Foto: Ernests Dinka

Piektdienas, 8. novembra, vakarā pirmizrādi piedzīvoja režisora Dzintara Driberga ilgi gaidītā vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", kas tapusi pēc latviešu strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem. Pirmo reizi vienas filmas seansi vienlaicīgi notika visās 14 kinoteātra "Kino Citadele" zālēs.

Filmas pirmizrādē bija sapulcējušies ne tikai tās veidotāji, aktieri un radošā komanda, bet arī ap 3000 skatītāju, kuru vidū netrūka prominenču, sabiedrībā zināmu ļaužu un kinomīļu.

Starp viesiem bija Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi, bijušie Valsts prezidenti Raimonds Vējonis un Guntis Ulmanis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kā arī daudzi citi.

Tāpat viesu vidū varēja sastapt tautā mīlētos latviešu kinorežisorus – Jāni Streiču, Rolandu Kalniņu un Rozi Stiebru – dzejnieci Māru Zālīti, mūziķus Māri Mihelsonu, Reini Sējānu un daudzus citus kino mīļotājus, uzņēmējus, politiķus, kultūras darbiniekus, sportistus, mūziķus un pat sociālo tīklu zvaigznes.

Kā "Delfi Izklaidi" informē pirmizrādes rīkotāji, viesi ļoti atzinīgi novērtēja režisora Dzintara Dreiberga veikumu, pēc filmas noskatīšanās to apliecinot ar stāvovācijām.

Atgādinām, ka portāls "Delfi" piedāvāja tiešraidē sekot līdzi pirmizrādes pasākumam. Savukārt ar "Dvēseļu puteņa" pirmizrādi "Spelndid Palace" piektdienas vakarā tika atklāts nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" festivāls.

Vienlaikus ar filmas pirmizrādi Rīgā "Dvēseļu putenis" nokļuva pie skatītājiem arī citās Latvijas pilsētās – Valmierā, Ventspilī, Daugavpilī, Madonā, Rēzeknē, Jelgavā un citur.

Kā norādīja leģendārais latviešu režisors Jānis Streičs, filma patiesi ir izdevusies un režisora Dzintara Dreiberga veikums ir lielisks. "Jaunais cilvēks nav izgāzies, kā daudzi gaidīja. Godam ir ticis galā ar sev uzlikto pienākumu. Esmu patīkami pārsteigts par gala rezultātu. Varu teikt, ka Latvijā ir parādījies daudzsološs, spēcīgs režisors. Šodien dzimšanas diena ir ne tikai filmai, bet arī talantīgam režisoram!"

Vēsturiskā kara drāma "Dvēseļu putenis", kas veidota pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, savu pirmizrādi piedzīvoja tieši 100 gadu pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot novembra valsts svētku un neatkarības nedēļu. Tā skatītāju aizved 100 gadus senā pagātnē, kad sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā piedalījušies vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāju komandā ir kino profesionāļi gan no Latvijas, gan ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās "Emmy" balvas laureāte Lolita Ritmanis, "Casting Bridge" aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "KULTFILMA" un citi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!