Foto: Publicitātes foto

Pēc ilgāka pārtraukuma jaunu dziesmiņu izdevis grupas "Aarzemnieki" solists, vācietis Jorans Šteinhauers, kurš Latvijā dzīvo kopš 2013. gada un savulaik atpazīstamību iemantoja ar Latam veltīto himnu "Paldies Latiņam". Viņš savam četrkājainajam mīlulim Tabo veltījis kompozīciju "Mans suns ir letiņš", kuras lipīgais meldiņš un skanīgie vārdi ar atskaņām aizkustinājuši daudzus.

Kā "Delfi Izklaidei" norāda Jorans, dziesmiņa veltīta ne tikai viņa mīlulim, kurš ir adoptēts no patversmes, bet arī visiem pārējiem dzīvniekiem, kas palikuši bez mājām un mitinās Latvijas patversmēs, kuras neatlaidīgi cīnās, lai šiem dzīvniekiem tiktu atrastas jaunas mājas.

Bieži uzdotais jautājums, kādā valodā vācu mūziķis sarunājas ar savu draugu, lika Joranam aizdomāties par suņa identitāti. Dziesmai topot, mūziķis saskatīja savā sunītī dažādas īpašības, kas apliecina, ka Tabo patiešām ir "īstens letiņš".

Dziesma publicēta 10. novembrī, un tā īsā laikā izpelnījusies lielu ļaužu ievērību. Latvieši ar kompzīciju aktīvi dalījušies sociālajos tīklos un to komentējuši. Dziesmas video "Facebook" jau noskatīts vairāk nekā 43 tūkstošus reižu.

Dziesmas videoklipā izmantoti Jorana privātā arhīva materiāli, tajā atspoguļota abu draugu ikdienas dzīve un piedzīvojumi. Video filmēti nu jau vairāk kā gada garumā. Tajos var redzēt izmaiņas ne tikai Tabo izskatā, bet arī raksturā. No bailīga un kautrīga suņa viņš kļuvis par daudz drosmīgāku un pašpārliecinātāku indivīdu.

Kā stāsta Jorans, Tabo dzīvesstāsts diemžēl nav unikāls. Latvijas patversmes par mājām ik dienas sauc vairāki tūkstoši dzīvnieku. Katrs tur nonācis scitādāk, taču diemžēl bieži vien šī stāsta pamatā ir cilvēku cietsirdība. Arī Tabo piedzīvojis skarbu apiešanos. Sunītis nāk no laukiem, kur tika turēts piesiets vairākus gadus īsā ķēdē, viņš nezināja, ka ēdienreizes var būt arī regulāras. Pēc sešu gadu mocībām viņš tika aizvests uz dzīvnieku patversmi "Ķepu Ķepā", kur pirmo reizi savā dzīvē tika mīļots, labi barots, vests pastaigās. Tabo ir viens no tiem, kam paveicās, jo viņš nokļuva savās īstajās mājās pie Jorana vien dažu nedēļu laikā.

Viens no dziesmas mērķiem ir aicināt cilvēkus aizdomāties par šiem vientuļajiem suņiem un kaķiem, kas mīt patversmēs, un, iespējams, dot mājas kādam no tiem.

Šajā svētku laikā ir pierasts apdāvināt mūsu mīļos un tuvos. Tieši tāpēc Jorans aicina visus dalīties sirds siltumā un palīdzēt patversmēm Latvijā, kurām ziemas periods ir īpaši sarežģīts. Patversmes var atbalstīt finansiāli, bet var arī palīdzēt ar suņu vešanu pastaigās vai, piemēram, ziedojot segas un kartona kastes, lai dzīvniekiem būtu sausas un siltas vietas, kur gulēt, kā arī ziedojot barību un citas nepieciešamās lietas dzīvnieku aprūpei. Un, protams, vislielākā palīdzība ir dodot otro iespēju dzīvniekiem, kas nonākuši patversmē, un adoptējot tos.

Dziesma "Mans suns ir letiņš" tika ierakstīta Jāņa Narbuta, studijā "White Wide Production" Rīgā. Drīzumā tā būs pieejama arī visos lielākajos straumēšanas servisos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!