Foto: Privātais arhīvs
Kanādiešu dziedātājas Greimsas un miljardiera Īlona Maska ģimenē dzimušajam dēlēnam tomēr nācies mainīt vārdu. Tomēr tikai pavisam mazliet.

Drīz pēc Maska un Greimsas mazuļa piedzimšanas pāris sociālajos tīklos vēstīja, ka puisēnam nolemts dot ļoti specifisku vārdu, proti, vecāku zēnu saukšot par X Æ A-12.

Neordinārā izvēle tūdaļ izraisīja interesi miljoniem cilvēku, un mediji metās skaidrot, vai maz šādu personvārdu iespējams reģistrēt ASV, kas ir puisēna dzimtene.

Izrādījās, ka nevar vis. Kalifornijas likumi aizliedz personvārda atveidē lietot arābu ciparus, tāpēc Greimsa un Masks piekāpušies likuma prasībām un vārdu nedaudz pamainījuši.

Tiesa, izmaiņas nav pārāk lielas – vien skaitlis '12' aizstāts ar romiešu cipariem, vēsta "The Daily Mail".

Tādējādi tagad Maska jaunākā atvase saucama par X Æ A-Xii, saviem sekotājiem sociālajos tīklos paskaidrojusi puisēna māte. Viņa arīdzan vēsta, ka Kalifornijas štata likumi cilvēka personvārdā pieļauj vienas defises lietojumu.

32 gadus vecā Greimsa, kurai X Æ A-Xii ir pirmais bērns, arī citus vecākus iedrošina lietot romiešu skaitļus, jo "tie labi izskatās".

"Defli" jau vēstīja, ka X Æ A-Xii ir miljardiera, kompāniju "Tesla" un "SpaceX" dibinātāja Īlona Maska sestais bērns.

48 gadus vecais uzņēmējs ar dziedātāju ir kopā aptuveni divus gadus; pāris pagaidām nav vēstījuši par kāzu plāniem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!