Fоtо: Publicitātes attēli
Ir seriāli, kurus var skatīties atkal un atkal. Tie ir tik labi, ka katru reizi izdodas pamanīt ko jaunu un interesantu. Laiks, kas pavadīts ar iemīļotajiem varoņiem, ir kā atkalsatikšanās ar seniem draugiem. Arī kanālos "Fox" un "Fox Life" var gremdēties atmiņās un vērot seriālus, kas jau daudzu gadu garumā ir iemantojuši skatītāju mīlestību. Ne velti tiem ir tik daudz sezonu.

Labākie izmeklēšanas noslēpumi un attiecību līkloči

Fоtо: Publicitātes attēli

"Kāsla metodes" (8 sezonas, 173 sērijas) producents Endrū Mārlovs nāca klajā ar ideju par detektīvseriālu, kurā primāri bija nevis paši noziegumi un to izmeklēšana, bet gan divu pretstatu detektīves Keitas Beketas (Stana Katiča) un rakstnieka Ričarda Kāsla (Nātans Filions) attiecības.

Seriāls ātri vien izpelnījās skatītāju uzmanību un mīlestību. Otrās sezonas sākumā tas reitingos sacentās ar tādiem grandiem kā "24 stundas", "Doktors Hauss" un "C.S.I". Tādēļ otro "Kāsla metodes" sezonu, kurā bija paredzētas 13 sērijas, sākotnēji pagarināja līdz 22 sērijām un vēlāk līdz 24 sērijām, kas amerikāņu televīzijā notiek ārkārtīgi reti.

Jāpiebilst, ka visas sešas Ričarda Kāsla grāmatas, kuru stāstus seriāls "Kāsla metode" stāstīja no pirmās līdz sestajai sezonai, nonāca pārdošanā un iekļuva "The New York Times" dižpārdokļu saraksta pirmajā desmitniekā. Un ne tikai ceturtā grāmata no šīs sērijas ar nosaukumu "Heat Rises" pat nokļuva šā prestižā saraksta pirmajā vietā!

Ieskats antropoloģijas pasaulē

Fоtо: Publicitātes attēli

Seriāls "Nozieguma skelets" (10 sezonas, 210 sērijas) stāsta par ārkārtīgi gudru, taču vientuļu dakteri Brenanu, kurai vienkārši nav laika veidot attiecības. Visa viņas dzīve ir veltīta antropoloģijai un uzdevumu šķetināšanai vienatnē. Taču tad darbavieta viņai sagādā pārsteigumu – partneri, ar kuru Brenanai turpmāk būs jāstrādā kopā.

Institūtā ierodas Federālā Izmeklēšanas Biroja (FIB) dažādi šķēršļi, lai veiksmīgi atklātu noziegumus. Protams, ka starp galvenajiem varoņiem uzliesmo arī romantiska dzirksts un atklājas, ka viņus vieno kas vairāk par darba attiecībām.

Reālistiskākais ASV medicīnas seriāls

Fоtо: Publicitātes attēli

Seriāla "Rezidents" (5 sezonas, 94 sērijas) sižeta centrā ir jauns ārsts Devons Pravešs (Manišs Dajals), kurš nesen ir ieguvis darbu prestižā slimnīcā. Viņam ir milzīga vēlme palīdzēt cilvēkiem, taču pieredzes šajā jomā nav.

Interesanti, ka slimnīcas ēkas ārskatu un arī dažu iekšskatu filmēšanai patiesībā izmantoja Atlantas mākslas muzeja ēku. Starp citu, šī ēka ir "atveidojusi" slimnīcu arī citos seriālos un mākslas filmās. Piemēram, muzejā 1986. gadā tika uzņemta filma "Manhunter".

"Rezidents" savulaik tika atzīts par reālistiskāko ASV medicīnas seriālu, un labā ziņa seriāla faniem, ka tas vēl nav beidzies, jo 2022. gada maijā tam izsludināja jaunu, sesto sezonu.

Pēdējās desmitgades kulta seriāls

Fоtо: Publicitātes attēli

Vienam no pēdējās desmitgades populārākajiem seriāliem – "Staigājošie miroņi" (11 sezonas, 169 sērijas) šā gada beigās gaidāms grandiozs noslēgums, 2. oktobrī tika svinīgi atklāta noslēdzošo 12 sēriju pirmizrāde.

Jau ar pirmo "Staigājošo miroņu" sēriju seriāls saņēma daudzu kritiķu uzslavas un kļuva par skatītāko jauna seriāla pirmo sēriju ASV televīzijā 2010. gadā – to noskatījās 5,3 miljoni skatītāju.

Seriāla pamatā ir Roberta Kirkmena komiksi. Interesanti, ka jau gandrīz divus gadu desmitus fani ir vēlējušies uzzināt, kā šie zombiji ir radušies, taču maz ticams, ka tas jebkad tiks atklāts, jo Kirkmens īsti nevēlas tajā iedziļināties. Viņš skaidro, ka stāsts ir par cilvēkiem, kuri cenšas izdzīvot, nevis par zombijiem. Lai gan varbūt tieši zombiji ir tie, kas skatītājus tik ļoti piesaista?

Mediķu drāma 19 gadu garumā

Fоtо: Publicitātes attēli

Lielākā daļa seriāla "Grejas anatomija" (19 sezonas, 400+ sērijas) ainu ir filmētas īstās operāciju zālēs Sietlas slimnīcās. Starp masu skatu dalībniekiem slimnīcās bija arī topošie ārsti interni. Lai operāciju zālē filmētās ainas skatītājiem izskatītos vēl ticamākas, cilvēku orgānus aizstāja ar līdzīgu bioloģisko materiālu, kas ņemti no govīm un buļļiem. Savukārt asinis, ko izmantoja filmēšanai, bija no tauku un želatīna maisījuma.

Galvenās lomas atveidotāja Elena Pompeo ir itāļu un īru izcelsmes amerikāņu aktrise. Loma "Grejas anatomijā" kļuva par viņas veiksmīgāko un slavenāko darbu. Viņu uzskata par vienu no labāk apmaksātajām ASV televīzijas aktrisēm – kopš 2018. gada viņa saņem ap 575 000 ASV dolāru par vienu sēriju un ap 20 miljoniem dolāru par vienu seriāla sezonu.

Skatītājiem šķita, ka seriāla 17. sezona varētu būt pēdējā, taču Pompeo tomēr atjaunoja savu līgumu ar seriāla veidotājiem, un "Grejas anatomiju" pagarināja par vēl vienu sezonu. Kaut gan oficiāla apstiprinājuma vēl nav, izskatās, ka arī pašreizēja, 19. sezona, kas tikko piedzīvoja pirmizrādi, tomēr nebūs pēdējā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !