Foto: Publicitātes foto
Samantai Tīnai, kura ar dziesmu "Still breathing" uzvarēja konkursā "Supernova 2020", būs iespēja startēt uz lielās "Eirovīzijas" skatuves – Latvijas Televīzija (LTV) pieņēmusi lēmumu ļaut Samantai pārstāvēt Latviju 2021. gada Eirovīzijā.

Tiesa, ņemot vērā Eirovīzijas noteikumus, nākamā gada konkursā viņa nevarēs piedalīties ar dziesmu "Still breathing", portālu "Delfi" informēja LTV.

Samanta šos jaunumus uzzināja LTV raidījuma "Eirovīzija. Studijā Samanta Tīna" filmēšanā, bet televīzijas skatītāji – raidījuma laikā 16. maija vakarā.

Uzzinot par LTV lēmumu, Samanta neslēpa emocijas un bija ārkārtīgi priecīga. "Ak, Dievs, cik skaisti! Tiešām? Ārprāts, tik jauki! Es tevi varētu sabučot un apķert ar tādu pašu entuziasmu, kā es to izdarīju uz "Supernovas" skatuves, bet nedrīkst," prieka asaras sarunā ar Tomu Grēviņu, kurš pavēstīja labo ziņu, nespēja slēpt Samanta.

Jau vēstīts, ka starptautiskais "Eirovīzijas" dziesmu konkurss tika atcelts Covid-19 pandēmijas dēļ. Tam vajadzēja notikt Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Nīderlandes valdība vēl neprognozē masu pasākumu atsākšanas laiku, tomēr ir izskanējušas ziņas, ka nākamā gada konkurss, iespējams, varētu notikt Roterdamā.

Šobrīd dalību nākamā gada konkursā, ieskaitot Latviju, apstiprinājušas 23 valstis, savukārt no šīm valstīm 2020. gada nacionālo atlašu uzvarētājus dalībai 2021. gada konkursā izvirzījušas 15.

"Eirovīzijas" noteikumi nosaka, ka dziesma, ar ko izpildītājs piedalīsies 2021. gada konkursā, nevar būt tā pati, ar ko bija plānots pārstāvēt valsti šogad.

Noteikumi nosaka, ka dziesma, kas piedalīsies nākamā gada konkursā, nedrīkst publiski izskanēt ātrāk par 2020. gada 1. septembri.

Tas nozīmē to, ka 2021.gada konkursā Samanta nevarēs piedalīties ar dziesmu "Still breathing".

LTV pieņemtais lēmums un "Eirovīzijas" noteikumi nozīmē, ka konkurss "Supernova" 2021.gadā noteikti nenotiks tādā formātā kā ierasts līdz šim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!