Bērni no Kemerovas apgabala Ļeņinskas-Kuzņeckas rajona Russko-Urskas ciemata paziņojuši par to, ka nofilmējuši sniega cilvēka pēdas, un arī pats jetijs, pēc viņu vārdiem, uz brīdi esot iekļuvis kadrā.

Tikšanās notikusi janvāra beigās, bet pats video sižets publicēts īpaši izveidotā mājaslapā ar nosaukumu "Kuzbasa jetija mīkla".

Lai gan interneta lietotāji šaubās par video autentiskumu, daži hominologi un kriptozoologi šo sižetu nosaukuši par "pirmo video liecību, ka Krievijā eksistē sniega cilvēki"..

Skolēns Jevgeņijs Aņisimovs vietējiem medijiem pastāstījis, ka pastaigājies ar saviem 10 līdz 12 gadus vecajiem draugiem, kad pēkšņi bērni sniegā ieraudzījuši milzīgas pēdas. Tad viņi pa tām sākuši sekot, lai noskaidrotu, kas gan atstājis tādus pēdu nospiedumus.

Pēdas izveda līdz nogāzei, kurā stāvēja spalvaina būtne ar garām rokām. Pamanījusi bērnus, būtne veikli paslēpās starp kokiem.

Viena aculiecinieka tēvs sensacionālo video nosūtīja uz hominoloģijas centru. Kā paziņojis centra direktors Igors Burcevs, eksperti, kas gadiem rūpīgi analizējuši sniega cilvēka fenomenu, nonākuši pie slēdziena, ka video ir īsts.

"Noskatoties video fragmentu, mūsu ekspertiem neradās nekādas šaubas, ka nofilmēts ir tieši sniega cilvēks," paziņojis Burcevs. "Tas redzams pēc pagarinātajām priekšējām ekstremitātēm, kas skrienot sniedzas gandrīz līdz zemei, kā arī pēc citām pazīmēm."

Burcevs uzskata, ka šis video pieliks punktu spriedelējumiem par to, ir vai nav Kuzbasā sniega cilvēks. "Neraugoties uz oponentu insinuācijām, pierādījumu par Kuzbasa jetiju kļūst aizvien vairāk, un šis ir viens no pārliecinošākajiem," paziņojis centra vadītājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!