Foto: Vida Press
Pat potenciāli labu filmu var sabojāt viens ne pārāk veiksmīgs elements. Bezgaumīgs vai pat aizkarošs joks, neloģisks sižeta pavērsiens vai vēl ļaunāk – slikta aktierspēle. Protams, ir tādas filmas, kuras glābt nevar nekas, taču daudzām pietrūka vien dažas smalkas nianses, lai tās kļūtu par grāvējiem.

"Svešais 3" ("Alien 3", 1992)

Lielākā daļa skatītāju filmas "Svešais 3" veidotājiem pārmeta lēmumu nogalināt Ņūtu jau pašā filmas sākumā. Pēc skatītāju domām šāds sižeta pavērsiens padarīja "svešinieku" cīņu pilnīgi bezjēdzīgu. Noteikti nebūtu bijis grūti izdomāt citu pavērsienu, lai nesarūgtinātu filmas iepriekšējās daļas, ko veidoja Džeimss Kamerons, fanus.

"Doktora miegs" ("Doctor Sleep", 2019)

Filmas "Mirdzums" ("The Shining") turpinājums "Doktora miegs" gandrīz līdz pašām beigām bija veiksmīgi uzfilmēta šausmu filma ar aizraujošu sižetu. Taču pēdējā cēlienā darbība atgriezās viesnīcā "Overlook", kas bija attēlota arī Stenlija Kubrika 1980. gadā filmētajā "Mirdzums". Iespējams, tā bija liktenīga kļūda, jo tiklīdz darbība atgriezās leģendārajā viesnīcā, tā filma zaudēja savu unikalitāti, jo atlikusī daļa bija tikai atsauces uz iepriekšējo daļu. Daudzi uzskata, ja nebūtu bijis pēdējā cēliena, tad tā būtu absolūti fantastiska filma.

"Nožēlojamie" ("Les Misérables", 2012)

Par Toma Hūpera ekranizēto mūziklu "Les Misérables" savulaik bija daudz runāts. Kamēr kritiķi slavēja Hjū Džekmena un Annas Hetavejas aktierspēli, tikmēr Rasels Krovs izpelnījās nosodījumu. Patiesībā Krova sniegumam nebija ne vainas, taču viņa dziedāšanas prasmes nobālēja uz citu aktieru fona. Ja Krovu aizstātu ar Brodvejas līmeņa dziedātāju, tad mums būtu par vienu izcilu filmu vairāk.

"Es esmu leģenda" ("I Am Legend", 2007)

Filma "Es esmu leģenda" ir Ričarda Matesona 1954. gada grāmatas ekranizācija. Un tā kļūtu par teicamu kino, ja vien ne visai veiksmīgā grāmatas beigu interpretācija. Grāmatā galvenais varonis – doktors Roberts Nevils – beigās uzzina, ka patiesībā inficēto masu acīs viņš ir ļaundaris, tāpēc arī nosaukumā ir "leģenda". Turpretī filmā Vila Smita atveidotais varonis beigās vienkārši nomirst, tādējādi stāsts pilnībā zaudēja jēgu.

"Pasažieri" ("Passengers", 2016)


Zinātniskās fantastikas filmas centrā ir kosmosa kuģis "Avalon", kas cilvēkus ved uz kolonijas planētu, bet, lai vieglāk pārvarētu šo ceļu, visi tiek iemidzināti. Galvenajās lomās ir Kriss Prats un Dženifera Lorensa, kuras varone tiek ierauta līdzatkarīgā izolācijā, kad tiek pamodināta no ciešā miega. Pēc "Pasažieri" iznākšanas, daudzi izteica pieņēmumu, ka filma būtu bijusi veiksmīgāka, ja sāktos ar epizodi, kad tiek pamodināta Lorensas varone, tādējādi noslēpjot no skatītāja informāciju, ka to izdarīja Prata varonis. Papildu intriga filmu būtu padarījusi vēl aizraujošāku un interesantāku.

Rakstam tika izmantota informācija no "The Independent".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!