Kā vēsta ārvalstu prese, dīvainās skaņas tās dzirdējušie apraksta kā "rūkšanu", "dūkoņu" vai "lēnām tuvojošos mehānismu skaņu".
Kāds Londonas iedzīvotājs pastāstījis, ka vairākas dienas dzirdējis savādu troksni. Sākumā skaņa bijusi klusa, praktiski nedzirdama, bet pakāpeniski kļuvusi arvien skaļāka un atsaukusi atmiņā Marsa trīskājaiņus no Stīvena Spīlberga filmas Pasauļu karš.
"Sākumā es to pat neievēroju. Aiz manas mājas atrodas rūpnīca, no turienes bieži skan visdažādākie trokšņi. Bet tagad saprotu, ka notiek kaut kas neizskaidrojams. Man ir bail," vīrietis atklāja žurnālistiem.
Līdzīgu neizprotamu troksni, kas līdzinājies skaļai tehnikas čīkstēšanai vai cauruļu gaudošanai, pagājušā gada augustā dzirdējuši Kijevas iedzīvotāji. Tā kā liecības par to nākušas vienlaicīgi no vairākiem pilsētas rajoniem, norūpējušies kijevieši pat sūdzējušies varas iestādēm, bet tur tikai pasmējās: "Varbūt tas ir NLO?"
Neizskaidrojamais fenomens fiksēts arī Krievijas teritorijā. 2011. gada novembrī kāds Kazaņas iedzīvotājs internetā publiskoja video, kurā dzirdama dīvaina dūkoņa, turklāt tuvumā nebija ne vilciena, ne lidmašīnas.
Zinātnieki pagaidām nespēj viennozīmīgi pateikt, kurš vai kas rada šādus trokšņus. Tomēr viņi sliecas pieņemt versiju, ka līdzīgu efektu var radīt vairāku skaņas avotu kombinācija. Piemēram, vēja, garāmbraucošas automašīnas un ielas troksnis apvienojoties varētu "nospēlēt" kaut ko dīvainu.
Čikāgas universitātes psihologs Nīls Džonsons savukārt ir pārliecināts, ka pie visa vainīga cilvēku iztēle.
"Tās visas ir mūsu prāta rotaļas. Kad ļoti vēlamies kaut ko ieraudzīt vai izdzirdēt, mēs to iztēlojamies un pēc tam paši sākam ticēt, ka patiešām esam kļuvuši par kaut kā neparasta lieciniekiem.
Katrs var atsaukt atmiņā vismaz trīs gadījumus, kad tumsā drēbju pakaramais izskatījies kā priekšnamā stāvošs cilvēks. Uz dzirdi attiecas tieši tas pats. Viss, uz ko mums nav tūlītējas atbildes, tiek uzreiz pieskaitīts paranormālām parādībām," skaidro Džonsons.
Turklāt speciālisti arī neizslēdz acīmredzamas fikcijas, kas pārplūdinājušas internetu: sensāciju kārotāji bieži iemontē vecu ierakstu skaņas jaunos video, lai nodrošinātu savam materiālam tūkstošiem skatījumu interneta vidē.