Foto: AP/Scanpix
Lai gan pagājušā gada 21. decembrī slavenais pasaules gals tā arī netika sagaidīts, ar to vēl viss nebeigsies – līdz 2020. gadam paredzēti vēl astoņas īstas apokalipses jeb vismaz pa vienam pasaules galam katru gadu.

Kā zināms, nepiepildījās ne maiju kalendāra pareģojums, nebija planētu parādes, nesašķiebās Zemes magnētiskie poli, nebija gigantisku Saules uzliesmojumu un - pats galvenais - mūsu planēta nesadūrās ar Nibiru.

Taču, kamēr vien cilvēki lasīs Bībeli un citu tautu mitoloģiskās grāmatas, pasaules gali būs populāra lieta, tāpēc piedāvājam sarakstu ar dažiem tuvāk ieplānotajiem.

2013. gads - saskaņā ar dažu pētnieku domām šajā gadā plānots Ragnaroks - skandināvu mitoloģijā aprakstītā dievu un briesmoņu pēdējā cīņa, kuras laikā ies bojā visa pasaule. Notiks visai nepatīkama lieta - mītiskais vilks Fenrirs aprīs Sauli, taču tas vēl nav viss - pēc tam no krastiem izies jūra, bet no tās dzīlēm iznāks čūska Jormungandrs.

2014. gads - Saules sistēmai pietuvosies kosmisko putekļu mākonis, kas savā ceļā noslaucīs visu, ieskaitot dzīvību uz Zemes.

2015. gads - beigsies 9676 gadus ilgais cikls, kas izraisīs cilvēces bojāeju. Šo teoriju pirms aptuveni 20 gadiem izstrādāja ukraiņu vēsturnieks Nikolajs Čmihovs, un, pēc viņa domām, nelaimi izraisīs īpašs Saules sistēmas planētu stāvoklis.

Šādas situācijas notiekot reizi 1596 gados - tas ir bāzes cikls. Bet seši šādi cikli kopumā veido 9576 gadu lielo ciklu, kas beigsies tieši 2015. gadā.

2016. gads - Godāra kosmisko pētījumu institūta vadītājs Džeimss Hansens uzskata, ka, ja tuvākajā laikā netiks nopietni kontrolēti siltumnīcas gāzu izmeši, sagaidāms, ka Grenlandes ledāju pilnīga izkušana būs nenovēršama. Līdz ar to 2016. gadā liela daļa sauszemes būs appludināta.

2017. gads - pasaules gals pienāks saskaņā ar hierarhisko katastrofu teoriju. Īsumā: ikviena jauna hierarhiskā katastrofa notiek ātrāk nekā iepriekšējā, turklāt laika proporcijā 3 pret 1. Pirmā hierarhiskā katastrofa bijusi cara Pētera I laikmetā, kas ir 700 gadus pēc Krievzemes kristīšanas.

Nākamais degradācijas etaps - no Pētera I līdz revolūcijai un pilsoņu karam - ilga aptuveni 230 gadus. Tālāk bija padomju etaps - 75 gadus. Ceturtais etaps, kas ilgs 25 gadus, izbeigs krievu sabiedrības vēsturi. Krievijas gals - tas ir arī pasaules gals.

2018. gads - saskaņā ar leģendārā pareģa Mišela de Notrdama pravietojumiem šajā gadā sagaidāms briesmīgs un iznīcinošs atomkarš.

2019. gads - notiks Zemes sadursme ar asteroīdu 2002NT7. Tiesa, daudzi zinātnieki iebilst, ka šī sadursme notiks nedaudz vēlāk - 2029. vai pat 2036. gadā. Katrā gadījumā šīs asteroīds Zemei pietuvosies desmit reižu tuvāk, nekā no tās atrodas Mēness.

2020. gads - ņemot par pamatu apustuļa Jāņa pareģojumus, slavenais zinātnieks Īzaks Ņūtons aprēķināja, ka pasaules gals gaidāms tieši 2020. gadā. Tiesa, nekādas sīkākas detaļas par šī pasaules gala izpausmēm nav zināmas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!