Foto: FOX Life

Viens no pasaulē iemīļotākajiem seriāliem "Grejas anatomija", kas ir ēterā kopš 2005. gada, savas pastāvēšanas vēsturē daudzkārt licis skatītājiem sniegties pēc kabatlakatiņiem, lai noslaucītu asaras pēc kārtējas ārstu mīlas drāmas, vēsta kanāls "FOX Life".

"Sietlas Greisas" slimnīcas darbiniekiem 19 sezonu garumā nācies ne tikai veikt sarežģītas operācijas un glābt pacientus, bet arī risināt savas privātās dzīves problēmas. Lai gan seriāla priekšplānā ir daktere Meredita Greja, ne mazāk interesanti ir arī viņas atraktīvo kolēģu mīlas dzīves līkloči.

Seriāla veidotājiem labpaticis veidot stāstu tādu, kurā "Grejas anatomijas" varoņi ik pa laikam piedzīvo dramatiskas šķiršanās no saviem mīļotājiem. Tās ir ainas, kuras plosa skatītāju sirdis un liek domāt, ka mīlestība ir mirusi.

Kad Dereks neizvēlējās Mereditu

Otrās sezonas piektajā epizodē Elenas Pompeo spēlētā Meredita Greja noliek Dereku Šepardu izvēles priekšā un aicina izvēlēties: vai nu viņa, vai sieva. "Izvēlies mani, ņem mani, mīli mani!" saka Meredita. Viņa arī lūdz, lai Dereks beidzot paraksta šķiršanas dokumentus un vakarā satiek viņu bārā netālu no slimnīcas.

Taču Dereks šo tikšanos nokavēja un nākamajā epizodē tomēr izvēlējās palikt kopā ar savu sievu Edisoni, nepasakot par to ne vārda Mereditai. Protams, "Grejas anatomijas" fani zina, ka pēc tam Meredita un Dereks būs kopā, apprecēsies un viņiem būs bērni, taču šī epizode palikusi atmiņā kā viena no sirdi plosošākajām visu 19 sezonu garumā.

Kad Bērks pameta Kristinu pie altāra

Vēl viena sirdi plosoša "Grejas anatomijas" šķiršanās bija skatāma trešās sezonas 25. epizodē, kurā vajadzēja notikt ilgi gaidītajām dakteru Prestona Bērka un Kristinas Jangas kāzām. Daktere iepriekš nebija pārliecināta par to, ka grib precēties, tomēr viņa iegādājās kāzu kleitu un iepazinās ar nākamā vīra vecākiem. Kristina pat pārvarēja pēkšņo panikas lēkmi kāzu dienā, un bija gatava doties pie altāra. Tomēr Bērks pēdējā brīdī pārdomāja precēt Kristinu, jo nevēlējās padarīt viņu par to, kas viņa nav.

Atgriežoties dzīvoklī pēc nenotikušām kāzām, Kristina atklāj, ka Bērks ir izvācies. Kad viņa saprot, ka viņš patiešām ir prom uz visiem laikiem, Kristina iznīcina savu kāzu kleitu.

Kad Alekss pateica Īzijai, ka viņš ir pelnījis ko labāku

Šis pāris seriālā bija gandrīz tikpat iemīļots kā Meredita un Dereks, galvenokārt tāpēc, ka Īzijas un Aleksa Kareva mīlas stāsts vairākkārt licis "Grejas anatomijas" faniem pārdzīvot par varoņu sarežģītājām attiecībām.

Kad Ketrīnas Heiglas spēlētā Īzija saslima ar vēzi un ārsti viņai prognozēja tikai piecu procentu iespēju izdzīvot, Alekss parādīja sevi no labākās puses. Faniem par prieku, Alekss un Īzija apprecējās. Jāsaka gan, ka arī viņiem, diemžēl, nebija lemts būt kopā.

Pēc atlabšanas Īzija uz īsu brīdi pameta Aleksu un tad viņš saprata, ka ir pelnījis kaut ko labāku, kādu, kurš paliks ar viņu. Taču šis seriāls nebūtu tik ļoti skatītāju iecienīts, ja viņi vēlāk atkal nebūtu kopā, bet tas jau ir cits stāsts.

