gaļēdājiem, kuri sabiedrībā ir vairākumā. Pati Laima vistu neēd, un vispār ēd ļoti maz. Viņa ir no tiem retajiem cilvēkiem, kuriem piemīt pamatīga ēšanas paradumu paškontrole. "Varu eksistēt vispār bez pārtikas," tā Laima.

Vai tiešām tikai popdziedātāja?

Fоtо: LETA

Laima viennozīmīgi joprojām ir aktuāla estrādes dīva un visplašāk atpazīstamā Latvijas dziedātāja. Visā pasaulē viņas talanta cienītāji ir iegādājušies vairāk nekā 20 miljonus viņas ierakstu albumu kopiju.

Viņa pārstāv estrādes žanru, bet ir izpildījusi dziesmas arī blūza, fanka un roka stilā, dziedājusi arī progresīvas elektroniskās mūzikas pavadījumā un veidojusi visdažādākās mūziķu un žanru kombinācijas.

"Man pats lielākais atklājums bija žanru sajaukšanās festivālā "Rendezvous"," stāsta Laima. "Es dziedāju kopā ar lieliskākajiem klasiskās mūzikas pārstāvjiem, kā Kristīne Opolais un Hibla Gerzmava. Izdevās lieliski – šie žanri tiešām ir savienojami – klasiskā un populārā mūzika, džezs un populārā mūzika."

Šogad Dzintaru koncertzālē festivāls notiks jau piekto reizi no 18. līdz 21. jūlijam.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !