Foto: DELFI/F64

Svētdien, 15. decembrī, noslēdzās šova "X Faktors" trešā sezona, kurā uzvaras laurus plūca talantīgā dziedātāja Elīna Gluzunova. Lielajā finālā viņai piekāpās divi ne mazāk talantīgi censoņi – vidusskolnieks Klāvs Ozols un zemās balss īpašniece Diāna Paško.

Lai gan finālā sacentās trīs labākie, kuri vairāku nedēļu garumā priecēja ar nostrādātiem, pārdomātiem šoviem, TV projekta trešajā sezonā – gan dalībnieku atlasēs, gan krēslu izaicinājumos, gan tiešraidēs – netrūka arī citu kolorītu personību, kas pārsteidza ar spilgtiem un atmiņā paliekošiem priekšnesumiem.

"Delfi Izklaide" piedāvā savu (brīdinām – ļoti subjektīvo!) topu ar astoņiem, mūsuprāt, neaizmirstamiem šīs sezonas priekšnesumiem, kas tika plaši apspriesti un izpelnījās ievērību.

Ekstravagantais romantiķis Dmitrijs


Pirmajā TV atlasē žūriju un skatītājus pārsteidza 32 gadus vecais rīdzinieks Dmitrijs – naktskluba menedžeris, kurš pagaidām dzīvo kopā ar mammu un visas savas dziesmas velta bijušajai klasesbiedrenei Žannai, kura šobrīd dzīvo ārzemēs.

Dmitrijs žūriju, skatītājus un sociālo tīklu komentētājus, kas raidījumā notiekošo aktīvi apsprieda tviterī, pārsteidza gan ar ekstravagantu skatuves tēlu, gan arī kolorītu stāstījumu par savām muzikālajām gaitām. Kā atklāja Dmitrijs, viņš sapņo iekarot lielo skatuvi un viņa kontā jau esot 19 singli, kā arī seši albumi, tiesa, no kuriem tikai divi esot pabeigti.

Pilnīgi visus savus skaņdarbus Dmitrijs velta bijušajai klasesbiedrenei Žannai. Kā atlasē atzina jauneklis, sieviete esot informēta par viņai veltītajām mīlas dziesmām, tomēr viņai par to esot vienalga. Turklāt Žanna savu kaislīgo pielūdzēju ir nobloķējusi sociālajos tīklos.

Žannas vienaldzība gan Dmitriju neattur turpināt komponēt un veltīt viņai dziesmas, un viena no šīm "balādēm" izskanēja arī uz "X Faktora" skatuves. Dmitrijs izpildīja kompozīciju "Please Come Back to Riga" – aicinājumu Žannai no Londonas atgriezties atpakaļ Rīgā.

Žūrijai Dmitrija priekšnesums šķita visai maniakāls, un Aija Auškāpa paziņoja – ja viņa būtu Žannas vietā un dzirdētu šo skaņdarbu, viņa nekad vairs neatgrieztos Latvijā.

Mutīgais reperis no Bauskas

Tāpat arī atlasēs par apspriestu personāžu kļuva 28 gadus vecais reperis Māris Žeikars jeb Marū no Bauskas.

Kā televīzijā atzina Māris, viņš jau daudzus gadus cenšas iekarot pašmāju hiphopa mūzikas industriju. Turklāt šī nebija pirmā reize, kad jauneklis izmēģināja spēkus "X Faktora" atlasē, un viņš pauda pārliecību, ka ar katru gadu iespēja iekļūt šovā tikai palielinoties.

Lai gan reperis žūrijai nevēlējās atklāt savus lielākos sapņus, viņš tomēr atzina, ka vēlētos doties koncerttūrē pa Latviju, un daudzsološais reperis nekautrējās arī pateikt, ka žūrijas pārstāvis Marats Ogļezņevs kurš muzicē grupā "Musiqq", neprotot izpildīt tehnisko repu.

Marū izpildīja paša sacerētu kompozīciju "Kļūdīties var visi", un žūrija neslēpa, ka, lai gan jaunekļa rīmes bijušas labas, vietas, kur viņš mēģinājis dziedāt, nepavisam nav skanējušas ausīm tīkami. Bauskas reperis nekautrējās runāt pretī žūrijai, pieprasot, lai katra kritika tiek pamatota, kā arī apgalvoja, ka viņš pats labi redzot savas kļūdas un arī zinot, kā tās labot.

Atraktīvā Margarita no Latgales

Atlasē žūriju un skatītājus ar skaļu un krāšnu priekšnesumu pārsteidza projekta pirmajā sezonā iepazītā piecu bērnu Margarita no Latgales.

Kā atklāja Margarita, viņa joprojām rosās pa laukiem un remontē traktorus, savukārt dziedāšana vienmēr bijusi viņas sirdslieta. Atraktīvā sieviete uz skatuves sarīkoja īstu ļembastu –viņa izpildīja grupas "Rammstein" hitu "Du Hast" un burtiski pierībināja Rīgas Kinostudiju.

Jau pirmajās dziesmas taktīs žūrijas pārstāvji Intars Busulis un Reinis Sējāns pielēca kājās, lai mestos dejā, bet priekšnesuma izskaņā abi pie skatuves jau bija sasaukuši skatītāju pūli, kas trakoja mūzikas pavadījumā.

Tīrradnis, kurš nokļuva līdz finālam

Kad atlasē uz skatuves parādījās vidusskolnieks Klāvs Ozols, daudzi bija pārliecināti – viņš šajā sezonā gāzīs kalnus. Skatītāju prognozes arī piepildījās, un talantīgajam puisim izdevās nokļūt finālistu trijniekā, kur viņš piekāpās šova uzvarētājai Elīnai un otrās vietas ieguvējai Diānai.

Atlasē Klāvs pastāstīja, ka ar dziedāšanu viņš profesionāli nenodarbojas, tomēr ar mūziku viņam ir īpašas attiecības, un puisis sapņo rakstīt pats savas dziesmas, kurās viņš ietērptu savu sacerēto dzeju.

Kā savu elku Klāvs atlasē minēja britu mūzikas zvaigzni Florensi Velšu, un žūrijas simpātijas viņš izpelnījās ar grupas "Florence + The Machine" skaņdarbu. Puisis saņēma skaļas ovācijas un aplausus, un Marats viņu nodēvēja par "zelta tīrradni".

Pusaudze sajūsmina ar leģendāro 'Zombie'

Atlasē ļoti spilgti uzmirdzēja 17 gadus vecā Elīna Evelīna Jansone no Jūrmalas. Viņa uz skatuves sevi skaļi pieteica ar "The Cranberries" leģendāro hitu "Zombie".

Elīna, kura mācās Rīgas Domas kora skolas džeza nodaļa 2. kursā, ar savu spēcīgo dziedājumu pārliecināja gan žūriju, gan skatītājus, un galu galā viņa arī iekļuva šova tiešraidēs, kur par viņas mentori kļuva Aija Auškāpa.

Elīnai šovā izdevās noturēties vairākas nedēļas. Tiesa, žūrijas pārstāvis Intars Busulis gandrīz katru nedēļu viņai atgādināja, ka joprojām gaida, kad meitene beidzot parādīs tikpat spēcīgu un izcilu sniegumu, kāds atlasē bija viņas "Zombie" dziedājums.

Duets 'Bujāns' atgriežas ar jaunu hitu

Pusfināla tiešraidē pirmatskaņojumu piedzīvoja tautā iemīļotā dueta "Bujāns" jaunākais hits "Velkam tu ze klab", kura tapšanā Intars Busulis un Reinis Sējāns sadarbojušies ar Maratu Ogļezņevu un Marku Rivu.

Duets "Bujāns" uzmirdzēja šova "X Faktors" pirmās sezonas noslēgumā pirms diviem gadiem. Toreiz Sējāna un Busuļa kopīgi radītā dziesma "Tu esi labākais" izpelnījās lielu klausītāju mīlestību un joprojām silda sirdi daudziem. Savukārt pērn atraktīvais duets prezentēja skaņdarbu "Es tev šodien teikšu jā", kas arī iekaroja latviešu popmūzikas cienītāju sirdis.

Busulis nesen sacīja, ka duets "Bujāns" gadā uztaisa vienu dziesmu, bet uztaisa tā, lai nav par to jākaunas. Daži kompozīcijas ritmus pat salīdzināja ar populārās apvienības "Bermudu divstūris" repertuāru, un lielākā daļa sprieda – "Bujāns", visticamāk, radījis jaunu hitu, kas ne tikai iekaros klausītāju mīlestību, bet arī vietējos radio topus.

Tautiskās 'Rozes'

Skaļas ovācijas un aplausus trešajā tiešraidē izpelnījās dvīņu māsas Sanita un Sanija Rozes jeb duets "Rozes". Viņas izpildīja Zigmara Liepiņa skaņdarbu "Es atnācu uguntiņu".

Abu māsu priekšnesums sajūsmināja ne tikai žūriju, bet arī "dīvāna ekspertus", kas sociālajos tīklos komplimentus veltīja gan Sanitas un Sanijas vokāliem, gan arī skatuves koptēlam un noskaņai.

Duetam "Rozes" tikai nedaudz pietrūka, lai iekļūtu šova pusfinālā, un savu dalību TV projektā māsas noslēdza labāko sešiniekā.

Fināla trumpis – Elīna un koris 'Maska'

Šova uzvarētāja Elīna Gluzunova savā pirmajā fināla priekšnesumā uz skatuves kāpa kopā ar kori "Maska" un "a capella" izpildīja kompozīciju "Zibsnī zvaigznes".

Ovācijas zālē pēc priekšnesuma izskanēšanās nerimās labu laiku, un žūrija arī piecēlās kājās, lai apliecinātu cieņu Elīnai. Šis priekšnesums izpelnījās ilgākos aplausus šova Latvijas versijas vēsturē.

Kopumā finālā Elīna izpildīja trīs priekšnesumus. Vienu no tiem – kopā ar sava mentora Reiņa Sējāna grupu "Instrumenti". Līdz ar uzvaru šovā Elīna balvā ieguva desmit tūkstošus eiro, kā arī līgumu ar "Sony".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!