Kad Miranda pārtrauca attiecības ar Benu

"Grejas anatomijas" scenārija autori nebija visai žēlsirdīgi pret seriāla veterānes Čandras Vilsones attēloto Mirandu Beiliju – 19 sezonu garumā viņa piedzīvoja daudz sirdssāpju, taču smeldzīgākais moments bija redzams septītās sezonas pirmajā epizodē.

Tajā brīdī Miranda joprojām mēģina atgūties pēc slimnīcā notikušās apšaudes. Savukārt viņas mīļotais, kas tajā dienā spēlēja golfu, nespēj saprast viņas sāpes. Tāpēc Miranda, kuru, pēc viņas vārdiem, satur kopā tikai līmlente un līme, paziņo, ka viņiem jāšķiras.

Bens Mirandu uzklausa, klusi noskūpsta viņas rokas un aiziet. Pēc daudzu skatītāju domām, šī ir viena no skumjākām "Grejas anatomijas" epizodēm.

Kad Džeksons paziņoja, ka vēlas šķiršanos no Eiprilas

Džeksona atzīšanās mīlā Eiprilai notika negaidītākajā brīdī – kad viņa stāvēja pie altāra un gatavojās teikt "jā" vārdu savam līgavainim Metjū. Džeksons piecēlās un paziņoja, ka vienmēr ir viņu mīlējis un aicina doties sev līdzi. Neilgi pēc tam pāris apprecējās. Taču, kā jau tas parasti notiek ar "Grejas anatomijas" personāžiem, arī viņiem nebija lemts dzīvot ilgi un laimīgi.

Viņu dēls Semuels nomira neilgi pēc piedzimšanas. Lai pārvarētu zaudējuma sāpes, Eiprila pieteicās armijā un aizbrauca no Sietlas. Kad viņa beidzot atgriezās, abi mēģināja saglābt laulību, tomēr tas neizdevās un Džeksons pieprasīja šķiršanos.

Dienā, kad abi parakstīja šķiršanās dokumentus, Eiprila uzzināja, ka ir stāvoklī. Tomēr viņa nolēma par to paziņot Džeksonam tikai pēc tam, kad bija parakstīti šķiršanās dokumenti.

Kad Ouens un Amēlija saprata, ka viņiem nav lemts būt kopā

Rūdīti "Grejas anatomijas" fani jau pašu Ouena un Amēlijas attiecību sākumā noteikti saprata, ka tām nebūs sagaidāmas laimīgas beigas. Taču tāpat – noskatīties uz to, kā viņi šķiras 14. sezonas piektajā sērijā, bija gaužam bēdīgi. Ouens saka, ka viņš vēlas, lai viņi būtu laimīgi, uz ko Amēlija īsi atbild, ka viņa to saprot.

Pēc šīs vārdu apmaiņas katrs no viņiem noņem laulību gredzenu un atdod to otram. Lai gan viņi izjūt skumjas, abi varoņi acīmredzami ir atviegloti. Jāsaka gan, ka, skatoties šo epizodi, vēlams sagatavot rokā kādu kabatlakatiņu.

Kad Ričards izbeidza attiecības ar Elisu

Kad Meredita Greja bija vēl maza, viņas mātei, dakterei Elisai Grejai, bija attiecības ar Ričardu Veberu, kas vēlāk bija "Sietlas Greisas" slimnīcas ķirurģijas nodaļas vadītājs. Stāstu par viņu attiecībām skatītāji varēja redzēt pagātnes atmiņu epizodēs.

11. sezonā bija redzams, kā Ričards pārtrauc attiecības ar Elisu blakus karuselim, uz kura vizinās mazā Meredita. Elisa atsakās ticēt notiekošajam un lūdz Ričardu nepamest viņu. Meredita vēlāk atcerējās, ka pēc šķiršanas no Ričarda, māte mēģināja izdarīt pašnāvību. Kad jau pieaugusī Meredita runā par to ar Ričardu, viņš atzīstas, ka tolaik izdarīja kļūdainu izvēli nepareizu iemeslu vadīts un nožēlo to katru savas dzīves dienu.

Kanāls "FOX Life" sveic Valentīna dienā un aicina sekot līdzi "Grejas anatomijas" varoņu mīlas dzīves līkločiem! Jaunākā "Grejas anatomijas" 19. sezona skatāma no 5. februāra ik svētdienu pulksten 22 kanālā "FOX Life"!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!