Foto: Publicitātes foto

Noslēdzot radoši produktīvu gadu, mūziķis Arstarulsmirus publisko jaunu, pašironisku skaņdarbu un videoklipu "Šaurā lokā". Dziesmā tiek apdziedāta noskaņa, kas, autoraprāt, raksturo 2020. gada beigas.

"Mūsu šogad piedzīvotie notikumi vairāku paaudžu kontekstā ir pirmreizīga un izaicinoša pieredze, jo praktiski katram no mums tajā ir ārkārtīgi daudz nezināmā. Man radās iedvesma šo neparasto noskaņu iemūžināt mūzikā un rīmēs, kamēr tā vēl ir svaiga, nevis mājo senās atmiņās," tā par dziesmas tapšanu portālam "Delfi" skaidro Arstarulsmirus.

Mākslinieks piebilst: "Nolēmu sarakstīt kompozīciju, kurā pašironiskā un tiešā veidā būtu izceltas dažas ar šo periodu saistītas blaknes. Piemēram, jaunā prasme – atpazīt līdzcilvēkus tikai pēc acīm. Dziesmā centos uzsvērt arī faktu, ka ikdienas saskarsmē mēs nepārprotami esam kļuvuši rūdītāki. Cerams, ka šis rūdījums mūsos saglabāsies vēl ilgi".

"Dziesmā un klipā ir uzsvērtas arī tās paralēles, kas iezīmējas starp mūsu tautai raksturīgajiem tradicionālajiem gadumijas maskošanās rituāliem un tagadni, kad gada noslēgumā visapkārt tiek valkātas sejas maskas, lai pasargātu citus no vīrusa. Tā nu sanāk, ka laiki, priekšstati un pieejas mainās, bet nemainīgi paliek mūsu centieni radīt drošu vidi sev un saviem līdzcilvēkiem. Un maskām šajos centienos vēl joprojām ir ievērojama loma," uzskata Arstarulmsirus.
Papildvokālu partijas dziesmā izpilda Laima Dimanta, Madara Orola, Rihards Bērziņš, Lauris Valters, Katrīna Dimanta un Alise Critchley. Lai paspilgtinātu skaņdarba vēstījumu tika izveidots rotaļīgs un simbolisku vizuālo vēstījumu bagāts videoklips, kura autori ir Andrejs Skurjats un Arstarulsmirus.

No 15. decembra dziesma ir pieejama visās mūzikas straumēšanas platformās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!